آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۸۴

 • خواب زمستانی در بحران ارزی

  معاون ارزی پیشین بانک مرکزی در گفت‌وگویی با ریشه‌یابی نوسانات ارزی در سال ۹۶ گفت: بانک مرکزی در آن زمان، با رصد عوامل نوسان‌ساز بحران ارزی را پیش‌بینی و به مسوولان ارشد دولت اعلام کرد، اما در سوی مقابل مسوولان دولتی واکنش مناسبی نسبت به این هشدارها نداشتند. به گفته او، دولت وقوع بحران را باور نداشت و هشدارها را جدی نمی‌گرفت. احمد عراقچی، «ناترازی بودجه»، «ناترازی تجاری»، «عدم مدیریت واردات» و «کاهش نرخ سود بانکی در شهریور سال ۹۶» عوامل اقتصادی زمینه‌ساز نوسان معرفی کرد.
 • دلار از سد ۱۱۸۰۰ تومان نگذشت

  دنیای اقتصاد: در دومین روز هفته، دلار تغییر مسیر داد و راه کاهشی را در پیش گرفت. روز یکشنبه بازار ارز دو نیمه متفاوت را تجربه کرد؛ در نیمه اول قیمت به واسطه تحرکات معامله‌گران تا محدوده ۱۱ هزار و ۷۹۵ تومان بالا رفت، ولی از اواسط روز فروشنده‌ها در بازار دست بالا را به دست آوردند و توانستند قیمت را تا ابتدای سطح ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومانی عقب ببرند. قیمتی که ساعت ۴ بعدازظهر روز یکشنبه برای دلار به ثبت رسید، ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان بود که اختلافی ۴۰ تومانی با قیمت بسته شده روز شنبه داشت. سکه تمام بهار آزادی نیز دیروز نوسان قیمتی خاصی نداشت و در بازه محدود ۴ میلیون و ۱۷۰ تا ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تغییرات خود را به ثبت رساند. آخرین قیمت ثبت شده در معاملات عمده بازار سکه ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان بود که ۲۰ هزار تومان کمتر از نرخ بسته شده روز یکشنبه بود. البته قیمت سکه در حجم معاملات خرد در بازار بالاتر بود و بهای آن را در حدود ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان تعیین کرده بودند.
 • فروش بیمه‌نامه حین تحصیل طرح نو بیمه رازی

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه رازی در اقدامی نو شرایط جدیدی برای نمایندگان فروش بیمه‌های عمر تعریف کرد. بنابراین گزارش دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند به‌صورت مجازی به‌عنوان نماینده رسمی شرکت بیمه رازی فعالیت کنند. برخورداری از معافیت تحصیلی خدمت سربازی به مدت ۵ سال، دریافت کارمزد از محل فروش بیمه‌نامه، پرداخت شهریه از محل کارمزد فروش بیمه، کار و تحصیل همزمان، عدم نیاز به داشتن دفتر کار، تحصیل غیرحضوری و دسترسی ۲۴ ساعته به محتوای آموزشی، دریافت مدرک معتبر کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از مزیت‌های این طرح است. در این طرح داوطلبان می‌توانند در یکی از رشته‌های مدیریت کسب و کار، مهندسی کامپیوتر و مدیریت مالی بدون نیاز به کنکور تحصیل کنند، متقاضیان می‌توانند تا اول شهریورامسال با مراجعه به سایت ثبت‌نام کنند.
 • برگزاری آزمون‌های تخصصی بیمه‌های زندگی در سرمد

  گروه بنگاه‌ها: آزمون دوره آموزشی صدور، خسارت، بازدید، وام و الحاقیه‌های بیمه‌های زندگی برای کارشناسان شعب بیمه سرمد در سراسر کشوربرگزار شد. این آزمون، با هدف سنجش سطح‌ بیمه عمر و زندگی و تحلیل نتایج آن، برای رفع نیاز شبکه‌ فروش و برنامه‌ریزی برای تدوین دوره‌های آموزشی مورد نیاز بیمه سرمد، برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی بیمه سرمد، این آزمون، در سالن آموزش ستاد مرکزی این شرکت با حضور مهناز معین‌زاده مدیر بیمه‌های زندگی، اکرم حبیبی و ‌هانیه راستکار کارشناسان این بخش و کارشناسان واحد آموزش سرمایه انسانی، برگزار شد.
 • آموزش برخط بیمه‌های مهندسی در بیمه ما

  گروه بنگاه‌ها: کلاس آموزش مجازی بیمه‌های مهندسی با محوریت مباحث آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، شرایط عمومی و شرایط پرداخت خسارت با حضور روسای شعب و کارشناسان ۱۰ شعبه بیمه «ما» برگزارشد. به گزارش روابط‌عمومی بیمه «ما» با توجه به ظهور تکنولوژی‎های نوین و استفاده حداکثری از قابلیت‌های فناوری اطلاعات در زمینه آموزش، بیمه «ما» اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش مجازی در زمینه‌های مختلف کرده است. شرکت بیمه «ما» توانمندسازی شبکه فروش در حوزه‌های تخصصی و فنی و برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در حوزه‌های عمومی و مدیریتی را در راس برنامه‌های عملیاتی خود قرار داده است.
 • نسخه‌های جدید بیمه تجارت‌نو برای شبکه فروش

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه تجارت‌نو گفت: طبق تحلیل‌های پژوهشکده بیمه از ضریب سود بیمه‌گری برای رشته‌های مختلف طی ۱۰ سال اخیر، سود بیمه‌گری در ایران سال به سال روند نزولی داشته و سود شرکت‌های بیمه بیشترغیرعملیاتی و حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها است. نیما نوراللهی در همایش این شرکت که با حضور۷۰۰ نفر از نمایندگان و مدیران ستادی شرکت برگزار شد، افزود: بیمه تجارت نو برای بهره‌مندی از شبکه فروش توانمند نسخه جدیدی را طراحی کرده است. مدیرعامل بیمه تجارت ‌نو افزود: امروز نزدیک به ٧٠ هزار نفر در شبکه فروش صنعت بیمه فعال هستند که از ۴۴ هزار میلیارد تومان حق بیمه تولید شده سال گذشته ٧٠ درصد سهم آنها بوده است. نوراللهی افزود: اگر متوسط کارمزد هر نماینده را ١٠ درصد درنظر بگیریم، سهم سرانه هر یک حدود ٤ میلیون تومان می‌شود که درمقایسه با هزینه‌های جاری، سرانه درآمد بسیار ناچیزی است.
 • کنترل رشد نقدینگی

  رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه شرایط اقتصادی طبق شاخص‌ها در حال بهبود است، گفت: طی سه ماه گذشته روند تورم ماهانه و نیز تورم نقطه به نقطه کاهشی بوده است که خود خبر مثبتی است. عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در جلسه شورای گفت‌وگوی کرمانشاه اعلام کرد: بانک مرکزی در کنار تلاش برای ایجاد ثبات درقیمت‌ها، حامی تولید و اشتغال در کشور است.
 • ‌هیچ دارویی از پوشش بیمه‌ای سلامت کم نشد

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ‌با بیان اینکه ۲ هزار و ۴۵۰ قلم دارو زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارد، گفت: در یک سال و نیم اخیر هیچ دارویی از پوشش بیمه‌ای سازمان کم نشد. طاهر موهبتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در قالب ۵ صندوق زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند، اظهار کرد: ۸۵ درصد جمعیت زیرپوشش این سازمان از بیمه رایگان برخوردارند و دولت حق بیمه آنان را می‌پردازد. وی یادآور شد: سال ۹۶ حدود ۱۹۰ میلیون بار مراجعه به پزشک ثبت شده که سال گذشته به دلیل حذف حدود ۲ میلیون هم‌پوشانی این میزان کاهش پیدا کرده است.
 • وزیر خزانه‌داری آرژانتین استعفا کرد

  با تشدید بحران اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ آمریکای جنوبی، وزیر خزانه‌داری آرژانتین از سمتش استعفا کرد.
 • خوش‌بینی محتاطانه به آینده طلا

  دنیای اقتصاد: براساس تازه‌ترین نظرسنجی هفتگی کیتکو که در شانزدهم آگوست منتشر شده، اکثریت تحلیلگران حرفه‎ای وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت به ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا در هفته‌جاری خوش‌بین بودند. اگرچه این خوش‌بینی در مقایسه با هفته‌های گذشته کمرنگ شده است. قیمت طلا در ساعات ابتدایی معاملات روز گذشته با ۱۳ دلار کاهش، با قیمت ۱۵۰۹ دلار معامله شد. با این حال در ادامه روز، روند افزایشی را ادامه داد و به ۱۵۱۳ دلار رسید. از مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت جهانی طلا در هفته‌های گذشته، تداوم موج‌های تنش در جنگ تجاری آمریکا و چین، افزایش نااطمینانی‌ها به دنبال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و کندی رشد اقتصادی است. با این تفاسیر، طلا تلاش می‌کند در مسیر ثبت سومین هفته‌ با تداوم افزایش قیمت باقی بماند.
 • مسدودسازی درگاه‌های بدون هویت

  رئیس پلیس فتا با تاکید بر مبارزه با قمار و کشف ۳۹۲ پرونده با گردش مالی بیش از ۹۶ میلیارد تومان از همکاری شرکت شاپرک با دادستانی برای مسدودسازی و از بین بردن درگاه‌های بانکی بدون هویت خبر داد.
 • حمایت تمام‌قد «یلن» از «پاول»

  رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا گفت که اخراج رئیس بانک مرکزی توسط رئیس‌جمهور خلاف قانون است. به گزارش «ایسنا» ژانت یلن که در دوران ریاست جمهوری اوباما عهده‌دار هدایت بانک مرکزی آمریکا بود، بار دیگر از جروم پاول، رئیس فعلی این بانک در برابر دونالد ترامپ حمایت و انتقادات شدیدی را متوجه رئیس‌جمهور آمریکا کرد.
 • تکذیب بدهی مالک باشگاه تراکتور به بانک تجارت

  گروه بنگاه‌ها: بانک تجارت با صدور اطلاعیه‌ای درخصوص فقدان بدهی محمدرضا زنوزی مطلق به این بانک شفاف‌سازی کرد. به گزارش «دنیای اقتصاد» برخی خبرگزاری‌ها پیش از این از درج نام زنوزی در فهرست دریافت‌کنندگان بیشترین تسهیلات از بانک تجارت خبر داده بودند. محمدرضا زنوزی‌مطلق سهامدار، مدیر و مالک چندین شرکت صنعتی، تولیدی، علمی، خدماتی و بانکی است. زنوزی در سال ۹۱ به‌خاطر بدهی بانکی روانه زندان شد که با پرداخت ۱۳۸۰ میلیارد تومان از بدهی‌های خود و تعویق بقیه بدهی‌ها آزاد شد. وی همچنین مالک باشگاه تراکتور و شرکت هواپیمایی آتا است.
 • انجام ۴۰درصد تبادلات مالی شرکت ارتباطات سیار با بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ملت و مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار در نشستی مشترک بر تقویت تعاملات و همکاری‌های فی ما‌بین تاکید کردند. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر محمد بیگدلی همراه با چند تن از مدیران ارشد بانک ملت با حضور در محل دفتر مرکزی شرکت ارتباطات سیار با دکتر فرهنگ مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار دیدار و گفت‌وگو کرد.
 • راه‌اندازی سامانه تولید رمز یک بار مصرف در بانک اقتصاد نوین

  گروه بنگاه‌ها: بانک اقتصادنوین به منظور ارتقای امنیت خدمات مبتنی بر کارت، سامانه تولید رمز یک‌بار مصرف «ارس» را معرفی کرد. به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، سامانه تولید رمز «ارس» امکان صدور رمز اول و دوم کارت را به‌صورت یک‌بار مصرف فراهم کرده است. زمان استفاده از هر رمز تنها ۶۰ ثانیه است و پس از این زمان رمز تولید شده منقضی می‌شود. از ویژگی‌های بارز این سامانه تولید رمز به‌صورت آفلاین است که استفاده از «ارس» در موقعیت‌های مختلف را تسهیل می‌کند.
 • ثبت بدترین عملکرد هفتگی بیت کوین در سال‌جاری

  ارزش بیت کوین تنها در طول یک هفته اخیر ۱۵ درصد ریزش کرد.

بیشتر