آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۲۹

 • تشویش تصمیم‌گیری معامله‌گران دلار

  دنیای اقتصاد: پس از نوسانات کاهشی۱۹ روز ابتدایی خردادماه، بازار ارز در ۳ روز اخیر به ثبات نسبی در مرز ۱۳ هزار تومانی رسیده است. بازار ارز از روز دوشنبه نسبتا آرام شده و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دامنه حرکتی آن محدودتر شد. روز چهارشنبه دلار مانند روز چهارم هفته در دامنه محدود ۱۲ هزار و ۹۵۰ تا ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان حرکت کرد و نتوانست نشانه جدی افزایشی یا کاهشی جدیدی را از خود بروز بدهد.
 • سیل جمعیت بازار‌سهام هنگ‌کنگ را نزولی تعطیل کرد

  دنیای اقتصاد: بازار سهام هنگ‌کنگ با حضور یک میلیون معترض در خیابان‌ها برای اولین بار تعطیل شد. اعتراض‌های خیابانی این بازار را از فعالیت بازداشت و منجر به ریزش ۵/ ۱ درصدی بورس ۸ ساله بندر شد. دلیل اعتراض‌ها لایحه قانونی است که حق فرستادن متهمان با جرایم مختلف به سرزمین چین را در اختیار دولت مرکزی پکن قرار می‌دهد. نگرانی توده یک میلیونی مردم و به خصوص تاجران و شرکت‌هایی چندملیتی که محتمل است تحت کنترل، سانسور و محاکمه با شرایط دلخواه دولت چین قرار بگیرند، می‌تواند سقوط‌ شدیدتری به همراه داشته باشد.
 • عدم پرداخت مالیات سکه جریمه می‌خورد

  معاون سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که عدم پرداخت مالیات سکه تا پایان خرداد مشمول جریمه خواهد شد.
 • میزان فروش اموال مازاد بانک‌ها

  معاون امور بانک و بیمه وزیر اقتصاد از فروش ۴۰ هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها تا پایان سال جاری در کشور خبر داد و گفت: طی یک سال گذشته ۱۲ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانک‌ها فروخته شد.
 • حاکم شدن سازوکار بازار بر تعیین نرخ ارز

  اعضای شورای پول و اعتبار ضمن ابراز رضایت از حاکم شدن سازوکار بازار بر تعیین قیمت در سامانه نیما، خواستار تداوم آن شدند. بانک مرکزی در یک هزار و دویست و هفتاد و دومین جلسه شورای پول و اعتبار، سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات خود را در حوزه ارزی تشریح کرد.

بیشتر