آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۸۶

  • ضربه‌گیر آینده نوسان دلار چیست؟

    دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، دلار و سکه روز کم نوسانی داشتند؛ اولی تنها با ۱۰ تومان افزایش به بهای ۱۱ هزار و ۶۶۰ تومان و دومی با رشد ۱۰ هزار تومانی به بهای ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان رسید. سوالی که اکنون برای بیشتر معامله‌گران اهمیت دارد این است که آیا این روند کم نوسان ادامه پیدا خواهد کرد؟ برای پاسخ به این سوال، در ابتدا باید به این پرسش جواب داد که چرا قیمت دلار در ۱۰۰ روز اخیر در برابر نوسانات افزایشی ایمن شد؟
  • تثبیت ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در بهار ۹۸

    ایسنا: مدیرکل دفتر بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل وزارت کار از کاهش آمار بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار خبر داد و گفت: با حمایت موثر از ۴۷۰ بنگاه اقتصادی در سه ماه نخست امسال ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور تثبیت شد.
  • قاره‌سبز در پرتگاه رکود

    دنیای اقتصاد: احتمال اینکه قاره سبز برای دومین بار در یک دهه اخیر وارد رکود شود، ۷۰ درصد است. محمد ال‌إریان، اقتصاددان ارشد شرکت خدمات مالی «آلیانز» آلمان در گفت‌وگویی که با شبکه خبری «فایننشال نیوز» داشته می‌گوید اروپا به سرعت در حال خارج شدن از مسیر رشد اقتصادی است و اتحادیه اروپا نیز در لبه رکود اقتصادی شدید تلوتلو می‌خورد. این پیش‌بینی نگران‌کننده در برهه‌ای است که خبرهای نگران‌کننده‌ای از اقتصاد اروپا شنیده می‌شود. در این رابطه بانک مرکزی آلمان اعلام کرده است با توجه به رشد منفی ۱/ ۰ درصدی اقتصاد آلمان در فصل نخست، احتمال دارد بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در مسیر رکود اقتصادی قرار گرفته باشد. به گفته وزیر دارایی این کشور، در آخرین رکودی که تجربه شد، اقتصاد آلمان بیش از ۵۵ میلیارد دلار هزینه متحمل شد، هزینه‌ای که در رکود بعدی نیز وجود خواهد داشت.

بیشتر