آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۵۲

 • رکوردشکنی آمریکا در کاهش نرخ بهره

  دنیای‌اقتصاد: فدرال‌رزرو آمریکا، تصمیم گرفت که در اقدامی ضربتی برای مقابله با شرایط نابسامان اقتصادی جهان، نرخ بهره بانکی را به‌شدت کاهش دهد. این نرخ از روز یکشنبه از یک تا ۲۵/ ۱ به صفر تا ۲۵/ ۰ درصد کاهش یافت.
 • بازارساز ارزی با سفته‌بازان دلار سرشاخ شد

  دنیای اقتصاد: در بیست و ششمین روز اسفندماه، دلار به بالاترین قیمت سال ۹۸ رسید و از قیمت سکه در کانال ۶ میلیون تومانی نیز حمایت کرد. روز دوشنبه، شاخص ارزی ۱۷۰ تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند و به بهای ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. در مورد علل رشد قیمت دلار در روز گذشته سه دیدگاه تقریبا متناقض وجود داشت؛
 • نوبخت: ۷ میلیون نفر کمک‌های بلاعوض و قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند

  معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تشریح بسته‌های حمایتی دولت از اقشار و کسب‌وکارهای آسیب‌پذیر از کرونا گفت: کمک‌های بلاعوض و قرض‌الحسنه برای ۷ میلیون نفری که از کرونا آسیب دیده‌اند، پرداخت خواهد شد.
 • حمایت بانک رفاه از کسب و کارهای کوچک در بحران کرونا

  گروه بنگاه‌ها: به دلیل شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا و متعاقب آن بروز برخی مسائل و مشکلات برای فعالان اقتصادی و به ویژه کسب و کارهای کوچک در بازپرداخت تسهیلات دریافتی، طرح پیشنهادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای مساعدت و حمایت از تسهیلات گیرندگان مذکور (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) در شورای پول و اعتبار مورد موافقت قرار گرفت.
 • شعب همجوار بانک تجارت شیفتی شد

  گروه بنگاه‌ها: شعب همجوار بانک تجارت در سراسر کشور به‌صورت شیفتی زوج و فرد آماده ارائه خدمت به مشتریان هستند.به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، شورای هماهنگی بانک‌ها با توجه به شیوع و انتقال ویروس کرونا طی بخشنامه‌ای اعلام کرد شعب بانک‌ها به‌صورت چرخشی و شیفتی در محل کار خود حاضر شوند. برهمین اساس شعب بانک تجارت در سراسر کشور که همجوار یکدیگر قرار دارند به‌صورت شیفتی زوج و فرد آماده ارائه خدمت به مشتریان هستند. بنا بر این گزارش هموطنان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شعب فعال بانک تجارت در روز‌های پایانی سال، با مرکز ارتباط مشتریان این بانک به شماره ۱۵۵۴ تماس بگیرند.
 • پیشخوان اینترنتی همراه بانک جدید مسکن

  پیشخوان اینترنتی همراه بانک جدید بانک مسکن به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا راه‌اندازی شد.
 • جعبه اقتصادی ضدکرونا

  دنیای‌اقتصاد: مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی ابعاد اقتصادی کرونا را بررسی کرده و پیشنهادهایی برای کاهش تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا ارائه کرده است. کارشناسان این مرکز معتقدند که برای جلوگیری از تبعات شیوع بیماری کرونا لازم است که در سه جهت مدیریت بازار، حمایت از کسب‌وکارها و حمایت از اقشار ضعیف و کم‌درآمد اقداماتی انجام شود.
 • مخالفت سازمان بورس با افزایش سرمایه بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه‌ای سازمان بورس، با اشاره به رد درخواست افزایش سرمایه بانک ملت از محل سود تسعیر ارز گفت: سازمان بورس در زمان بررسی افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت‌ها همواره بندهای حسابرس و بازرس قانونی صورت‌های مالی که تاثیرگذار بر میزان کفایت سود انباشته است را مدنظر قرار می‌دهد و اظهارنظر نسبت به افزایش سرمایه بعد از کسر ذخایر مزبور اعمال می‌شود.
 • تمدید اعتبار خودکار سپهرکارت‌های بانک صادرات تا پایان اردیبهشت ۹۹

  گروه بنگاه‌ها: تاریخ انقضای سپهرکارت‌های بانک صادرات ایران در بهمن ماه نیز به‌صورت خودکار و بدون نیاز مراجعه مشتری به شعبه سه ماه تمدید شد.به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، در پی درخواست فراوان مشتریان، سپهرکارت‌های بانک صادرات ایران که تاریخ اعتبار آنها در پایان بهمن ماه ۹۸ به پایان رسیده نیز به‌طور خودکار و بدون نیاز به مراجعه به شعبه، تا اواخر اردیبهشت ماه ۹۹ تمدید شد و در صورت نیاز به وارد کردن رقم سال و ماه اعتبار کارت در درگاه‌های اینترنتی، باید به‌صورت ۰۲-۹۹ ثبت شود.همچنین بر اساس تمهیدات قبلی، سپهرکارت‌هایی که تاریخ انقضای درج شده بر روی آنها ۱۲-۹۸ بوده به‌صورت خودکار به ۰۳-۹۹ تبدیل شده و کارت‌هایی که تاریخ انقضای درج شده بر روی آنها ۰۱-۹۹ بوده به ۰۴-۹۹ تغییر خواهند کرد و دارندگان این کارت‌ها می‌توانند برای استفاده از آنها و انجام تراکنش‌های اینترنتی، تاریخ تمدید شده را در درگاه‌های اینترنتی درج کنند.
 • بانک توسعه تعاون به واحدهای تولیدی تسهیلات می‌دهد

  گروه بنگاه‌ها: بانک توسعه تعاون به ‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به تولیدکنندگان لوازم بهداشتی و دارویی تسهیلات سرمایه در گردش می‌دهد. این بانک در شرایط بحرانی کنونی و کاهش اضطراب مردم و در جهت حمایت از واحدهای تولیدی، بسترهای موردنیاز برای اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به تولیدکنندگان لوازم بهداشتی و دارویی را فراهم آورده است.
 • ثبت درخواست تسهیل بدهی در همراه‌بانک ایران زمین

  گروه بنگاه‌ها: بانک ایران زمین لینک ثبت درخواست تسهیل بدهی را روی همراه بانک خود راه‌اندازی کرد.بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به همه بانک‌ها بر تسهیل بدهی‌گیرندگان تسهیلات،تاکید کرده که در پی آن بانک ایران‌زمین این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است.متقاضیان می‌توانند در همراه بانک ایران‌زمین، قسمت فرم‌ها، بخش تسهیل‌بدهی، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند. تسهیلات گیرندگانی می‌توانند از تسهیل بدهی استفاده کنند که تسهیلات دریافتی آنها در بخش‌های اقتصادی کشاورزی، شکار و جنگلداری، شیلات، استخراج معادن، صنعت، ساختمان و تامین برق، آب و گاز با هدف ایجاد، توسعه،تامین سرمایه در گردش و تعمیرات استفاده شده باشد یا اینکه تمام یا بخشی از بدهی سررسید شده تا پایان سال ۱۳۹۷پرداخت نشده باشد و متقاضی بخواهد بدهی غیرجاری خود را به‌صورت نقد و حداکثر تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۹پرداخت کند. بر اساس این گزارش، سقف مجاز برای هر شخص حقیقی در کل شبکه بانکی ۵میلیارد ریال و برای هر شخص حقوقی غیردولتی ۲۰میلیارد ریال (ملاک محاسبه اصل تسهیلات مندرج در قرارداد) است.مهلت ارائه درخواست در این طرح هم حداکثر پایان اسفند ماه جاری اعلام شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر