آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۵۱۱۵

 • فشار تورمی بر دهک‏های کم‏درآمد

  دنیای اقتصاد- احسان مرادی: بررسی آمارهای دومین ماه فصل زمستان حاوی چهار نکته مهم است؛ نخست اینکه برخلاف روند دی ماه، تورم دهک اول در بهمن‌ماه بیشتر از تورم دهک دهم است و همچنین بیشترین تورم دهکی در این ماه با ثبت میزان ۳ درصدی متعلق به دهک اول و دوم است. این موضوع به آن معنا است که پایین‌ترین دهک اقتصادی در ماه‌ گذشته بالا‌ترین سطح تورم ماهانه را تجربه کرده است.
 • سیگنال توییتری به رمزارزها

  دنیای اقتصاد: اوج‌گیری بی‌سابقه قیمت رمز ارزها سبب شده است تا صحبت درباره آنها به اکانت توییتری سرمایه‌گذاران بزرگ در دنیا نیز برسد؛ توییت‌هایی که خود نیز روی قیمت رمز ارزها تاثیر بالایی دارد. یکی از خبرسازترین این افراد ایلان ماسک رئیس شرکت تسلا است که در هفته‌های اخیر توییت‌های زیاد و خبرسازی در مورد بیت‌کوین و رمز ارزها کرده است؛ ماسک در موضع‌گیری‌های قبلی خود در ابتدا خبر از سرمایه‌گذاری ۵/ ۱ میلیارد دلاری شرکتش در بازار بیت‌کوین داده بود و پس از آن از این سرمایه‌گذاری نیز دفاع کرده بود.
 • افت کانالی در بازار دلار

  دنیای اقتصاد: در دومین روز هفته، روند نزولی بازارها ادامه یافت؛ دلار به زیر کانال ۲۵ هزار تومانی رفت و سکه امامی به ابتدای مرز ۱۱ میلیون تومانی نزدیک‌تر شد. روز یکشنبه، اسکناس آمریکایی تا ساعت ۳ بعدازظهر، ۷۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی در واکنش به افت دلار، ۳۲۰ هزار تومان افت قیمت را به ثبت رساند و روی قیمت ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی قرار گرفت. روز شنبه نیز سکه ۳۰۰ هزار تومان افت را تجربه کرده و دلار ۵۳۰ تومان از ارزش خود را از دست داده بود. به این ترتیب می‌توان گفت که در دو روز ابتدایی هفته، دلار بیش از هزار تومان افت قیمت را تجربه کرد و سکه امامی نیز بالای ۶۰۰ هزار تومان کاهش را رقم زد.
 • افت نیاز ارزی با تقویت تولید

  کارشناس حوزه پولی و بانکی معتقد است با تکیه بر توان داخل در تولید، هم وابستگی و نیاز ما به ارز کمتر می‌شود و از سویی منابع ارزی را می‌توان در سطوح بالاتر و واردات تکنولوژی‌های سطح بالا استفاده کرد. یک کارشناس حوزه پولی و بانکی با تاکید بر اینکه ایران باید ضرورتا در تعاملات بین‌المللی حضور داشته باشد، گفت: در حال حاضر در شرایط ایزوله کرونایی هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی خود را اداره کند یا به مصلحت نیست که این‌گونه باشد.
 • اعمال نرخ صفر مالیاتی منوط به برگشت ارز حاصل از صادرات

  اعمال نرخ صفر مالیاتی به درآمد حاصل از صادرات کالا و خدمات، منوط به برگشت ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور است.
 • همه‌گیری کرونا بیش از ۱۰۰ میلیون نفر را مجبور به تغییر شغل می‌کند

  شرکت مشاوره مدیریت مکنزی اعلام کرد اختلال‌های به وجود آمده به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا تغییر در بازارهای کار را تسریع کرده و بیش از ۱۰۰ میلیون کارگر در سراسر اقتصادهای بزرگ دنیا مجبورند تا ۲۰۳۰ مشاغل خود را تغییر دهند.
 • امهال حق بیمه کارفرمایی کسب‌و‌کارهای حوزه ورزش و جوانان

  ستاد ملی مبارزه با کرونا در بخشنامه‌ای، امهال حق بیمه کارفرمایی سال ۱۳۹۹ کسب‌و‌کارهای حوزه ورزش و جوانان را مصوب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از روابط عمومی اتاق تهران، بر اساس این بخشنامه که در چهل‌و‌هفتمین جلسه این ستاد به تصویب رسید، با تمدید مهلت پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی سال ۱۳۹۹، هزینه‌های آب، برق و گاز سال جاری و همچنین هزینه‌های مالیاتی سررسید سال ۹۹ کسب‌و‌کارهای این حوزه تا پایان امسال موافقت شد. همچنین بر اساس این مصوبه، با پرداخت تسهیلات به کسب‌و‌کارهای غیردولتی به شدت آسیب‌دیده از ویروس کرونا در حوزه کسب‌و‌کارهای حوزه ورزش و جوانان، مطابق با دستورالعمل ابلاغی کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا موافقت شد. همچنین بازپرداخت تسهیلات بانکی قبلی دریافت شده توسط فعالیت‌ها و کسب‌و‌کارهای این حوزه تا پایان سال ۱۳۹۹ امهال شد.
 • هشدار فدرال رزرو درباره خطر ورشکستگی شرکت‌های بزرگ و کوچک آمریکا

  بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) در گزارش شش ماهه سیاست پولی خود به کنگره تاکید کرد اگرچه اقتصاد این کشور در حال عبور از بحران کروناست، اما خطر ورشکستگی شرکت‌های کوچک و متوسط و همچنین شرکت‌های بزرگ را تهدید می‌کند.
 • ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌ماند

  سخنگوی دولت در پاسخ به خبرگزاری صدا و سیما طی گفت‌وگویی اظهار کرد: دولت برای حمایت از سفره‌های مردم بر لزوم ادامه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی اصرار کرد، اما متاسفانه خیلی‌ها بدون اینکه علت را بدانند، یک‌طرفه حتی در برخی از برنامه‌های رسانه‌های بزرگ به دولت حمله کردند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر