آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۳۴

 • رکوردشکنی شکاف منابع و مصارف

  دنیای اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در آبان ماه سال جاری نسبت تسهیلات به سپرده پس از کسری قانونی به رقم ۸/ ۷۸ درصد رسیده است. این نسبت کمترین سطح در دهه ۹۰ محسوب می‌شود. این رقم نشان دهنده این موضوع است که بانک‌ها از منابع در دسترس خود تسهیلات کمتری اعطا می‌کنند. شرایط نامساعد در فضای اقتصاد کلان و احتمال نکول تسهیلات می‌تواند از جمله دلایل این موضوع باشد.
 • ماموریت شکست خورده اردوغان

  دنیای اقتصاد: نزدیک به یک سال قبل، لیر ترکیه در بحران غوطه‌ور بود و ضعیف‌ترین سطح خود در برابر دلار آمریکا را در طول تاریخ تجربه کرد. رجب طیب اردوغان هنگامی که کشور با بحران ارزی روبه‌رو شده بود ماموریتی برای دولت خود تعریف کرد که شامل دو بخش بود، حفاظت از پول ملی این کشور با جلوگیری از تضعیف آن و مبارزه با سفته‌بازان که از نظر وی عامل اصلی نزول لیر بودند. مقامات اقتصادی ترکیه اقداماتی را طراحی کردند که ۱۲ ماه لیر را در ثبات نسبی نگه‌داشت و همزمان برای احیای رشد اقتصادی نرخ بهره در نوبت‌های متوالی کاهش یافت.
 • واگذاری صندوق امانات بانک ایران‌زمین به مشتریان

  گروه بنگاه‌ها: بانک ایران زمین، به منظور ارائه خدمات نوین و تکمیل زنجیره عرضه خدمات شایسته به مشتریان، صندوق امانات خود را با شرایطی به مشتریان واگذار می‌کند.
 • تامین اعتبارات خرد و قرض‌الحسنه به منظور رونق تولید

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت از تخصیص و تامین اعتبارات خرد در این بانک به منظور رونق تولید خبر داد.
 • حمایت بانک توسعه صادرات از بزرگ‌ترین واحد تولیدکننده موتورهای صنعتی

  گروه بنگاه‌ها: بانک توسعه صادرات ایران درچارچوب حمایت از واحدهای تولیدی و بنگاه‌های صادراتی با ارائه تسهیلات تلفیقی به شرکت الکتروژن از این واحد تولید‌کننده موتورهای صنعتی حمایت می‌کند. علی اوغانی، رئیس شعبه کرج بانک توسعه صادرات در حاشیه بازدید شماری از خبرنگاران از شرکت الکتروژن گفت: این واحد تولیدی در سال جاری ۳۰۰میلیارد ریال به‌عنوان گشایش اعتبار اسنادی داخلی ریالی و۴۵۰میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی از شعبه کرج بانک توسعه صادرات دریافت کرده است.
 • ملاحظه مهم درباره تسهیلات جدید مسکن

  گروه بنگاه‌ها: بانک مسکن یک ملاحظه مهم را در ارتباط با تسهیلات جدید مسکن تشریح کرد. به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن (هیبنا) به دنبال افزایش تماس‌ها با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن درخصوص نحوه استفاده از سقف‌های جدید تسهیلات خرید مسکن، مسوولان مرتبط در بانک مسکن شرایط دریافت این تسهیلات را تصریح کرده و در عین حال افرادی را که مشمول استفاده از این تسهیلات می‌شوند معرفی کردند.
 • اعداد جدید در بازارها

  دنیای اقتصاد: دیروز ارقام جدیدی در بازار ارز، سکه و سهام ثبت شد. سکه تمام برای اولین بار از مرز ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی عبور کرد و دلار برای نخستین بار از اردیبهشت، به کانال ۱۵ هزار تومان رسید. شاخص کل بورس نیز که معاملات آغازین اسفند را تحت سایه «کرونا» و بازگشت به لیست سیاه FATF با ریزش بیش از ۱۱ هزار واحدی آغاز کرد، در پی قدرت‌نمایی نقدینگی نهایتا بیش از ۳ هزار واحد بر ارتفاع خود افزود و برای نخستین بار در کانال ۴۸۱ هزار مستقر شد.
 • تخصیص اعتبار بانک صادرات به سازندگان تجهیزات صنایع نفتی

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران برای حمایت از داخلی‌سازی تجهیزات صنایع نفت، گار و پتروشیمی با انجمن سازندگان تجهیزات صنایع نفت ایران تفاهم‌نامه ‌دوجانبه‌ای امضا کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر