آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۶۴

 • دلیـل توقف ایـران پشت چـراغ قرمز IMF

  دنیای اقتصاد، محمد تقی‌پور: مدیر بخش خاورمیانه و آسیای میانه صندوق بین‌المللی پول، دو سوال «دنیای اقتصاد» درباره چشم‌انداز اقتصاد ایران و آخرین وضعیت درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول را پاسخ داد. به گفته جهاد ازعور، با وجود پیش‌بینی رشد منفی ۶ درصدی اقتصاد در سال جاری، پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی ایران در سال آینده به ۱/ ۳ درصد برسد.
 • سوال مهم معامله‌گران در بازار دلار

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، دلار از مرز ۱۶ هزار تومانی پایین رفت و سکه تمام بهار آزادی کمی از سطح ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی فاصله گرفت. روز چهارشنبه،‌ شاخص ارزی ۴۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۵ هزار و ۹۹۰ تومان رسید. این کمترین قیمت ثبت شده برای دلار در سال ۹۹ بود و منجر به شکل‌گیری دوگانگی جدیدی میان معامله‌گران فنی در بازار ارز شد. اکنون در بازار سوال مهم برای معامله‌گران این است: آیا مرزشکنی دلار پایه‌ای برای افزایش بعدی این ارز به سوی سطوح بالاتر است یا واقعا شاخص ارزی وارد فاز حرکتی کاهشی تازه‌ای شده است.
 • افت ۱۰درصدیGDPاروپا با یورش کرونا

  دنیای اقتصاد: تحلیلگران پیش‌بینی کردند در نیمه اول سال ۲۰۲۰ میلادی، تولید ناخالص داخلی اروپا به میزان متوسط ۱۰ درصد کاهش یابد. در عین حال، ضربه اصلی به اقتصاد اروپا در ۳ ماه دوم رخ خواهد داد، زمانی که اقتصاد اروپا ۳/ ۸ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را از دست می‌دهد. حتی اگر اقتصاد اروپا در نیمه دوم سال بهبود یابد، تولید ناخالص داخلی در کشورهای اروپایی همچنان ۲/ ۵ درصد کاهش در سال را نشان خواهد داد. ایتالیا و اسپانیا که به بزرگ‌ترین مراکز گسترش این ویروس در اروپا تبدیل شده‌اند، بیشترین فروپاشی اقتصادی را متحمل می‌شوند.
 • کاهش ارتفاع آماری در کرونا

  دنیای اقتصاد: آمارهای وزارت بهداشت در روز گذشته نشان می‌دهد که هر دو آمار مبتلایان و فوتی‌ها برای چهارمین روز متوالی روند نزولی را ثبت کردند. بر اساس آمارها میزان فوتی‌ها با کاهش ۱/ ۴ درصدی در یک روز به رقم ۹۴ نفر کاهش یافته است. از سوی دیگر، میزان مبتلایان روزانه نیز با افت ۴ درصدی به رقم ۱۵۱۲ نفر رسیده است. به‌نظر می‌رسد که روند کاهشی در ایران با یک شیب ملایم در حال وقوع است و اگر این روند در روزهای آینده تداوم داشته باشد، می‌توان به کنترل این بیماری در خرداد ماه امیدوار بود.
 • بسته ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی کرونا ۵ مرحله‌ای شد

  بسته حمایتی ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی که برای حدود ۳ میلیون نفر از افراد فاقد درآمد طی چهار مرحله پیش‌بینی شده بود، قرار است برای ماه رمضان نیز تکرار شود.
 • اعتبار دفترچه‌های تامین‌اجتماعی تا اول خرداد تمدید شد

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تمدید غیر حضوری دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی تا آخر اردیبهشت گفت: سازمان تامین اجتماعی مکلف شد از اول خرداد ۹۹ تمدید، صدور و ارسال دفترچه‌های درمانی‌اش را کاملا غیرحضوری انجام دهد. به گزارش «ایسنا» محمد شریعتمداری در صفحه توییتر خود نوشت: پس ازبررسی لازم، باتوجه به ضرورت اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در شرایط کرونا، دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی اعتبار گذشته از سال۹۸ و ابتدای۹۹، تا پایان اردیبهشت ۹۹معتبر است.وی افزود: همچنین سازمان تامین اجتماعی مکلف شد از اول خردادماه۹۹تمدید، صدور و ارسال دفترچه‌های درمانی‌اش را کاملا غیرحضوری انجام دهد.
 • یارانه‌بگیران نگران نباشند

  سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا تاکید کرد: دریافت‌کنندگان یارانه نقدی ۴۵۵٠٠ تومانی نگران نباشند و پیامک با سرشماره v.refsh برای اعلام درخواست به شماره همراه سرپرست خانوار ارسال می‌شود.«حسین میرزایی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با «ایرنا» افزود: از شب چهارشنبه تا پایان هفته سرپرستان خانوار پیامک را دریافت می‌کنند و پس از آن باید کد ملی را با شماره همراه سرپرست خانوار به شماره ۶٣۶٩ پیامک کنند.
 • مهلت ارسال اظهارنامه مالیات ارزش‌افزوده؛ پایان اردیبهشت

  معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از تمدید مجدد مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات ارزش افزوده دوره زمستان ۱۳۹۸ تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور مالیاتی، محمد مسیحی روز چهارشنبه مورخ ۲۷ اردیبهشت ماه، با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور و پیامدهای اقتصادی ناشی از آن، اظهار کرد: با توجه به درخواست‌های مکرر فعالان اقتصادی به سبب شرایط حادث‌شده ناشی از شیوع ویروس کرونا، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات ارزش افزوده دوره چهارم (زمستان ۱۳۹۸)، تا پایان روز چهارشنبه مورخ ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ تمدید می‌شود. وی خاطرنشان کرد: بر این اساس، امکان برخورداری صد درصد بخشودگی جریمه عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر و همچنین جریمه تاخیر در مدت یادشده در صورت درخواست کتبی برای مودیان فراهم است.
 • بازگشایی محدود صنایع هند و پاکستان برای کاهش آسیب‌های کرونا

  هند به صنایع واقع در مناطق حومه‌ای و همچنین فعالیت‌های زراعی اجازه می‌دهد از هفته آینده فعالیتشان را ازسربگیرند تا از درد و رنج میلیون‌ها نفری که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند تا حدودی کاسته شود.به گزارش «ایسنا» نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند با هدف جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا، دستور داده که یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت این کشور به مدت ۱۹ روز دیگر در خانه بمانند و محدودیت‌های جدی رفت و آمد در خیابان‌ها اعمال شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر