آرشیو روزنامه شماره ۴۹۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۹۶۳

 • کم‌اشتهایی بانک‌های اروپایی در بازارهای مالی

  دنیای‌اقتصاد: برخی از بزرگ‌ترین بانک‌های اروپایی در حال صرف‌نظر کردن از سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی جهانی هستند. دلیل اصلی این تغییر موضع مجموعه‌ای از سوءاستفاده‌ها، زیان‌های عظیم و رشد روزافزون مقررات عنوان می‌شود. در این رابطه هفته گذشته، شرکت «ای‌بی‌ان اَمرو» اعلام کرد تصمیم دارد از تامین مالی دادوستدهای تجارت کالایی صرف‌نظر کند، شرکتی که ریشه‌های آن با «داچ بانک‌» به سال ۱۸۲۴ میلادی باز می‌گردد، زمانی که ویلیام اول پادشاه هلند برای تامین مستعمرات خود در مناطق هند آن را تاسیس کرد. این اعلام یک هفته پس از آن بود که گروه بانکی «بی‌ان‌پی پریباس» فرانسه تصمیم گرفت تامین مالی دادوستدهای کالایی خود را ادامه ندهد، چرا که شعبه ژنو این بانک که نقشی برجسته در شکل‌گیری صنعت مدرن دادوستد نفت ایفا کرده با آینده‌ای مبهم مواجه شده است.
 • سیگنال آخر وقت به دلار

  دنیای‌اقتصاد: در سومین روز هفته،‌ دلار وارد کانال جدیدی شد ولی از آن برگشت. سکه تمام بهار آزادی نیز با افزایش قیمت به نزدیکی مرز ۱۱ میلیون تومانی رسید.
 • تسهیلات ۱۱ برابری بانک رفاه به بازنشستگان

  گروه شرکت‌ها: بانک رفاه کارگران علاوه برخدمت‌رسانی به اقشار مختلف جامعه، ارائه خدمات مطلوب به بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی و خانواده‌های آنها را از اهداف اصلی و مهم خود می‌داند.
 • «سطح یک» توانگری برای بیمه دی

  دنیای ‌اقتصاد: بیمه مرکزی ج.ا.ایران طی نامه‌ای با ابلاغ تاییدیه محاسبات نسبت توانگری مالی شرکت بیمه دی برای سال مالی ٩٩، توانگری مالی این شرکت را «سطح یک» با نسبت ٢٠٨ درصد، که عالی‌ترین سطح توانگری شرکت‌های بیمه‌ای است، اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه دی؛ این در حالی است که شرکت بیمه دی علاوه بر اجرای قرارداد درمان ایثارگران کشور برای سومین سال متوالی، توانسته است در سال‌های اخیر با رشدی متناسب، سهم خود را به‌طور چشمگیری در تمامی رشته‌های بیمه‌ای ارتقا دهد، به گونه‌ای که در بین شرکت‌های خصوصی صنعت، رتبه سوم در جذب حق بیمه را کسب کند. این دستاورد براساس یک برنامه‌ریزی بلندمدت شکل گرفته است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به رعایت اصول بیمه‌گری در انتخاب ریسک، بازنگری در قراردادهای اتکایی و واگذاری، تاکید بر وصول به موقع حق بیمه‌ها و مطالبات، مدیریت موثر بر وجوه نقد شرکت و سرمایه‌گذاری در بخش‌های سودآور اشاره کرد.
 • فرمول کاهش حق بیمه با کمک بهره‌وری

  رئیس‌کل بیمه‌مرکزی گفت: صنعت بیمه با همکاری بهره‌وری می‌تواند استانداردهای لازم برای مشاغل و حرف مختلف را طراحی کند تا در نهایت از میزان بروز حوادث و افزایش حق بیمه بکاهد.
 • رکود تاریخی سامورایی ها

  دنیای‌اقتصاد: انتشار آمارهای رشد اقتصادی کشورهای توسعه‌یافته و اعلام رکودهای بی‌سابقه توسط تمام آنها همچنان چشم‌انداز اقتصاد جهانی را مخدوش ساخته است. موضوعی که در بلندمدت همچنان به سود پناهگاه‌های امن سرمایه از جمله طلاست. انتشار آمار رشد تولید ناخالص داخلی ژاپن در روز دوشنبه نیز نشان داد این کشور نیز مانند مابقی کشورهای توسعه‌یافته وارد رکودی بی‌سابقه شده است.
 • روزهای بد لیر پایان ندارد

  نگرانی از پیامدهای منفی کرونا روی کسب‌و‌کارها و توانایی دولت برای حمایت از کسب‌و‌کارها باعث شد تا ارزش لیر به پایین‌ترین سطح تاریخی خود برسد و نرخ برابری دلار در کانال ۳/ ۷ لیر تثبیت شود.
 • قدردانی شهردار اصفهان از بانک شهر

  گروه شرکت‌ها: شهردار کلان‌شهر اصفهان با اشاره به ضرورت توجه بانک‌های دولتی و خصوصی به نیازهای مدیریت شهرها در شرایط فعلی کشور از حمایت‌های بانک شهر در پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای کلان‌شهرها قدردانی کرد. به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، قدرت الله نوروزی با بیان اینکه بانک شهر به‌عنوان یک بانک تخصصی در حوزه مدیریت شهری با مشکلات و معضلات این حوزه آشنا است، گفت: این بانک طی یک دهه گذشته همواره پشتوانه محکمی برای شهرداری اصفهان در تمامی حوزه‌ها به خصوص در حوزه حمل‌و‌نقل ریلی بوده است. وی با اشاره به افزایش روزافزون استفاده شهروندان از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی بر تاثیرگذاری بی‌بدیل بانک شهر در پیشرفت مترو کلان‌شهر اصفهان تاکید کرد. نوروزی در ادامه بر ضرورت استفاده مدیریت شهری اصفهان از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بانک شهر طی سال‌جاری تاکید کرد و گفت: قطعا این مهم باعث کاهش معضلات و مشکلات زندگی شهری در اصفهان خواهد شد. شهردار کلان‌شهر اصفهان در پایان از تمامی بانک‌ها خواست تا با حمایت از اجرای طرح‌های حمل‌و‌نقلی، عمرانی، فرهنگی و... در جهت توسعه شهرها قدم بردارند.
 • برگزاری دهمین دوره قرعه‌کشی باشگاه مشتریان بانک آینده

  گروه شرکت‌ها: با انجام دهمین دوره قرعه‌کشی باشگاه مشتریان بانک آینده با عنوان «ندیده‌ها و نرفته‌ها»، ۱۱۵ برنده این دوره، مشخص شدند. به گزارش روابط عمومی بانک آینده در این دوره هم مشتریان بانک آینده با بهره‌گیری از خدمات گوناگون بانکداری الکترونیکی، با توجه به میزان موجودی سپرده‌های قرض‌‌‎الحسنه و همچنین افزایش موجودی حساب‌های کوتاه‌مدت عادی، امتیاز کسب کرده و در قرعه‌کشی «سفرهای تکرارنشدنی» پایان طرح، شرکت داده شدند. شرط شرکت در این قرعه‌کشی، کسب حداقل ۵ هزار امتیاز بود. جوایز این طرح به ارزش ۱۲ میلیارد ریال در قالب سفرهای تکرارنشدنی، شامل ۵ جایزه یک میلیارد ریالی، ۱۰ جایزه ۵۰۰ میلیون ریالی و ۱۰۰ کمک‌‌هزینه سفر داخلیِ ۲۰ میلیون‌ ریالی، برای همه اعضای باشگاه مشتریان بانک آینده بود. بنا بر این گزارش آیین قرعه‌کشی با حضور عضو هیات‌مدیره، جمعی از معاونان، مدیران و روسای شعب بانک آینده انجام گرفت. در این مراسم برندگان پنج جایزه ویژه یک میلیاردریالی بانک آینده معرفی شدند.
 • پرداخت۱۷۰ فقره تسهیلات مسکن حمایتی از سوی بانک صادرات

  گروه شرکت‌ها: بانک صادرات ایران در چهار ماه اول سال ٩٩ به هزار و ٧٢٦ نفر از ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های معظم شهدا، هزار و ٦٢٨ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی مسکن اقشار ویژه پرداخت کرده است. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک به منظور عمل به مسوولیت اجتماعی و پاسداشت ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های معزز شهدا در چهار ماه اول سال‌جاری با پرداخت هزار و ٧٢٦ فقره تسهیلات حمایتی مسکن اقشار ویژه، هزار و ٦٢٨ میلیارد ریال به این امر اختصاص داد. همچنین تسهیلات حمایتی پرداخت شده بانک صادرات ایران به اقشار ویژه از ابتدای سال ٩٨ بیش از ٢٤ هزار و ٤٢٨ فقره به ارزش بیش از ١٨ هزار و ٥٣١ میلیارد ریال بوده است. بانک صادرات ایران همچنین طی چهار ماه اول سال ٩٩، بیش از هزار و ٧٤ میلیارد ریال برای احداث حمام روستایی و بهسازی و نوسازی مسکن روستایی تسهیلات حمایتی پرداخت کرده که رقم این تسهیلات از ابتدای سال ٩٨ تا پایان تیرماه سال‌جاری در این دو بخش ۴ هزار و ٨٢٢ میلیارد ریال بوده است.
 • ۸۰ درصد کارت‌های تراکنش دار در اختیار ۹بانک

  گزارش منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد در تیرماه سال‌جاری از مجموع بانک‌ها و موسسات اعتباری عضو شبکه شاپرک، سهم ۹ بانک دولتی و خصوصی از تعداد کارت‌های بانکی تراکنش دار به حدود ۸۰ درصد رسیده است. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» از تعداد ۹ بانک یاد شده پنج بانک دولتی، سه بانک خصوصی شده و یک بانک هم متعلق به یک نهاد نظامی است. در این میان بانک ملی ایران با ۳۲/ ۲۲ درصد بیشترین تعداد کارت‌های تراکنش‌دار را به خود اختصاص داده است و بانک انصار با ۷۷/ ۲ درصد در انتهای این جدول قرار گرفته است. بانک‌های ملت و صادرات به ترتیب با ۴۷/ ۱۱ و ۱۸/ ۱۱ درصد پس از بانک ملی و بانک‌های رفاه کارگران و تجارت هم به ترتیب با ۷۴/ ۶ و ۵۲/ ۶ درصد پس از بانک‌های ملت و صادرات قرار دارند. پس از بانک‌های یادشده بانک سپه ۳۶/ ۶ درصد، بانک مسکن ۰۶/ ۳ درصد و بانک انصار ۷۷/ ۲ درصد کارت‌های تراکنش‌دار را در تیرماه امسال داشته‌اند. در جدول سهم بانک‌های صادرکننده کارت‌های بانکی تراکنش دار در شبکه شاپرک ۲۳/ ۲۲ درصد این کارت‌ها به سایر بانک‌ها و موسسات اعتباری عضو شبکه شاپرک تعلق داشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر