آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۴۳

 • سرعت رشد کرونا در ایران

  دنیای اقتصاد: سرعت رشد کرونا به وضعیت باثباتی نرسیده است. در حالی‌که میانگین سرعت رشد روزانه در یک هفته منتهی به دوشنبه، ۵۶ درصد بود، در روز سه‌شنبه به تعداد مبتلایان ۶۰ درصد افزوده شد و ۸۳۵ مبتلای جدید به کرونا، گزارش شد که نیمه منفی داده‌ها است. نکته مثبت گزارش وزارت بهداشت این بود که تعداد قربانیان در روز سه‌شنبه نسبت به روز دوشنبه کاهش یافته بود. هر چند متاسفانه در روز گذشته نیز ۱۱ قربانی جدید به قربانیان ویروس کرونا در ایران اضافه شدند.
 • آرامش توام با کاهش دلار

  دنیای اقتصاد: در چهارمین روز هفته، سکه و دلار مسیر کاهشی را برای حرکت انتخاب کردند. روز سه شنبه، دلار ۱۲۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان رسید. این افت در شرایطی به ثبت رسید که در بازار ارز، آرامش بیشتری نسبت به روزهای قبل حکمفرما بود و میزان نوسانات بازار نیز در سطح پایین تری قرار داشت. بالاترین قیمت دیروز در محدوده ۱۵هزار و ۴۰۰ تومانی و کمترین قیمت در محدوده ۱۵هزار و ۲۰۰ تومان. همچنین دیروز خبری از رفت و برگشت‌های قیمتی شدید نبود و بازار با تغییرات قیمتی آنی مواجه نشد. این در حالی بود که به‌عنوان مثال، در روز دوشنبه دلاری که به یکباره حتی در مقطع کوتاهی به محدوده ۱۵هزار و ۷۰۰ تومانی سرک کشید، در انتهای روز ۳۰۰ تومان افت را به ثبت رساند و به کانال ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومانی بازگشت.
 • تمدید مهلت بازپرداخت اقساط تسهیلات در بانک کارآفرین

  گروه بنگاه‌ها: مهلت بازپرداخت اقساط تسهیلات بانک کارآفرین در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ تمدید شد. به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، محمدرضا فرزین مدیرعامل این بانک ضمن اعلام این خبر افزود: با توجه به تعطیلی یا کاهش فعالیت برخی از کسب و کارها که ممکن است کاهش عایدی و وقفه درآمدی برخی واحدها و صنوف و اشخاص حقیقی را در پی داشته باشد، بانک کارآفرین در راستای عمل به مسوولیت‌های اجتماعی و با هدف حمایت از کسب و کارهای خرد، جهت بازپرداخت اقساط تسهیلات در ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹، مهلت ۴۵ روزه در نظر گرفته است. وی همچنین افزود: ماموریت اصلی بانک کارآفرین حمایت از مقوله تولید و کارآفرینی و کمک به کسب و کارهای خرد است، بنابراین با توجه به بحران پیش آمده در کشور، این بانک مصمم به حمایت از شرکای تجاری و مشتریان خود است. بر اساس این گزارش کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که از بانک کارآفرین تسهیلات دریافت کرده‌اند و سررسید بدهی یا اقساط آنها از ۱۲ اسفند تا پایان فروردین است، با ارسال درخواست کتبی به شعبه پرداخت‌کننده تسهیلات، از مهلت ۴۵ روزه جهت بازپرداخت بدهی خود بهره‌مند خواهند شد. همچنین به منظور مساعدت با بدهکارانی که دارای مطالبات غیرجاری نزد بانک کارآفرین هستند، تمهیدات و شرایطی پیش‌بینی و به شعب ابلاغ شده است.
 • تمهیدات بانک تجارت برای کاهش مراجعات حضوری مشتریان

  گروه بنگاه‌ها: انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) بانک تجارت از درگا‌ه‌های اینترنتی و خودپردازها از مبلغ ۳۰ میلیون ریال در هر شبانه روز از مبدأ هر کارت به پنجاه میلیون ریال افزایش یافته است.
 • حمایت مالیاتی از کسب و کارها به مجوز قانونی نیاز دارد

  مهر: علی رستم‌پور در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط کنونی و ریزش مشتری و مخاطب برخی مشاغل تحت‌تاثیر مراقبت‌های ناشی از شیوع کرونا، آیا تغییری در روند اخذ مالیات ارزش افزوده از این حوزه برای سال ۹۹ همچون معافیت موقت ایجاد شده است، اظهار کرد: موارد مربوط به اخذ مالیات ارزش افزوده در قانون ذکر می‌شود و اگر قرار باشد تغییری در این فرآیند ایجاد شود دولت و سازمان امور مالیاتی اختیاری در آن ندارند و صرفا می‌توانند پیشنهاد ارائه کنند یا اینکه سازمان امور مالیاتی، با توجه به شرایط خاص، مالیات را به‌صورت تقسیطی دریافت کند که این مساله با معافیت متفاوت است.
 • واکنش اضطراری فدرال رزرو به بحران کرونا

  دنیای اقتصاد: بانک مرکزی آمریکا در یک اقدام کم سابقه، نرخ بهره صندوق فدرال‌را ۵/ ۰ درصد کاهش داد. با ورود ویروس کرونا به آمریکا فدرال‌رزرو نیز همانند بانک مرکزی چین سیاست‌های انبساطی اتخاذ کرد. از سال ۲۰۱۵میلادی که فدرال‌رزروآغاز به تغییر نرخ بهره کرد تا دیروز همواره تغییرات از ۲۵صدم درصد بیشتر نبود.از همین رو اقدام اخیر بانک مرکزی آمریکا خود گویای شرایط اضطراری این کشور است. برنامه‌ریزی مقامات چینی برای تزریق نقدینگی بیشتر به بازارها در صورت لزوم در دستور کار قرار دارد تا مبارزه با کرونا تداوم یابد.
 • کاهش ساعات کاری شعب بانک آینده برای پیشگیری از شیوع کرونا

  گروه بنگاه‌ها: با توجه به ضرورت مراقبت‌های بهداشتی پیشگیرانه نسبت به کرونا و نیز توجه به سلامت کارکنان و مشتریان بانک، ساعات کار شعب بانک آینده روزهای شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و ساعت کاری اداره‌های مرکزی و مدیریت‌های امور شعب نیز از روزهای شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۳:۰۰ است. درعین حال بار دیگر از مشتریان درخواست می‌شود از سامانه‌های الکترونیکی بانک آینده نظیر، پیشخوان مجازی، سامانه همراه ‌‌کارت، کیلید و نیز از خدمات ارائه‌شده در تارنمای رسمی بانک آینده به نشانی اینترنتی www.ba۲۴.ir استفاده کنند.
 • فوت چهارکارمند بانک بر اثر ابتلا به کرونا

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ملی ایران از فوت چهارکارمند بانک بر اثر ابتلا به کرونا خبر داده است. به گزارش نقدینه، حسین‌زاده در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: «به‌رغم تقلیل ساعت کار بانک‌ها و افزایش سقف نقل و انتقال‌ها و با وجود انواع سامانه‌ها و اپلیکیشن‌های بانکی، متاسفانه باز هم شاهد ازدحام جمعیت در اکثر شعب بانک‌های کشور هستیم و خبر غم بارتر اینکه طی چند روز گذشته، چهار نفر از همکاران در بانک‌های تجارت، رفاه، مسکن و بانک ملی ایران در حین انجام وظیفه و خدمتگزاری به مردم، به ویروس کرونا آلوده و در جوان‌سالی جان به جان آفرین تسلیم کردند.
 • خدمات درمانی بیمه آسیا در استان تهران کاملا آنلاین شد

  گروه بنگاه‌ها: خدمات درمانی بیمه آسیا در استان تهران کاملا آنلاین شد. بنا بر تاکید مدیرعامل بیمه آسیا و با تمهیدات مدیریت بیمه‌های درمان این شرکت، بیمه شدگان بیمه‌های درمان بیمه آسیا از طریق شماره‌های تلفن همراه۰۹۹۱۲۷۰۳۳۹۰ -۰۹۹۱۲۷۰۳۳۹۱-۰۹۹۱۲۷۰۳۳۹۲ معرفی‌نامه مراکز درمانی خود را دریافت می‌کنند. بیمه شدگان بیمه آسیا می‌توانند تصویر دستور پزشک معالج، صفحه اول دفترچه درمانی و تصویر صفحه اول دفترچه درمانی بیمه شده اصلی، درخواست خود را از طریق تلفن همراه و با استفاده از برنامه‌های فضای مجازی به شماره‌های فوق ارسال کرده و تایید صدور معرفی‌نامه خود را دریافت کنند.
 • کرونا تحت پوشش بیمه نامه‌های زندگی

  گروه بنگاه‌ها: بیمه‌گذاران مبتلا به ویروس کرونا تحت پوشش بیمه‌نامه‌های زندگی شرکت‌های بیمه ایران و سامان قرار گرفتند. شرکت بیمه ایران اعلام کرد: با هدف آرامش خاطر بیمه‌گذاران بیمه‌های زندگی، بیمه ‏شدگان بیمه نامه‌های جامع زندگی، کودکان و نوجوانان، «زندگی مان» و «سپاس ایران» را که نسبت به دریافت پوشش تکمیلی ‏بیماری‌های خاص در بیمه نامه خود اقدام کرده باشند، در صورت ابتلا به بیماری کرونا تا سقف تعهدات پوشش بیمه‌ای ‏بیماری‌های خاص تحت پوشش قرار می‌دهد.‏همچنین بیمه سامان اعلام کرد: برای مقابله با ویروس کرونا پوشش امراض خاص تا سقف ٣٠٠ میلیون ریال را به بیمه‌نامه‌های عمر خود اضافه کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر