آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۴۲

 • سناریوهای تابستانی بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز از اولین هفته تیرماه، سکه تمام بهار آزادی و دلار به آرامی در مسیر افزایشی حرکت کردند؛ ولی این رشد کافی نبود که مسیر هفتگی بازارها را تغییر دهد. روز پنج‌شنبه شاخص ارزی ۱۰ تومان افزایش قیمت را ثبت کرد و به بهای ۱۳ هزار و ۱۳۰ تومان رسید. در بازار سکه نیز این فلز گرانبها با رشد ۵ هزار تومان به بهای ۴ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان رسید. به‌رغم رشد روز پنج‌شنبه در هفته‌ای که گذشت، سکه ۷/ ۱ درصد از ارزش خود را از دست داد و دلار نیز با کاهش ۲ درصدی مواجه شد. این اتفاق در حالی رخ داد که دو هفته پیش سکه افزایش قیمت را تجربه کرده بود و راهی متفاوت از دلار کاهشی را در پیش گرفته بود.
 • انتشار گزارش شفاف‌سازی صورت‌های مالی بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: صورت‌های مالی بانک صادرات با انتشار در سامانه کدال شفاف شد. این بانک در صورت‌های مالی تلفیقی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند ۹۷ برای هر سهم ۱۱۱ریال زیان شناسایی کرد. به گزارش «ایبِنا» براساس اطلاعیه شفاف‌سازی بانک صادرات ایران، این در حالی است که در صورت‌های مالی شرکت اصلی سود هرسهم ۱۳۸ریال اعلام شده است.
 • سود تلفیقی هر سهم بانک پارسیان در سال گذشته ۴۵۵ ریال اعلام شد

  گروه بنگاه‌ها: بانک پارسیان در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹اسفند ۹۷ سود تلفیقی هر سهم را ۴۵۵ ریال اعلام کرد. این در حالی است که سود هر سهم در شرکت اصلی ۲۶۲ریال منتشر شده است. براساس این گزارش این بانک در گزارش منتشر شده خود درآمدهای خود را با رشد ۱۲۰درصدی مبلغ ۴۲هزار و ۹۴۷میلیارد و ۵۶۵میلیون ریال و سود خالص را مبلغ ۱۸ هزار و ۱۲۰میلیارد و ۸۱۳ میلیون ریال اعلام کرد.
 • برگزاری جشنواره همراه بانک تجارت

  گروه بنگاه‌ها: اولین قرعه‌کشی از مرحله دوم جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت برگزار شد و طی آن ۶۲۰ برنده جوایز این مرحله مشخص شدند. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، در اولین مرحله از قرعه‌کشی جشنواره جدید همراه بانک تجارت که چهارشنبه پنجم تیرماه و با استفاده از گوی و گردونه انجام شد ۲۰ نفر از کاربران همراه بانک که برای اولین بار این اپلیکیشن را بر روی گوشی همراه خود نصب کرده بودند هر یک مبلغ ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال جایزه گرفتند. از دیگر جوایز قرعه‌کشی شده در این مرحله می‌توان به ۴۰۰ بسته سه ماهه اینترنت همراه و ۲۰۰ فقره شارژ اپلیکیشن ست (کیف پول) اشاره کرد.
 • آغاز فعالیت‌های مقدماتی بازار متشکل ارزی

  رئیس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی با بیان اینکه فعالیت‌های مقدماتی بازار متشکل ارزی آغاز شده است، گفت: بانک مرکزی قصد حذف ارز نیمایی را ندارد. کوروش پرویزیان در گفت‌وگو با «ایلنا» درباره ساز و کار بازار متشکل ارزی و نقش بانک‌ها در این بازار اظهار کرد: بانک مرکزی به دنبال این است که با ایجاد ساختار و شبکه‌ای مستقل با حضور بانک‌ها و صرافی‌ها به شفاف‌سازی عملیات در بازار ارز کمک کند. وی افزود: با توجه به اینکه رانت‌هایی در حوزه ارز مطرح است و مسائلی را ایجاد کرده، این ساختار می‌تواند به شفاف‌سازی ساختار کمک و بازار را قابل پیش‌بینی کند. پرویزیان از آغاز به کار بازار متشکل ارزی خبر داد و گفت: شرکت مورد نظر به ثبت رسیده است و تفاهم‌نامه‌ها با بانک‌ها برای آغاز به کار بازار متشکل ارزی در حال انجام است و اقدامات مقدماتی برای شروع به کار این بازار در جریان است. وی با بیان اینکه بانک‌ها هم در این ساختار حضور دارند، اظهار کرد: بانک مرکزی در حوزه ارز چه در بخش خرید و فروش، چه توزیع و تخصیص ارز و تعهدات ارزی، نقش و مسوولیت اصلی را بر عهده دارد.
 • تلاش ویژه بانک ایران زمین برای حمایت از کسب‌و‌کارهای نوین

  گروه بنگاه‌ها: اولین رویداد رسمی مرکز نوآوری ایران زمین با میزبانی از فعالان بخش استارت‌آپ و رسانه‌ها در محل مرکز مذکور برگزار شد.
 • بانک رفاه ۶۴ هزار فقره وام ازدواج داد

  گروه بنگاه‌ها: بانک رفاه طی سال ۹۷ و دو ماه نخست سال‌جاری بیش از ۶۴هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه پرداخت کرده است.شعب این بانک از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه نزد خود در سال ۹۷ تعداد ۵۹هزار و ۶۷۹ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه به مبلغ ۹هزار و ۲۳۱ میلیارد ریال پرداخت کرده است.این گزارش حاکی است، بانک رفاه همچنین در دو ماه نخست سال ۹۸، تعداد ۴هزار و ۹۴۲ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه به مبلغ یک‌هزار و ۴۶۸ میلیارد ریال اعطا کرده است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر