آرشیو روزنامه شماره ۵۰۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۵۰۰۴

 • تاکتیک مهار انتظارات تورمی

  دنیای‌اقتصاد: مرکز پژوهش‌های مجلس در دو گزارش به بررسی وضعیت شاخص تورم و راهکارهای مهار آن در زمستان ۹۸ و بهار ۹۹ پرداخته است. بررسی‌های انجام شده در این دو گزارش نشان می‌دهد افزایش قیمت در بازار دارایی‌ها به‌خصوص بازار بورس ناشی از انتظارات تورمی بالا در کشور است. بنابراین اولویت اول سیاست‌گذار باید کنترل رشد قیمت در بازار دارایی‌ها باشد. از سوی دیگر از آنجا که کسری بودجه عامل اصلی رشد پایه پولی است، انضباط مالی دولت می‌تواند به کنترل انتظارات تورمی و تورم کمک کند.
 • محدوده ممنوعه برای نوسان‌گیران

  دنیای‌اقتصاد: در چهارمین روز هفته، نوسان‌گیران ارزی نتوانستند قیمت دلار را به دهه چهارم قیمتی ببرند، هر چند موفق شدند سطح قیمتی این ارز را کمی بالاتر بیاورند. روز سه‌شنبه وقت مچ‌اندازی دوباره نوسان‌گیران دلار با بازارساز بود. گروه اول به‌دنبال آن بودند که قیمت اسکناس آمریکایی را به کانال ۳۰ هزار تومان ببرند و بازارساز به‌دنبال نگه داشتن این ارز در کانال ۲۹ هزار تومانی بود.
 • کارنامه توزیع دلار ۴۲۰۰

  بانک مرکزی در یک گزارش رسمی رقم تخصیص‌یافته برای کالاهای اساسی در شش ماه نخست سال‌جاری را ۲/ ۵ میلیارد دلار گزارش کرد. جزئیات تامین‌ارز بابت واردات کالا تشریح شد. در این گزارش عنوان‌شده که سقف تامین دلار ۴۲۰۰ در سال‌جاری ۸ میلیارد دلار بوده‌ که از این رقم ۲/ ۵ میلیارد دلار تامین‌ارز شده است.
 • سامان شانزدهمین PSP برتر دنیا

  گروه شرکت‌ها: شرکت پرداخت الکترونیک سامان در میان۱۵۰ PSP برتر جهان در سال ۲۰۱۹ در رتبه ۱۶ برترین‌های دنیا معرفی شده است. به گزارش روابط‌عمومی پرداخت الکترونیک سامان، نشریه نیلسون ریپورت (Nilson Report) به‌عنوان نشریه تخصصی بین‌المللی پرداخت الکترونیک در آخرین شماره خود با بررسی جایگاه و عملکرد بیش از ۱۵۰ شرکت پرداخت الکترونیک جهان با معرفی شرکت‌های ایرانی، سپ را به‌عنوان یکی از بیست شرکت برتر دنیا معرفی کرده و با سه پله رشد نام آن را در ردیف شانزدهم فهرست ‌PSPهای برتر دنیا نشانده است. در این فهرست ۷ شرکت PSP ایرانی دیگر هم مورد بررسی قرار گرفته‌اند که سپ با بیشترین رشد در میان شرکت‌ها به‌عنوان مطرح‌ترین شرکت صاحبنام ایرانی در این حوزه معرفی شده است. شرکت پرداخت الکترونیک سامان در آخرین گزارش سال گذشته این نشریه در رتبه ۱۹ فهرست برترین شرکت‌های پرداخت جهان معرفی شده بود. این نشریه گزارش‌های خود را بعد از بررسی سالانه در مورد میزان تراکنش و عملکردهای شفاف و روبه‌رشد در خدمات پرداخت منتشر می‌کند و شرایط رشد یا افت ۱۵۰ شرکت بین‌المللی و مشهور سال قبل را اعلام می‌کند.
 • انتصاب معاونت توسعه سرمایه انسانی و پشتیبانی بانک ایران زمین

  مدیرعامل بانک ایران زمین طی حکمی علیرضا دمیرچی را به‌عنوان معاون توسعه سرمایه انسانی و پشتیبانی این بانک منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین در حکم اعطایی عبدالمجید پورسعید خطاب به دمیرچی بر اهتمام جدی در ارتقای سلامت اداری، بهبود وضعیت منابع انسانی، ارتقای آموزش و پشتیبانی سازمان و استفاده موثر از روش‌های نوین و فناوری‌های روز جهت بهبود کیفیت عملکردها و تعامل نظام مند و موثر با سایر بخش‌های سازمان تاکید شده است. مدیرعامل بانک ایران زمین در احکام صادر شده دیگری علیرضا یار قلی را به‌عنوان مدیر امور حراست و مشاور مدیر عامل، سید‌یوسف شمسی را به‌عنوان رئیس اداره حسابداری مدیریت، بودجه و گزارش‌ها، علیرضا غیاثی را به‌عنوان رئیس اداره توسعه سرمایه‌گذاری و حسین سماوات را به‌عنوان رئیس اداره حفاظت فناوری اطلاعات این بانک منصوب کرد. در احکام صادر شده توسط عبدالمجید پورسعید خطاب به مدیران منتصب شده آمده است: امیداست با اتکال به خداوند متعال و رعایت اخلاق اسلامی و حرفه‌ای و با برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت، توان و قابلیت‌های مجموعه کارکنان آن مدیریت‌ها و تعامل سازنده با واحدها درتحقق اهداف بانک، موفق و موید باشید.
 • بازارها به عیادت ترامپ رفتند

  دنیای‌اقتصاد: ترک بیمارستان توسط دونالد ترامپ، سبب شد تا بازارهای جهانی واکنشی مثبت به این واقعه نشان دهند. فلز زرد که روز دوشنبه توانسته بود با افزایش ۷۵/ ۰ درصدی مجددا از مرز ۱۹۰۰ دلاری عبور کند، در معاملات روز سه‌شنبه نیز توانست با قدرت مناسبی به کار خود ادامه دهد و با افزایش ۲/ ۰ درصدی به مرز مهم ۱۹۲۰ دلاری نیز دست یابد. هر چند در ادامه معاملات قیمت آن رو به کاهش گذاشت و تا ساعت ۲۰ به وقت تهران به ۱۹۰۵ دلار رسید.
 • آسیا دارای بهترین شرایط بهبود اوضاع در پساکرونا

  بانک گلدمن ساکس آمریکا اعلام کرد کنترل سریع شیوع ویروس کرونا در کشورهای آسیایی به برگ برنده‌ای برای این کشورها نسبت به دیگر مناطق جهان برای بهبود سریع‌تر اوضاع تبدیل شده است. به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، کارشناسان بانک گلدمن ساکس آمریکا، بر این باورند که کنترل سریع شیوع ویروس کرونا به مزیتی برای کشورهای آسیایی نسبت به دیگر اقتصادهای جهان تبدیل شده و راه را برای بهبود سریع‌تر اوضاع آنها هموار کرده است.
 • اتصال اولین آزادراه به «بورس» با ضمانت بانک مسکن

  مدیرعامل بانک مسکن در ادامه افزود:در قالب این قرارداد شرکت احداث، نگهداری و بهره‌برداری آزاده راه حرم تا حرم برای تامین بخشی از منابع مالی موردنیاز ساخت قطعه گرمسار-سمنان (از قطعات مربوط به پروژه آزاده راه حرم تا حرم) از طریق واگذاری بخشی از منافع حاصل از استفاده از ارائه خدمات عوارض آزاده قم-گرمسار اوراق منفعت به میزان ۲ هزار میلیارد ریال منتشر کرده است.
 • زورآزمایی جدید بر سر یک میلیارد دلار طلای ونزوئلا

  زورآزمایی جدید بر سر بیش از یک میلیارد دلار (۴/ ۷۷۰ میلیون پوند) طلای ذخیره شده ونزوئلا در بانک انگلستان، روند جدیدی به خود گرفت. به گزارش «ایبِنا» به نقل از رویترز، دادگاه تجدیدنظر، درخواست بانک مرکزی ونزوئلا (BCV) از را تایید کرد و رای جولای دادگاه عالی را که بنا بر تشخیص انگلیس، رهبر مخالفان مادورو (خوان گوایدو) به‌عنوان رئیس‌جمهور موقت قانون اساسی ونزوئلا شناخته شده بود، کنار گذاشت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر