آرشیو روزنامه شماره ۵۰۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۵۰۱۹

 • ترکیب جذب مشاغل در دوران کرونا

  دنیای‌اقتصاد: ارزیابی نتایج طرح آمارگیری نیروی کار تابستان ۹۹ نشان می‌دهد که در فصل مذکور نسبت به فصل مشابه سال گذشته بازار کار کشور تحت تاثیر شیوع بیماری کووید-۱۹ قرار گرفته است، به این نحو که جمعیت شاغل کاهش حدود یک میلیون و ۲۰۹ هزار نفری و جمعیت بیکار کاهش ۴۱۷ هزار نفری و در مقابل جمعیت غیرفعال افزایش ۲ میلیون و ۳۱۱ هزار نفری را تجربه کرده‌اند.
 • آرایش انتخاباتی وال‌استریت

  دنیای‌اقتصاد: به‌نظر می‌رسد نظر سرمایه‌گذاران درباره نتیجه انتخابات آمریکا تا حد زیادی تغییر کرده است. در حالی که در ماه‌های اخیر معامله‌گران حساب زیادی روی نوسانات بالای بازارها به‌دلیل احتمال طولانی شدن نتیجه انتخابات سوم نوامبر و همچنین احتمال جنجالی شدن این انتخابات باز کرده بودند، اما اکنون شاخص‌ها نشان می‌دهد این انتظارات تا حد زیادی تعدیل شده است.
 • بدون تغییر ماندن شرایط ایران از دیدگاه FATF

  بیانیه‌ نشست اکتبر FATF درباره ایران مشابه بیانیه نشست فوریه این نهاد بین‌الدولی است و ایران همچنان در کنار کره‌شمالی، در فهرست کشورهای اقدام مقابله‌ای یا همان لیست‌سیاه FATF قرار دارد.
 • اخذ مجوز کسب‌وکار بدون نیاز به شماره اقتصادی

  معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: با حذف گام ۴۵ فرآیند ثبت‌نام و تخصیص شماره اقتصادی، اشخاص حقوقی پس از ثبت شرکت یا کسب مجوز فعالیت، از نظر سازمان مالیاتی مودی تلقی می‌شوند.
 • اثر موقعیت نسبی بر رفاه ذهنی

  سيدشميم طاهري/ پژوهشگر اقتصاد
  بخش نخست این یادداشت به تفاوت‌های فقر مطلق و فقر نسبی و سپس اهمیت توجه به مصرف نسبی یک فرد (مصرف او در مقایسه با میانگین مصرف جامعه) در اندازه‌گیری رفاه ذهنی می‌پردازد و بخش دوم، چگونگی تغییر فقر درآمدی و فقر غیردرآمدی خانوار ایرانی را در نیمه دوم دهه ۱۳۸۰ و نیمه اول دهه ۱۳۹۰ بررسی می‌کند. به گزارش تجارت فردا، برای ساختن تصویر کاملی از منابعی که مردم در اختیار دارند، باید بین دو مفهوم درآمد و ثروت تمایز قائل شد. درآمد جریانی از پول است که به یک فرد می‌رسد؛ درحالی‌که ثروت میزان دارایی و پس‌انداز او را نمایندگی می‌کند.
 • بیمه دانا ۱۵۰۰ میلیارد ریال خسارت به شرکت میهن پرداخت

  گروه شرکت‌ها: نایب رئیس هیات‌مدیره و مدیر عامل بیمه دانا در مراسمی، چک علی‌الحساب پرداخت خسارت شرکت لبنیاتی میهن را اهدا کرد. پس از وقوع حادثه آتش سوزی در شهرک لبنیاتی میهن، بلافاصله به دستور کاردگر مدیرعامل بیمه دانا، گروه کارشناسی ویژه‌ای برای برآورد میزان خسارت عازم محل حادثه شد و با تشکیل پرونده و بررسی مستندات حادثه، تلاش شد در اولین فرصت ممکن، این شرکت به تعهدات بیمه‌ای خود عمل کند.
 • برگزاری اولین نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه

  گروه شرکت‌ها: همزمان با ۱۳ آذر و روز بیمه اولین نمایشگاه تخصصی صنعت بیمه کشور با عنوان «بیمه لایو ۲۰۲۰» به‌صورت آنلاین و با شعار «صنعت بیمه؛ زنده با شما» با مشارکت شرکت‌های بیمه، برگزار خواهد شد. با شیوع گسترده بیماری کرونا در کشور و به‌منظور پیشگیری از گسترش این بیماری مقرر شد، مراسم روز بیمه در سال‌جاری، با تغییراتی برگزار شود. در این راستا، براساس مصوبه کارگروه روابط عمومی سندیکای بیمه‌گران، اولین نمایشگاه تخصصی صنعت بیمه، به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود تا‌ همه فعالان این صنعت و به‌ویژه عموم مردم در سراسر کشور، به آن دسترسی داشته باشند و طیف وسیعی از مخاطبان را با خود همراه کند.
 • قطع موقت افت دلار

  دنیای‌اقتصاد: چرا دلار به حرکت کاهشی ادامه نداد؟ مهم‌ترین پرسشی که احتمالا پس از هزار و ۶۰۰ تومان افت دو روز ابتدایی هفته به ذهن کاهشی‌های بازار می‌رسد.
 • اجرای طرح آزمایشی ارز دیجیتال در سوئیس

  بانک ملی سوئیس و بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی تا پایان سال ۲۰۲۰ طرح آزمایشی اثبات مفهوم را برای ارز دیجیتال با پشتیبانی بانک مرکزی اجرا می‌کنند. به گزارش «ایبِنا» به نقل از سایت بیت کوین اکسچنج گاید، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در بین کشورهای جهان بسیار محبوب شده‌اند. به نظر می‌رسد هر روز کشور جدیدی در حال انتشار اخباری است که شامل تحقیق یا محکوم کردن نیاز به ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند.
 • امضای تفاهم‌نامه بانک کارآفرین با بیمارستان ابن‌سینا

  گروه شرکت‌ها: بانک کارآفرین با هدف قدردانی از کادر درمان و به‌منظور پاسداشت تلاش‌های جامعه پزشکی، جهت ارائه تسهیلات به افراد واجد شرایط، با بیمارستان ابن‌سینا تفاهم‌نامه امضا کرد. به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین موضوع این تفاهم‌نامه پرداخت تسهیلات به اشخاص معرفی شده از سوی بیمارستان ابن‌سینا در قالب تسهیلات جاری بانک خواهد بود.
 • فروش ۷۰ میلیارد تومان اوراق دولتی

  حراج جدید اوراق بدهی دولتی در تاریخ ۱۲ آبان ماه سال‌جاری برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، پیرو اطلاعیه روز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۹ درخصوص برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی اعلام می‌شود که طی برگزاری بیست ودومین مرحله از این حراج، بانک‌ها و سایر موسسات مالی غیربانکی هیچ سفارشی در سامانه‌های بازار بین‌بانکی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت نکردند. تنها سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی در فرآیند خارج از حراج و از طریق بورس در حدود ۷۰ میلیارد تومان اوراق «اراد۴۹» با نرخ بازده تا سررسید ۲۱ درصد خریداری کردند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر