آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۷۹۴

 • وضعیت قرمز در بازار جهانی

  دنیای اقتصاد: دنیای اقتصاد: اکثر رسانه‌های جهانی در روز جمعه اعلام کردند که به دنبال اقدام تنش‌آمیز آمریکا در بغداد، اغلب بازارهای جهانی دچار وضعیت قرمز شدند. بازارهای سهام در نقاط مختلف دنیا از جمله آلمان، انگلستان و چین با کاهش ارزش شاخص خود روبه‌رو شدند. از سوی دیگر بازارهایی که خاصیت پناهگاه‌های سرمایه‌ای در شرایط نااطمینانی ژئوپلیتیک را دارند، با افزایش تقاضا روبه‌رو شدند؛ طلا، ین ژاپن و بیت‌کوین از جمله پناهگاه‌هایی بودند که روز گذشته میزبان سرمایه‌‌های نگران بودند و افزایش ارزش داشتند. این اتفاق حاکی از ترس سرمایه‌ها از اقدامات اخیر آمریکا و عواقب آن است.
 • هفته کم‌نوسان برای سکه و دلار

  دنیای اقتصاد: هفته گذشته، دلار و سکه افزایش قیمت زیر یک درصد را تجربه کردند، تا در روزهای منتهی به آغاز سال نو میلادی، روند کم‌نوسانی در بازار ارز و طلای داخلی حکمفرما باشد.
 • دریافت رمز دوم پویا پیامکی از تمامی بانک‌ها رایگان است

  بانک مرکزی تاکید کرد: دریافت پیامک رمز دوم پویا تحت‌عنوان سامانه هدایت رمز یکبار مصرف که در تمامی بانک‌ها پیاده‌سازی شده،کاملا رایگان بوده و به هیچ‌عنوان هزینه‌ای برای مشتریان به دنبال ندارد.
 • جزئیات وام مسکن ۵۰ میلیونی بازنشستگان

  هیات‌وزیران آیین‌نامه وام مسکن بازنشستگان را تصویب کرد که براساس آن ۵۰ میلیون تومان به بازنشستگان کلان‌شهرها و ۴۰ میلیون تومان به ساکنان سایر شهرها اعطا می‌شود.
 • جهش ۱۹۶ درصدی سود شرکت بیمه دی

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه دی اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای حسابرسی شده منتهی به پایان شهریورماه ۹۸ را منتشر کرد که بر اساس آن، سود خالص این شرکت نسبت به مقطع مشابه سال گذشته ۱۹۶ درصد جهش داشته است. به گزارش روابط عمومی بیمه دی شرکت بیمه دی با نماد (ودی) و سرمایه ۲ هزار و۵۰۰ میلیارد ریالی، در پایان تابستان امسال ۱۵هزار و ۴۸۲ میلیارد و ۲۶۶ میلیون ریال درآمد حق بیمه داشته که نسبت به درآمد حق بیمه ۱۰هزار و ۱۸۴ میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریالی پایان تابستان پارسال، نشان‌دهنده رشدی ۵۲ درصدی است.
 • مصوبه جدید شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران

  گروه بنگاه‌ها: شورای عمومی دستورالعمل تبصره یک ماده ۱۲ اساسنامه جدید سندیکای بیمه گران ایران را تصویب کرد. به گزارش ریسک نیوز، جلسه شورای عمومی با حضور اکثریت اعضا با میزبانی بیمه رازی برگزار شد و دستورالعمل نحوه رسیدگی به تخلفات و اقدامات انضباطی درخصوص تخلف از اجرای تصمیمات شورای عمومی و هیات‌رئیسه از طرف هریک از اعضا به تصویب رسید. همچنین کلیات آیین نامه‌های داخلی و کمیته‌های تخصصی سندیکا نیز تصویب و مقرر شد این آیین نامه‌ها پس از ویرایش توسط کمیته منتخب برای بررسی نهایی در جلسه آتی شورای عمومی در دستور کار قرار ‌گیرد.
 • برگزاری نخستین کارگاه آموزشی وکلای همکار گروه شرکت‌های بیمه

  گروه بنگاه‌ها: نخستین کارگاه آموزشی وکلای همکار گروه شرکت‌های بیمه، با حضور وکلای برگزیده و مدیران حقوقی این شرکت‌ها و با هدف تبیین موارد حقوقی مورد چالش در صنعت بیمه و تبیین ماده ٥٠ قانون شخص ثالث در مرکز همایش‌های بیمه ملت برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل بیمه نوین، این نشست آموزشی در پی تلاش دو ساله کارگروه منتخب شرکت‌های بیمه، درخصوص بررسی، انتخاب، آموزش و استفاده از خدمات حرفه‌ای وکلای مشترک در شرکت‌های بیمه و به همت کارگروه مشترک متشکل از نمایندگان حقوقی منتخب شرکت‌های بیمه پاسارگاد، سامان، ملت، معلم و نوین برگزار شد.
 • بازدید رئیس کل بیمه مرکزی از بیمه سینا

  گروه بنگاه‌ها: غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی و رئیس شورای عالی بیمه به همراه هیأت عامل و مدیران خود از بخش‌های مختلف شرکت بیمه سینا بازدید کرد.
 • نرم‌افزار رمزساز ریما در بانک توسعه صادرات ایران فعال شد

  گروه بنگاه‌ها: نرم‌افزار رمزساز ریما برای استفاده و تولید رمز دوم پویا در بانک توسعه صادرات ایران فعال شد. این بانک همچنین به منظور آشنایی هرچه بیشتر مشتریان با چگونگی فعال‌سازی رمز دوم پویا، راهنمای نصب و راه‌اندازی رمزساز ریما را نیز منتشر کرده است. مشتریان برای بهره‌برداری از این نرم‌افزار و مطالعه راهنمای یادشده به وب‌سایت بانک توسعه صادرات بخش بانکداری الکترونیک مراجعه کنند. لازم به یادآوری است پیش‌تر مشتریان بانک توسعه صادرات با ورود به سامانه اعتبار‌سنجی تلفن‌همراه برای تایید اطلاعات فردی به‌عنوان اولین مرحله از فعال‌سازی رمز دوم پویا، اقدام کرده‌اند.
 • موسسه اعتباری ملل، مجتمع تفریحی در مشکین‌شهر می‌سازد

  گروه بنگاه‌ها: در سفر اخیر حسن روحانی رئیس‌جمهوری به استان اردبیل، تفاهم‌نامه همکاری بین موسسه اعتباری ملل واستانداری اردبیل برای ساخت مجتمع تفریحی گردشگری در مشکین‌شهر امضا شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» به موجب این تفاهم‌نامه ساخت مجتمع تفریحی گردشگری در مشکین‌شهر استان اردبیل با همکاری موسسه اعتباری ملل ساخته خواهد شد.
 • افزایش سرمایه ۱/۸۲۰ میلیارد ریالی بانک قرض‌الحسنه رسالت

  گروه بنگاه‌ها: هیات‌مدیره بانک قرض‌الحسنه رسالت پیشنهاد خود را مبنی بر افزایش سرمایه این بانک خصوصی به مجمع عمومی فوق‌العاده ارائه کرد.
 • بانکداری دیجیتال؛ پیشرانه بانک صنعت و معدن به‌عنوان بانک توسعه‌ای

  گروه بنگاه‌ها: معاون برنامه‌ریزی وفناوری بانک صنعت و معدن گفت: بانکداری دیجیتال پیشرانه بانک به‌سوی جایگاه اصلی خود به‌عنوان بانک توسعه‌ای تخصص‌محور و اقدامی برای پاسخگویی به نیازهای مشتری برای خدمات نوآورانه است.
 • وزیر اقتصاد: یک ریال از بانک‌مرکزی قرض نگرفتیم

  وزیر اقتصاد با بیان اینکه دشمن از طریق ناظر مستقیم در بانک‌های مرکزی کشورها، تجارت ما را هدف قرار داده است، گفت:‌ رشد اقتصادی مثبت شده و دولت یک ریال هم از بانک‌مرکزی استقراض نکرده است.
 • وزیر اقتصاد: یک ریال از بانک‌مرکزی قرض نگرفتیم

  وزیر اقتصاد با بیان اینکه دشمن از طریق ناظر مستقیم در بانک‌های مرکزی کشورها، تجارت ما را هدف قرار داده است، گفت:‌ رشد اقتصادی مثبت شده و دولت یک ریال هم از بانک‌مرکزی استقراض نکرده است.
 • افزایش ۱۴درصدی درآمدهای تسهیلاتی بانک صادرات در آذرماه

  گروه بنگاه‌ها: درآمدهای تسهیلاتی بانک صادرات ایران در آذرماه نسبت به ماه قبل، بیش از ١٤ درصد رشد کرد. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران،صورت‌های مالی منتشر شده آذر ماه بانک صادرات ایران بر سامانه کدال نشان می‌دهد که درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی این بانک از ابتدای سال ٩٨ تا پایان آذرماه، به مبلغ٩٩ میلیون و ٧١٩ هزار و ٦١٨ میلیون ریال رسیده که١٢ میلیون و ٥٠٦ هزار و ٩٠٠ میلیون ریال از این درآمد، مربوط به دوره یک ماهه آذر سال جاری بوده که نسبت به ماه قبل از آن ۷/ ۱۴ درصد افزایش ثبت کرده است.
 • روند واگذاری املاک مازاد در بانک کشاورزی

  گروه بنگاه‌ها: مدیر امور نظارت بازرسی و حقوقی بانک کشاورزی با اشاره به واگذاری ۳۰ درصدی سالانه اموال مازاد بانک‌ها، گفت: این اموال هیچ‌گاه صفر نمی‌شود. محمد آریا در گفت‌وگو با «ایبِنا» درباره اموال مازاد بانک کشاورزی، گفت: میزان اموال مازاد بانک کشاورزی نسبت به سایر بانک‌ها بسیار کمتر است، اما مشکلی که داریم وجود یکی از واحدهای زیرمجموعه بانک است که ارزش چشمگیری دارد و فروش آن با صدها مشکل مواجه است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر