آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۴۷

 • نقاط اصابت کرونا در اقتصاد جهان

  دنیای‌اقتصاد: اقتصاددانان مطرح جهان به برخی از پرسش‌ها درباره خسارت‌ها و تبعات ویروس کرونا پاسخ دادند. مهم‌ترین پرسش‌ها پس از شیوع کرونا در جهان حول آثار به جا مانده از این بحران بر اقتصاد جهان است. پرسشگران به‌دنبال آن هستند که بدانند آیا ضربه این ویروس به بدنه اقتصاد جهانی، مهلک خواهد بود؟ آیا می‌توان برآورد کمی از خسارت‌های اقتصادی این ویروس تاج‌دار داشت؟ آیا راهکار برای مدیریت تبعات اقتصادی بحران وجود دارد؟
 • تلاش بازارها برای فرار از کرونا

  دنیای اقتصاد: آنچه نشان‌دهنده وضعیت نابسامان بازار وال‌استریت بود، شاخص نوسان‌سنج VIX است. این نوسان‌سنج از زمان بحران مالی گذشته تاکنون ۵ جهش شدید را تجربه کرده که یکی از آنها روز دوشنبه سیاه اتفاق افتاد و به «جهش کرونا» معروف شد. بازارهای جهانی سهام پس از دوشنبه سیاه سال ۲۰۲۰ میلادی که با ریزش بالغ بر ۷ درصدی شاخص‌های مهم وال‌استریت همراه شده بود، با بازگشایی بورس‌های آسیا در حال پوشش زیان روز گذشته خود هستند. بازارهای سهام در چین، ژاپن و کره جنوبی حدود ۳ درصد رشد را در کارنامه خود ثبت کردند و سیگنال روند صعودی را به بازارهای اروپایی انتقال دادند.
 • آغاز ساخت مدرسه بیمه پارسیان در منطقه سیل‌زده

  گروه بنگاه‌ها: ساخت مدرسه بیمه پارسیان در یکی از روستاهای شهرستان سرباز درمنطقه سیل‌زده سیستان و بلوچستان آغاز شد. این اقدام در راستای ایفای نقش مسوولیت اجتماعی این شرکت انجام شد، بیمه پارسیان در سال گذشته نیز اقدام به ساخت ۲ باب مدرسه در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه کرد که با ساخت و تحویل آن به اداره آموزش و پرورش استان، هم اکنون دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده، در حال تحصیل در این مدارس هستند.
 • ثبت افزایش سرمایه بیمه سامان

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه سامان، افزایش سرمایه ۲۵۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی خود را در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رساند و رسما ۱۷۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی شد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه، این شرکت موفق شد سرمایه خود را از محل سود انباشته و اندوخته از۱۵۰ میلیارد تومان افزایش دهد.
 • افزایش امکان انتقال وجه کارت به کارت

  گروه بنگاه‌ها: انتقال وجه کارت به کارت تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال در سامانه‌های بانک ملی امکان‌پذیر شد. این اقدام بانک ملی ایران در راستای اقدامات انجام شده برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، صورت گرفته است تا از مراجعه مشتریان به شعب جلوگیری و سلامت آنها حفظ شود. سقف انتقال وجه کارت به کارت شتابی و درون‌بانکی از طریق درگاه‌های اینترنتی، خودپردازها و پایانه‌های کیوسک این بانک در هر شبانه‌روز از مبدا هر کارت به ۱۰۰میلیون ریال افزایش یافته است و کارمزد انتقال وجه بیش از ۳۰ میلیون ریال به‌صورت پلکانی اعمال خواهد شد.
 • حمایت بیمه کوثر از مبتلایان به کرونا

  گروه بنگاه‌ها: شرکت‌ بیمه کوثر هزینه درمان بیمه‌شدگان مبتلا به بیماری کرونا را پرداخت می‌کند.
 • خدمات ویژه بانک شهر در صیانت از سلامت مشتریان

  گروه بنگاه‌ها: مدیر امور فناوری اطلاعات بانک شهر گفت: با هدف کاهش بیش از پیش مراجعه حضوری شهروندان و مشتریان به شعب این بانک و در راستای صیانت از سلامت آنان، اقدام به افزایش سقف انتقال وجه کارت به کارت و تمدید خودکار کارت‌های منقضی شده، کرده‌ایم.
 • دلار به پیش‌بینی‌ها «نه» نگفت

  دنیای اقتصاد: در چهارمین روز هفته، دلار نتوانست سطح مقاومتی ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را بشکند و در جهت کاهشی قرار گرفت. دیروز شاخص ارزی ۶۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۵ هزار و ۴۳۰ تومان رسید. این افت از آن جهت برای بسیاری از معامله‌گران غیرمنتظره نبود که روز دوشنبه با نزدیکی به مرز ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومانی، بسیاری از آنها احتمال افزایش فروش‌ها را داده بودند. پیش‌بینی آنها مبتنی بر یک الگوی گذشته‌نگر بود که در دو هفته اخیر هر زمان قیمت دلار به مرز ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومانی نزدیک می‌شد، فروش‌ها شدت می‌گرفت. در واقع روز سه‌شنبه بازار از این الگو پیروی کرد و پیش‌بینی دسته‌ای از معامله‌گران فنی را برآورده کرد.
 • برنامه بانک پارسیان برای تسهیل تسویه بدهی بدهکاران

  گروه بنگاه‌ها: براساس ابلاغیه بانک مرکزی در اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی و در راستای کمک به رونق تولید، امکان دسترسی الکترونیکی ثبت درخواست متقاضیان تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی بانک پارسیان فراهم شد.
 • ۲برنامه همزمان افزایش سرمایه در بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: اعضای هیات مدیره بانک ملت با هدف شفاف‌سازی عملکرد این بانک بورسی، نشستی را با فعالان بازار سرمایه برگزار کردند. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، در این نشست عملکرد این بانک در شاخص‌هایی همچون جذب سپرده، اعطای تسهیلات، قیمت تمام شده پول، نرخ موثر تسهیلات و... در پایان بهمن ماه ۹۸ برای سهامداران تشریح شد. محمدتقی صمدی، عضو هیات مدیره بانک ملت در این نشست با اشاره به این نکته که این بانک دو افزایش سرمایه را به‌صورت همزمان به پیش می‌برد، تاکید کرد که سازمان بورس نظر نهایی خود را درباره افزایش سرمایه از محل سود انباشته ناشی از تسعیر نرخ ارز، به زودی اعلام خواهد کرد.
 • ممنوعیت توزیع اسکناس نو در شعب بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: توزیع پول نو از طریق شعب بانک صادرات ایران در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع شد. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، توزیع اسکناس نو، ایران‌چک و مسکوک توسط شعب این بانک به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در ایام پایانی سال صورت نخواهد گرفت. گسترش ویروس کرونا از طریق مبادله اسکناس و وجوه نقد، از جمله هشدارهای مسوولان از زمان اپیدمی ویروس کرونا بوده و در همین راستا بانک صادرات ایران برای کمک به کاهش شیوع این بیماری، در ایام پایانی سال از توزیع اسکناس نو از طریق شعب خودداری خواهد کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر