آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۷۴۸

 • فشار اوراق قرضه بر ارزش طلا

  دنیای اقتصاد: طلا هفته گذشته روندی کاهشی داشت و کار خود را در قیمت ۱۴۵۹ دلار به پایان رساند. طبق آخرین نظرسنجی کیتکو بین تحلیلگران حرفه‌ای وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین استریت بر سر این موضوع که فشار فروش طلا در هفته آینده به پایان خواهد رسید، توافقی وجود ندارد.
 • کف و سقف ۱۹ روزه دلار

  دنیای‌اقتصاد: نزول دلار به دومین روز کاری هفته سرایت نکرد و این ارز به جاده افزایشی بازگشت. روز گذشته، شاخص بازار ارز ۹۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به بهای ۱۱ هزار و ۴۴۰تومان رسید. با ثبت این رشد، دلار از سقف قیمتی آبان‌ماه عبور و بار دیگر انتظارات افزایشی را در بازار فعال‌تر کرد. سقف قبلی دلار در ماه هشتم سال‌جاری ۱۱ هزار و ۴۲۰ تومان بود.
 • انجام تمامی تراکنش‌ها نیاز به رمز دوم خواهد داشت

  معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از آمادگی برای ارائه رمز پویا خبر داد و گفت: انجام تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت حتی خرید شارژ و پرداخت قبوض از ابتدای دی‌ماه نیازمند رمز دوم‌یک‌بار‌مصرف است.
 • افتتاح واحد مگا مدول احیای مستقیم با حضور رئیس‌جمهور

  گروه بنگاه‌ها: واحد مگامدول احیای مستقیم چادرملو با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد ریال با حضور رئیس‌جمهوری به‌طور رسمی افتتاح شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، رئیس‌جمهور هنگام حضور در محل بهره‌برداری از این واحد فولادی گفت: خوشحالیم که امروز این طرح عظیم ملی را در منطقه اردکان و مجتمع صنعتی چادرملو افتتاح می‌کنیم.

بیشتر