آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۷۹۲

 • فرجام رالی طلا و دلار

  دنیای اقتصاد: فلزات گرانبها سال ۲۰۱۹ را در حالی به پایان رساندند، که سود زیادی را نصیب سرمایه‌گذاران کردند. طلا در حالی در سال ۲۰۱۹ با بازدهی ۱۸ درصدی رکورد ۹ ساله خود را شکست و بالاترین میزان بازدهی سالانه را ثبت کرد که در آخرین روز سال، بالاتر از مرز ۱۵۰۰ دلاری به کار خود پایان داد.
 • گذر معامله‌گران از تردید؟

  دنیای اقتصاد: چهارمین روز هفته، برای معامله‌گران بازار ارز متفاوت‌ترین روز دی ماه بود. روز سه‌شنبه، شاخص ارزی از حبس بازه‌ای دی ماه خارج شد و توانست از محدوده مقاومتی ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومانی عبور کند.
 • احتمال افزایش اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی

  گروه بنگاه‌ها- فاطمه بهادری: شورای پول و اعتبار در تاریخ سوم دی‌ماه، افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را تصویب کرد. این تسهیلات در تهران به‌صورت انفرادی تا یکصد میلیون تومان و برای زوجین تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
 • تسهیلات آنی دی بدون ضامن

  گروه بنگاه‌ها: بانک دی طرحی به نام «طرح ۲۴ ارزش‌آفرین» معرفی کرده است که تسهیلات آنی با نرخ ۲ تا ۴ درصد در ۲۴ ساعت بدون ضامن به متقاضیان پرداخت می‌کند. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» بررسی شرایط اعلام‌شده در این طرح نشان می‌دهد حداقل مبلغ برای افتتاح حساب، یک میلیون تومان است که حداکثر تا ۸۵ درصد مبلغ سپرده‌گذاری به‌صورت تسهیلات پرداخت می‌شود. مدت بازپرداخت حداکثر ۶۰ ماه به‌صورت اقساطی است.
 • بیمه درمان تکمیلی «طرح نسیم سامان» راه‌حلی برای گذر از بحران

  گروه بنگاه‌ها: کسانی که تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر پایه قرار دارند، به خوبی می‌دانند که خدمات این سازمان‌ها کفاف هزینه‌های سرسام‌آور درمان را نمی‌دهد، از این رو بسیاری از بیمه‌گذاران مجبورند برای جبران این هزینه‌ها، به بیمه درمان تکمیلی رو بیاورند. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» این نوع بیمه، خدمات جداگانه و کامل‌تری هنگام بستری، جراحی، استفاده از آمبولانس، دندانپزشکی، زایمان و... ارائه می‌دهد؛ اما خرید آن تا چندی پیش با موانع متعددی مواجه بود.
 • زمینه ارتباطی شکل‌گیری غیرمجازها

  محمدعلی کریمی ابرقویی
  بحران غیرمجازها، یکی از پرچالش‌ترین و گسترده‌ترین مسائل اقتصادی - اجتماعی ایران به شمار می‌رود. تعاونی‌‌هایی که به واسطه در پیش‌گرفتن سیاست‌ها و مهم‌تر از آن ضعف نظارت تخصصی و عمومی از دهه ۷۰ شمسی به اقتصاد ایران پا نهادند و ظرف دو دهه ابعاد غول‌آسایی پیدا کردند و سرانجام با تاخیر و با پرداخت هزینه سنگین از جیب ایرانیان و گذشت بیش از ۲۰ سال فعالیت مخرب، متوقف شدند.
 • زمزمه‌ها درباره «پولی شدن» دریافت رمز پویای برخی بانک‌ها

  گروه بنگاه‌ها: با وجود اعلام بانک مرکزی مبنی بر رایگان بودن دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک، برخی از مشتریان بانکی از کسر شدن کارمزد پیامک‌های مربوطه از طرف برخی اپراتورها خبر می‌دهند.به گزارش «دنیای‌اقتصاد» بانک مرکزی در چند ماه گذشته در اطلاعیه‌های متعددی تاکید کرده است که ارسال و دریافت پیامک بابت دریافت رمز دوم پویا در تراکنش‌های بانکی هیچ هزینه‌ای برای مشتریان ندارد و بانک‌ها حق ندارند بابت ارسال پیامک رمز دوم پویا، از مشتریان وجهی دریافت کنند. اما اکنون که اجرای این طرح از اول دی ماه به اول بهمن‌ماه منتقل شده است، گویا شیوه‌های اجرایی آن هم دچار برخی تغییرات شده است. به‌طوری که اکنون برخی از مشتریان نظام بانکی که رمز پویای خود را از طریق پیامک فعال کرده‌اند، برای دریافت این رمز چهار شماره آخر کارت خود را به سرشماره اعلام شده از سوی بانک خود ارسال می‌کنند و اپراتورها بابت این اقدام کارمزدی از آنها دریافت می‌کنند.
 • گسترش همکاری بانک ملت و ایدرو

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ملت و معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در نشستی، بر تقویت همکاری‌های دو مجموعه تاکید کردند.
 • پرداخت ٨٩ هزار فقره وام قرض‌الحسنه ‌ازدواج در بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران با تخصیص ٢٨ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج در ٩ ماه اول سال جاری، بیش از ٨٩ هزار نفر را راهی خانه بخت کرد. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک با هدف ترغیب و تسهیل شرایط ازدواج در بین جوانان و در راستای عمل به تکالیف اجتماعی خود، با تخصیص حدود ٢٨هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه از ابتدای سال ٩٨ تا پایان آذرماه امسال، سهم قابل توجهی را در تسهیل شرایط ازدواج متقاضیان برعهده داشته به نحوی که طی این مدت، شرایط لازم برای ازدواج ٨٩ هزار و ٥٦٤ نفر فراهم شده است. تعداد متقاضیان دریافت‌کننده وام قرض‌الحسنه ازدواج از بانک صادرات ایران از ابتدای سال ٩٧ تا پایان ٩ ماه سال ٩٨ به ٢٠٥ هزار و ٧٦٥ نفر رسید که برای تسهیل این امر، ٤٦ هزار میلیارد ریال توسط این بانک تامین مالی شده است. بنابراین گزارش بانک صادرات ایران در راستای عمل به مسوولیت‌های اجتماعی خود و حمایت از بخش‌های مختلف اقتصادی قشرهای ضعیف جامعه، اعطای وام‌های قرض‌الحسنه برای ازدواج، اشتغال‌زایی سرپرستان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و معرفی شدگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و... کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر