آرشیو روزنامه شماره ۴۸۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۱۸

 • نزدیکی تجربه تورمی دهک‌ها

  دنیای‌اقتصاد: بررسی داده‌های ۱۰ ماهه نشان می‌دهد تجربه تورمی دهک‌ها، به یکدیگر نزدیک بوده است. براساس اطلاعات مرکز آمار، میانگین تورم ماهانه در طول ۱۰ ماه ابتدایی سال‌جاری، برای دهک اول ۶/ ۱درصد و برای دهک دهم، ۸/ ۱ درصد محاسبه شده است.
 • سقوط سکه به زیر ۵ میلیون

  دنیای اقتصاد: روز یکشنبه، روز کاهشی‌های بازار بود؛ سکه تمام بهار آزادی، از مرز روانی مهم ۵ میلیون تومانی پایین‌تر رفت و دلار از سطح ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی عقب نشست. بر اساس آخرین خبرها، ساعت ۴ بعدازظهر دیروز، هر سکه تمام بهار آزادی در معاملات عمده بازار سبزه میدان با قیمت ۴ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان به فروش می‌رفت. این قیمت ۶۰ هزار تومان کمتر از روز شنبه بود و موجب شد که این فلز گرانبها پس از گذشت ۶ روز از کانال ۵ میلیونی خارج شود.
 • نقش قابل توجه نیروهای استانی صنعت بیمه

  گروه بنگاه‌ها: نایب‌رئیس هیات‌رئیسه سندیکای بیمه‌گران ایران با بیان اینکه رویکرد هیات‌رئیسه و دبیرکل سندیکا، توسعه ماموریت‌ها و خدمات سندیکا در ۵ محور اصلی است، گفت: متعهدترین، دلسوزترین و متخصص‌ترین نیروهای صنعت بیمه در شعب و مراکز استان‌های صنعت بیمه قرار گرفته‌اند و اعضای شورای هماهنگی استان‌ها نیز جزو همین نیروها هستند.
 • برگزاری دوره آموزشی و کاربردی «روند حرکت اقتصاد ایران در سال ۹۹»

  روزنامه «دنیای اقتصاد» دوره آموزشی و کاربردی «روند حرکت اقتصاد ایران در سال ۹۹» را با تاکید بر تشخیص حوزه‌های جذاب سرمایه‌گذاری ۱۷ بهمن به مدت ۵ساعت برگزار می‌کند.
 • آشنایی با عملیات ارزی و روش‌های پرداخت بین‌المللی (با اولویت شرایط تحریم)

  روزنامه «دنیای اقتصاد» یک دوره آموزشی «آشنایی با عملیات ارزی و روش‌های پرداخت بین‌المللی (با اولویت شرایط تحریم)» روزهای ۱۴ و ۱۵ بهمن به مدت ۸ ساعت برگزار می‌کند. به گزارش واحد آموزش «دنیای اقتصاد»، در این دوره آموزشی به فرآیند تجارت خارجی و سامانه‌های ارزی کشور(سامانه‌های جامع تجارت؛نیما،پرتال ارزی و...)، تحلیل مجموعه مقررات ارزی کشور در زمینه مقررات واردات و صادرات، بیمه، حمل ونقل و بازرسی کالا و نحوه رفع تعهدات ارزی پرداخته می‌شود. بر اساس این گزارش، تحلیل نقاط قوت‌وضعف روش‌های پرداخت بین‌المللی، شرایط انتخاب بانک‌های کارگزار برای انتقال وجوه، محدودیت‌ها و فرصت‌های ناشی از صدور حوالجات،بروات وصولی و گشایش اعتبارات اسنادی (باتوجه به مقررات ارزی کشور)، بررسی مهم‌ترین اسناد بازرگانی در تجارت خارجی،آخرین تحولات در زمینه اینکوترمز ۲۰۲۰ و کاربرد آن در تجارت داخلی و خارجی و مهم‌ترین نکات در مقررات (ucp۶۰۰) اتاق بازرگانی بین‌الملل در این دوره بررسی می‌شود. علاقه‌مندان و متقاضیان شرکت در این دوره آموزشی می‌توانند با بخش آموزش روزنامه «دنیای‌اقتصاد» با شماره تلفن‌های ۸۷۷۶۲۴۱۱ و ۸۷۷۶۲۴۱۶ تماس حاصل یا برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به سایت مرکز آموزش به آدرس www.den.ir مراجعه کنند.
 • طلای جهانی برنده ترس از کرونا؟

  دنیای اقتصاد: معامله‌گران بازار سکه داخلی به احتمال افزایش بهای طلای جهانی بی‌محلی کردند. روز یکشنبه، سکه از مرز ۵ میلیونی پس از ۶ روز پایین‌تر رفت و دلار هم از سطح ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی عقب نشست. سقوط سکه در حالی رخ داد که پیش‌بینی تحلیلگران و سرمایه‌گذاران خرد حکایت از رشد طلای جهانی دارد. این دو گروه به دلیل آثار شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد چین، بر این باورند که این فلز گرانبها در کوتاه‌مدت، پتانسیل صعود به قیمت‌های بالاتر را دارد.
 • پرداخت ١١٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران در ٩ ماهه اول سال ٩٨ در بخش‌های مختلف اقتصاد مقاومتی به ١١٠ هزار میلیارد ریال رسید. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک علاوه بر تامین مالی طرح‌های زیربنایی و تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی، حمایت از بخش‌های اقتصادی اقشار نیازمند را نیز در دستور کار دارد، به نحوی که طی ٩ ماهه اول سال ٩٨ حدود ١٤٤ هزار فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش ١١٠ هزار میلیارد ریال توسط این بانک در بخش‌های مختلف از جمله وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، مشاغل خانگی، تسهیلات مسکن اقشار ویژه، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بافت‌‌های فرسوده شهری، حوادث قهری، نیازهای ضروری، تامین سرمایه بنگاه‌های کوچک و متوسط و... پرداخت شده است.
 • اعلام عملکرد یک سال گذشته ایران کیش

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات مدیره ایران کیش و معاون مدیرعامل بانک تجارت گفت: ایجاد سیاست‌های کاهش هزینه، بهبود ناوگان دستگاه‌های پوز، افزایش تراکنش‌ها، اضافه شدن سرویس‌های جدید به کارتخوان‌ها و توسعه و ارتقای سرمایه‌های انسانی از جمله اقدامات این شرکت طی یکسال گذشته بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر