آرشیو روزنامه شماره ۴۷۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۷۶۹

 • ماموریت جدید برای صنعت بیمه

  دنیای اقتصاد: بیست‌و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه یک تفاوت اساسی با دوره‌های گذشته داشت. در ۲۵ سال گذشته تاکنون بالاترین مقام اجرایی کشور که در سال‌های اخیر در گردهمایی که به مناسبت روز بیمه برگزار می‌شد معاون اول رئیس‌جمهور بود، اما امسال رئیس‌جمهور با حرکتی سنت‌شکنانه در این نشست حاضر شد.
 • سطح مقاومتی دوم دلار شکست

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، دلار با شکست سطح مقاومتی ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومانی به بالاترین قیمت از اوایل تابستان رسید. روز چهارشنبه، شاخص ارزی معاملات خود را بر روی خط مقاومتی ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومانی آغاز کرد که ۱۲۰ تومان بالاتر از روز سه‌شنبه بود. به گفته فعالان در ساعات انتهایی روز چهارم هفته خریدها افزایش یافته بود و همین معاملات آغازین، دوازدهمین روز آذرماه را تحت‌تاثیر قرار داد. با این حال افزایش ابتدای روز پایان کار نبود و در ادامه، قیمت ارز در معاملات کف خیابان فردوسی تا بالای ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان رشد کرد، هر چند در اواخر روز کمی عقب نشینی کرد و ساعت ۴ بعدازظهر روی عدد ۱۲ هزار و ۹۲۰ تومان قرار گرفت.
 • پیشنهاد سیف برای کنترل نرخ ارز

  رئیس کل سابق بانک مرکزی در یادداشت تحلیلی خود در خبرگزاری «ایسنا» به بررسی عملکرد سیاست‌گذاری ارزی در دو دهه اخیر پرداخته است. در مقدمه این یادداشت درباره تحلیل نرخ ارز بهینه عنوان شده است: نرخ ارز زمانی بهینه است که پایداری داخلی و خارجی اقتصاد به‌طور همزمان تامین شود.
 • تاکید سازمان مالیاتی بر معافیت مالیاتی سپرده‌ها

  تسنیم: امید علی پارسا در بخشنامه‌ای به ادارات امور مالیاتی تاکید کرده است، سپرده‌های بانکی از پرداخت مالیات معاف هستند. در این بخشنامه آمده است از آنجا که به موجب ماده (۱) قانون مالیات ارزش افزوده، عرضه کالا و ارائه خدمات در ایران مشمول مالیات ارزش افزوده است، اما سود دریافتی سپرده‌های اشخاص از بانک‌ها و موسسات اعتباری از مصادیق ارائه خدمات تلقی نمی‌شود، فلذا مشمول مالیات و عوارض یاد شده نمی‌شود. نکته جالب توجه اینکه در روزهای اخیر بحث مالیات از فعالیت‌های فرهنگی و هنری چالش‌ساز شده است. یکی از مهم‌ترین این بحث‌ها، مالیات‌ستانی از هنرمندان با درآمدهای نجومی، ناشران کتاب‌های کنکوری و حراج‌های هنری است. سوالی که در اینجا وجود دارد این است که باید مالیات‌ستانی از سپرده‌های بانکی و فعالیت‌های هنری در ظرف‌های جداگانه با وزن‌های مربوط به خود بررسی شوند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر