آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۹۸۹

 • بازخوردهای سیاست پولی فدرال رزرو

  دنیای اقتصاد: فدرال رزرو هفته گذشته آخرین جلسه مهم خود قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را برگزار کرد؛ نشستی که در بیانیه پس از آن صحبت از ماموریت جدید تورمی این نهاد و همچنین تعهد به عدم افزایش نرخ بهره تا سه سال آینده به میان آمده است. در بیانیه بانک مرکزی آمده است تا زمانی که طبق ارزیابی این نهاد بازار کار آمریکا در وضعیت حداکثر اشتغال قرار نگیرد و همچنین تورم به سطح ۲ درصد نرسد و در مسیر افزایش محدود از سطح ۲ درصد قرار نگیرد، این نهاد نرخ بهره هدف را افزایش نخواهد داد.
 • افت ارز و طلا در موعد «ماشه»

  دنیای اقتصاد: در زمانی که موعد ماشه آمریکایی‌ها رسید، هر دو بازار ارز و سکه راه کاهشی را در پیش گرفتند. دلار ۲۰۰ تومان افت را به ثبت رساند و به محدوده ۲۶۷۰۰ تومان نزول کرد. سکه طرح جدید هم با ۶۰ هزار تومان کاهش روی عدد ۱۲ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان قرار گرفت. برای اینکه این افت ادامه پیدا کند، نیاز به شکسته شدن سطح حمایتی ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی در بازار سکه و ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومانی در بازار دلار است. در غیر این صورت احتمال چرخش رفتاری معامله‌گران وجود دارد.
 • گزارش بانک جهانی از رتبه ایران در شاخص توسعه انسانی

  سنگاپور بهترین کشور از نظر توسعه انسانی معرفی شد. به گزارش «ایسنا» بانک جهانی در گزارش جدید خود از وضعیت شاخص توسعه انسانی اعلام کرد که ریسک‌های ایجاد شده ناشی از کرونا می‌تواند دستاورد کشورها را در توسعه انسانی که برای آنها زحمت زیادی کشیده شده است هدر دهد. این نهاد با اشاره به تجربه همه‌گیری‌های قبلی گفته است که کرونا نه تنها روی بیماران که روی اطرافیان و نظام درمانی و اقتصادی کشورها نیز تاثیر منفی گذاشته است.
 • استعلام وضعیت اعتباری صادرکننده چک از پایگاه اطلاع‌رسانی بانک‌مرکزی

  براساس اعلام بانک‌مرکزی، هموطنان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی بانک‌مرکزی و ارسال شناسه استعلام ۱۶ رقمی مندرج در چک‌های صیادی، از وضعیت اعتباری صادرکننده چک مطلع شوند.
 • به ازای تمام املاک اجاری باید چند اظهارنامه ارائه شود؟

  طبق اعلام مسوولان سازمان مالیاتی پایان شهریور آخرین مهلت صاحبان املاک اجاری برای پرداخت مالیات است که در این بین مودیان بدانند تا باید به ازای تمام املاک مورد اجاره در کل کشور یک اظهارنامه تسلیم کنند.
 • تصویب افزایش سرمایه بانک کارآفرین

  گروه شرکت‌ها: در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک کارآفرین، افزایش سرمایه این بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید. به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، مجمع عمومی فوق‌العاده این بانک در روز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۳۹۹ با حضور صاحبان بیش از ۷۶ درصد سهام برگزار شد و افزایش سرمایه این بانک به میزان ۳۶۵ درصد با اکثریت آرای سهامداران به تصویب رسید.
 • روند صعودی طلا ادامه‌دار است و تا مدت‌ها افت نمی‌کند

  براساس گزارش بانک یوبی‌اس سوئیس، طلا که در سال‌جاری حدود ۳۰درصد افزایش قیمت داشته، با توجه به تداوم بی‌ثباتی جهان، همچنان در مسیر صعود قرار دارد و فراتر از انتظارات در این سطح باقی خواهد ماند. به گزارش «ایبِنا» از سی‌ان‌بی‌سی، «یو چوو گوآن» رئیس واحد بازارهای جهانی آسه‌آن در این بانک سرمایه‌گذاری گفت: نظر ما در مورد طلا بسیار مثبت است و این کامودیتی به اصطلاح در بازار گاوی قرار دارد. فکر می‌کنیم قیمت‌ها از این بالاتر رفته و نکته جالب این است که فراتر از انتظارات و تا مدت زمانی بیشتر در سطحی بالا باقی خواهد ماند. وی در ادامه اضافه کرد که بانک یوبی‌اس پیش‌بینی خود را برای قیمت طلا در سال آتی از ۱۸۵۰ به ۲۱۰۰ دلار به ازای هر اونس افزایش داده است. روز جمعه فلز زرد در بازار در حوالی ۱۹۵۳ دلار معامله شد؛ رقمی که در مقایسه با ابتدای سال حدود ۲۹ درصد بالاتر است. به گفته گوآن، فضای به‌وجودآمده ناشی از نرخ بهره منفی و همچنین بی‌ثباتی جهانی از جمله انتخابات قریب‌الوقوع ریاست‌جمهوری آمریکا، مولفه‌هایی هستند که سرمایه‌گذاران را به سمت افزایش دارایی‌های طلای خود سوق می‌دهند.
 • متوسط نرخ تورم در کشورهای اروپایی منفی شد

  متوسط قیمت‌ها در کشورهای اروپایی به طرز محسوسی کاهش پیدا کرد. به گزارش «ایسنا» به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در ۱۲ منتهی به آگوست با ۶/ ۰درصد کاهش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به منفی ۲/ ۰درصد رسید که این نرخ تورم هنوز در فاصله زیادی از سطح ۲درصدی هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه باقی مانده است.
 • اقتصاد پکن باوجود تهدیدهای خارجی همچنان مقاوم است

  رئیس‌جمهوری چین معتقد است که با وجود تهدیدهای فزاینده خارجی، اقتصاد این کشور همچنان مقاوم بوده و پکن ابزار سیاست‌گذاری قدرتمندی را در اختیار دارد. به گزارش «ایبِنا» از رویترز، دومین اقتصاد بزرگ جهان به تدریج از رکود ناشی از پاندمی ویروس کرونا احیا شد اما تحلیلگران معتقدند که سیاست‌گذاران این کشور برای آنکه با حفظ ثبات توسعه در چند سال آتی چین را به یک کشور پُردرآمد تبدیل کنند، با وظیفه سنگینی روبه‌رو هستند. خبرگزاری شینهوا به نقل از «شی جین‌پینگ» نوشت: خصوصیات بنیادی اقتصاد چین یعنی پتانسیل کافی، مقاومت فوق‌العاده، پویایی قدرتمند، فضای وسیع برای مانور و در اختیار داشتن ابزار زیاد سیاسی دستخوش تغییر نشده است. وی اضافه کرد که چین از ظرفیت قدرتمندی در حوزه تولید، بازار خانگی گسترده و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری عظیمی برخوردار است. شی در چهاردهمین نشست برنامه پنج ساله چین (۲۰۲۵ – ۲۰۲۱) گفت که باوجود اینکه پاندمی کرونا چالش‌های جهان همچون کُند شدن روند جهانی شدن و افزایش یکجانبه‌گرایی و حمایت‌گرایی را تشدید کرده است اما چین همچنان از «فرصت‌های استراتژیک» برای توسعه برخوردار است.
 • ادامه ریزش‌های لیر

  ارزش دلار در برابر لیر به بالاترین سطح خود رسید .به گزارش «ایسنا» به نقل از رویترز، تنش‌ها بین ترکیه و کشورهای اروپایی بر سر مسائل مختلف از لیبی و شمال آفریقا گرفته تا حفاری گاز در دریای مدیترانه شدت گرفته است. پارلمان اروپا خواستار تحریم ترکیه بر سر حفاری اکتشافی گاز در دریای مدیترانه شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر