آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۵۴

 • اثر ابزار شناسایی در رشد آمار کرونا

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز سال گذشته، تعداد مبتلایان کرونا در کشور ۱۸ هزار و۴۰۷ نفر بود؛ این عدد در پایان تعطیلات به ۵۳ هزار و ۱۸۳ نفر رسید؛ یعنی تقریبا ۳ برابر شدن مبتلایان کرونا در دو هفته. در واقع در ۱۵ روز تعطیلات، به اندازه دو برابر یک ماهه اسفند، به تعداد مبتلایان کرونا در کشور افزوده شد. به نظر علت اصلی، افزایش توان شناسایی بیماران در نظام سلامت و امکان تعداد آزمایش بیشتر بوده است. در ۲۹ اسفند، مجموع تعداد قربانیان کرونا نیز ۱۲۸۴ نفر بود که در پایان تعطیلات ۱۵ روزه به ۳۲۹۴ تن رسید. سرعت رشد مرگ‌ومیر کرونا در این مدت کمتر از رشد مبتلایان کرونا ثبت شده است. در انتهای سال ۹۸، از هر ۱۰۰ هزار ایرانی ۲۲ نفر مبتلا به کرونا بودند، اکنون این عدد به ۶۴ نفر رسیده است.
 • کوشش سفته‌بازان در معاملات پشت خطی

  دنیای اقتصاد: سفته‌بازان در روزهای تقریبا تعطیل نوروز تلاش کردند که قیمت دلار را در کانال ۱۶ هزار تومانی جلوتر ببرند. آنها حداقل در پشت خط‌های تلفن و کانال‌های اطلاع‌رسانی توانستند تا حدی این هدف را محقق کنند، ولی باید منتظر ماند و دید که آیا با آغاز به کار رسمی بازار از امروز، قیمت‌های ساخته شده سفته‌بازان در بازار مورد پذیرش قرار خواهد گرفت یا شاهد بازگشت قیمت به سطح پیش از تعطیلات خواهیم بود. دلار در انتهای اسفندماه به کانال ۱۶ هزار تومانی رسید، ولی در تعطیلات نوروز و در معاملات پشت خطی، سفته‌بازان در معاملات خود قیمت را حتی تا محدوده ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومانی بالا آوردند.
 • نرخ پایین بیکاری در آلمان تا قبل از کرونا

  نرخ بیکاری آلمان تا پایان فوریه در سطح ۲/ ۳ درصد باقی ماند. به گزارش «ایسنا» به نقل از بلومبرگ، تا پایان ماه فوریه متوسط نرخ بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا به ۲/ ۳ درصد رسید که اگرچه در مقایسه با ماه قبل تغییری نکرده است اما کماکان پایین‌ترین نرخ ثبت شده در آلمان طی حدود چهار دهه اخیر محسوب می‌شود.
 • وعده تثبیت سودآوری در بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک صادرات ایران در پیامی ضمن تقدیر از روحیه ازخودگذشتگی همکاران شبکه که در روزهای دشوار درگیری با ویروسی کمتر شناخته شده، با جان و دل به مشتریان بانک خدمت‌رسانی کرده، آغاز واپسین سال از قرن چهاردهم خورشیدی را تبریک گفت. در بخشی از این پیام آمده است:«در زمانی که این سطرها نوشته می‌شوند، جهان روزهای دشواری را می‌گذراند و ایران عزیز ما نیز درگیر با ویروسی منحوس و در حال تکثیر، به استقبال واپسین سال از قرن چهاردهم خورشیدی می‌رود.
 • نگاه حمایتی بانک تجارت به صنایع مختلف

  گروه بنگاه‌ها: رضا دولت‌آبادی مدیرعامل بانک تجارت در پیامی فرارسیدن نوروز سال ۱۳۹۹ را به هموطنان، مشتریان، سهامداران و کارکنان این بانک تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت متن این پیام به شرح زیر است: بانک تجارت در سالی که گذشت رونق تولید را هم‌راستا با اهداف کلان اقتصادی کشور در دستور کار خود قرار داد و با اتخاذ نگاه حمایتی به صنایع مختلف، در بخش‌های خرد و کلان ایفای نقش کرد.
 • راهکار سوئدی برای پوشش هزینه‌های درمانی

  دولت سوئد اعلام کرد که در راستای تعدیل آثار اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، ۲/ ۲ میلیارد دلار دیگر برای کمک به مناطق و شهرداری‌ها فراهم خواهد آورد. به گزارش «ایبِنا» از رویترز، این بودجه که ۵ میلیارد کرون آن پیش‌تر رونمایی و اعلام شد، «هزینه‌های کلی و افزایش یافته دولت» و همچنین مبالغی بیشتر را برای بخش بهداشت و تامین اجتماعی شامل می‌شود. دولت سوئد پیش از این به منظور تسکین ضربه اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا، برای ساعات کاری کوتاه‌تر یارانه در نظر گرفته، مالیات را کاهش داده، وام‌های ضمانتی اعطا و مقررات را برای استفاده ازمزایای بیکاری طولانی مدت تسهیل کرده است. اوایل روز پنج‌شنبه سازمان نظارت مالی سوئد اعلام کرد که به بانک‌ها مجوز داده تا بازپرداخت اصل وام‌های رهنی مسکن را معوق کنند؛ پیش از این تنها افرادی که شغل خود را از دست داده یا بیمار شده بودند، قادر به استفاده از این امتیاز بودند. دولت سوئد روز سه‌شنبه در گزارشی پیش‌بینی کرد که رشد اقتصادی این کشور در سال‌جاری ۴ درصد کاهش یابد؛ رکودی مشابه آنچه سوئد در بحران مالی جهان در سال ۲۰۰۸ تجربه کرده بود.
 • کرونا در اسپانیا حدود ۹۰۰ هزار نفر را بیکار کرد

  براساس آمار منتشر شده، پس از شروع اعمال مقررات قرنطینه در اسپانیا از اواسط ماه مارس در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، حدود ۹۰۰ هزار شغل که بیشتر آنها موقت بودند، از بین رفته است.
 • ارائه بسته سیاستی اقدام عاجل برای مقابله با کرونا

  دنیای اقتصاد: ۵۰ تن از اقتصاددانان داخل و خارج کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهوری، پیشنهاد‌هایی را در قالب «بسته اقدامات عاجل» در سه حوزه اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی ارائه کردند. این گزارش، با هدف ارائه رویکردی همه‌جانبه و به منظور کنترل موثر شیوع بیماری از طریق «فاصله‌گذاری اجتماعی»، افزایش به موقع ظرفیت درمانی کشور و حفظ کیفیت خدمات درمانی،‌ اطمینان از تامین حداقل معیشت آحاد جامعه و جلوگیری از افزایش شدید بیکاری و تشدید رکود ارائه شده است. در این گزارش، چهار دغدغه کلیدی «تامین معیشت خانوار»، «فاصله‌گذاری اجتماعی»،‌«حمایت از اشتغال» و «تامل در تبعات اقتصاد کلان» مدنظر نویسندگان قرار گرفته است. این گزارش خلاصه‌ای از پیشنهاد‌های مطرح شده در این نامه را به تصویر کشیده است.
 • نحوه فعالیت و ساعت کاری بانک آینده درهفته جاری

  گروه بنگاه‌ها: بانک آینده همگام با آخرین تصمیمات مراقبت از سلامتی سرمایه انسانی فعال در شعب و نیز مشتریان به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، ساعات کاری شعب و ادارات مرکزی خود را اعلام کرد. بر این اساس شعب بانک، شنبه ۱۶فروردین تا پنج‌شنبه ۲۱ فروردین از ساعت ۸:۳۰ تا۱۲:۳۰ آماده خدمت‌رسانی به مشتریان خواهد بود. همچنین ساعت حضور نیروهای ادارات مرکزی و شعب نیز از ساعت ۰۸:۰۰تا۱۳:۰۰با حداقل حضور نیروی انسانی است. ضمنا تمامی شعب و ادارات مرکزی در روز پنج‌شنبه ۲۱فروردین تعطیل خواهند بود.
 • پیشنهاد تشکیل کارگروه ویژه درصنعت بیمه

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه آسیا خواستار تشکیل کارگروه ویژه درصنعت بیمه کشور جهت حمایت از سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت‌های تولیدی شد. به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، مسعود بادین با اشاره به نقش بیمه در سال جهش تولید پیشنهاد داد: بیمه مرکزی ایران به‌عنوان نهاد ناظر، در راستای تحقق راهبرد «جهش تولید»، کارگروه ویژه‌ای را در صنعت بیمه تشکیل دهد تا از این طریق از تمام ظرفیت بیمه‌گران برای تضمین امنیت برای سرمایه‌گذاری‌ها و تولید در کشور، استفاده شود.
 • برنامه‌های بیمه ایران در حمایت از جهش تولید در کشور

  گروه بنگاه‌ها: مدیر عامل بیمه ایران در پی نام‌گذاری سال ۱۳۹۹ تحت عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، اهم برنامه‌های بیمه ایران را در جهت تامین و پشتیبانی از بخش تولید اعلام کرد.
 • بانک سینا به تسهیلات گیرندگان سه ماه فرصت تعویق داد

  گروه بنگاه‌ها: در راستای ابلاغیه بانک مرکزی مبنی بر مساعدت و حمایت از تسهیلات‌گیرندگان آسیب‌دیده از شیوع کرونا، اقساط تسهیلات صاحبان کسب و کارها و گیرندگان وام‌های قرض‌الحسنه بانک سینا طبق مصوبه تعیین مصادیق دولت، به مدت سه ماه مشمول تعویق می‌شود.
 • اعلام ساعت کاری شعب بانک رفاه تا ۲۱ فروردین

  گروه بنگاه‌ها: با توجه به شیوع ویروس کرونا و با تصمیم شورای هماهنگی بانک‌ها، شیوه جدید فعالیت و ساعت کاری شعب بانک رفاه تا ۲۱ فروردین ماه سال جاری اعلام شد. به گزارش روابط عمومی این بانک، با تصمیم شورای هماهنگی بانک‌ها و موافقت هیات مدیره بانک رفاه کارگران، ساعت کار شعب سراسر کشور تا ۲۱ فروردین ماه سال جاری از ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ خواهد بود.
 • بسته بانک مسکن برای جهش تولید

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک مسکن بسته جهش تولید در سال ۹۹ را که برای رونق بخشی به بازار مسکن و ساختمان تدوین شده است، رونمایی کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر