آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۲۴

 • گرایش بانک‌ها به تحریک تقاضا؟

  دنیای اقتصاد: بانک مرکزی آرایش تامین مالی اقتصاد را در فروردین‌ماه سال جاری ارائه داد. براساس این گزارش، در مجموع در اولین ماه سال جاری، کل سیستم بانکی حدود ۳۴ هزار میلیارد تومان اقتصاد را تامین مالی کرده که نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۳۳ درصد رشد داشته است.یک تخمین سرانگشتی نشان می‌دهد کل تسهیلات اعطا شده حدود ۶۰ درصد از تولید ناخالص داخلی ماهانه بوده است. درخصوص آرایش بخش‌های مختلف، در مجموع حدود ۷۶ درصد از کل تسهیلات اعطا شده صرف تامین مالی دو بخش خدمات و صنعت و معدن شده است. درخصوص آرایش فعالیت‌های اقتصادی، تامین سرمایه در گردش با حدود ۶۶ درصد بیشترین سهم را در تامین مالی فعالیت‌ها مختلف داشته اما رشد آن کمتر از رشد رقم کل تسهیلات بوده است. این روند ضمن اینکه راوی رکود اقتصادی است موید این حقیقت است که تسهیلات اعطا شده در فروردین بیشتر به سمت تامین مالی بخش تقاضا روانه شده است.
 • واکنش سکه به افزایش اونس

  دنیای اقتصاد: در سومین روز هفته گذشته، دلار سومین افت پیاپی را تجربه کرد و زیر سطح ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی باقی ماند. برخلاف کاهش قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی روز دوشنبه افزایش یافت؛ افزایشی که برخی معامله‌گران انتظار دارند در اولین روز هفته جاری نیز ادامه پیدا کند. سکه در سیزدهمین روز خردادماه با ۳۰ هزار تومان افزایش به بهای ۴ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان رسید.
 • سه ‌گانه رئیس کل بانک مرکزی

  دنیای اقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی در هفته گذشته به کره‌جنوبی سفر کرد و در دیدار با رئیس بانک مرکزی آن کشور، خواستار اقدام جدی مسوولان کره در حل مشکلات بانکی دو کشور شد. وی در این دیدار به کنفرانسی دعوت شد که با دو اقتصاددان معاصر «توماس سارجنت» و «چالز انگل» ملاقات کرد. در عین حال عبدالناصر همتی در صفحه اینستاگرام خود به تشریح سه نکته در مورد عملیات بازار باز پرداخت و اقدامات جدید بانک مرکزی را در راستای کنترل تورم و در نهایت ثبات اقتصادی اعلام کرد.
 • نحوه قسط‌بندی مالیات خریداران سکه

  سازمان امور مالیاتی اعلام کرد خریداران سکه‌های پیش‌فروشی در سال گذشته که مشمول پرداخت مالیات شده‌اند، می‌توانند نسبت به قسط‌بندی مالیات خود اقدام کنند.
 • تخفیف ۲۵ درصدی بیمه بدنه هوشمند سفر

  گروه بنگاه‌ها: بیمه کوثر به مناسبت عید سعید فطر بیمه بدنه هوشمند سفر را با ۲۵درصد تخفیف به مشتریان عرضه می‌کند. اپلیکیشن مرکوری محصول جدید بیمه کوثر است که بیمه‌گذاران با نصب آن روی تلفن همراه خود می‌توانند خودرو را برای چند روز سفر تحت پوشش بیمه بدنه قرار دهند. کاربران پس از نصب مرکوری از «پلی‌استور» یا دیگر سامانه‌های دریافت اپلیکیشن و باز کردن آن، مبدا و مقصد سفرشان را انتخاب می‌کنند و پس از آن هزینه صدور بیمه‌نامه برآورد می‌شود. پس از ثبت این مرحله، عکس گواهینامه و کارت ماشین و عکس‌های درخواست‌شده از خودرو بارگذاری و در نهایت بیمه‌نامه کوتاه‌مدت خودرو صادر خواهد شد.
 • انتخاب دبیرکارگروه بیمه‌های مهندسی سندیکای بیمه گران

  گروه بنگاه‌ها: باباکردی مدیر بیمه‌های مهندسی بیمه تعاون با رای کلیه مدیران، باردیگر دبیرکارگروه تخصصی بیمه‌های مهندسی سندیکای بیمه‌گران ایران شد. به گزارش روابط عمومی بیمه تعاون، کارگروه بیمه‌های مهندسی، از تخصصی‌ترین کارگروه‌های سندیکای بیمه گران ایران است که از کارشناسان و مدیران برجسته صنعت بیمه در این رشته بهره می‌برد. تصمیم‌گیری‌های مهم و اثر گذار این کارگروه در مواجهه با حوادث و اتفاقات، نقش صنعت بیمه را در ایجاد اطمینان و آرامش در جامعه بیش از پیش پررنگ‌تر کرده است.
 • رونمایی بیمه‌نامه جامع مجتمع‌های مسکونی نوین در زنجان و گرگان

  گروه بنگاه‌ها: «بیمه‌نامه جامع مجتمع‌های مسکونی» بیمه نوین همزمان در شهرهای زنجان و گرگان رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه نوین، شبکه فروش و بازاریابی؛ در راستای گسترش خدمات بیمه‌ای و توسعه بازار، «بیمه‌نامه جامع مجتمع‌های مسکونی» بیمه نوین به شهرهای زنجان و گرگان رسید و این بیمه‌نامه از ۱۱ خرداد در شهرهای مذکور اجرایی شد. «بیمه‌نامه مجتمع‌های مسکونی» بیمه نوین با درک اهمیت مسوولیت اعضای هیأت مدیره یا مدیران ساختمان‌های مسکونی طراحی شده است. براساس قانون تملک آپارتمان‌ها و مسوولیت مدنی؛ خسارات ناشی از آتش‌سوزی، ناشی از حادثه بهره‌برداران و استفاده‌کنندگان به دلیل خرابی آسانسور بر عهده مدیر یا مدیران ساختمان است.
 • رشد تولید بیمه‌های اموال در بیمه دانا

  گروه بنگاه‌ها: مدیر دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات بیمه دانا گفت: این شرکت در سال ۱۳۹۷ موفق به تحقق ۱۰۵ درصدی بودجه پیش‌بینی شده خود شده است. به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، مسعود رستم پور در جمع مدیران این شرکت، با ارائه گزارشی از عملکرد فنی شرکت در سال گذشته و مقایسه آن با عملکرد فنی تعدادی دیگر از شرکت‌ها افزود: رشد حق بیمه تولیدی بیمه دانا در بیمه‌های اموال بالغ بر ۳۴ درصد است، در حالی که این رشد در شرکت بیش از ۲۶درصد بوده که حکایت از افزایش آهنگ رشد در بیمه‌های اموال دارد. وی در ادامه با توجه به تحقق برنامه تولید در شرکت، به‌‌رغم عدم تمدید اختیاری تعدادی از بیمه نامه‌های بزرگ از سوی شرکت در سال گذشته، تمامی همکاران را بابت تلاش‌های انجام شده شایسته تقدیر دانست.
 • برپایی مجمع عمومی بیمه ما با تصویب ۲۸۰ ریال سود به ازای هر سهم

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه بیمه «ما» با حضور اکثریت صاحبان سهام یازدهم خرداد ماه برگزار شد و صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ این شرکت به تصویب رسید. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» براساس صورت‌های مالی، سود خالص پس از کسر مالیات شرکت، حدود ۶۵۹میلیارد ریال است.
 • حضور بانک رفاه در نمایشگاه اینوتکس

  گروه بنگاه‌ها: ۸ مسابقه استارت‌آپ‌ها‌‌ی فین‌تک و سلامت با هدف ایجاد تعامل میان این دو حوزه در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از مرکز نوآوری رفاتک، مسابقه استارت‌آپ‌ها‌‌ی حوزه‌های فین‌تک و سلامت ۲۰ خرداد ماه سال‌جاری از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در نمایشگاه اینوتکس برگزار و در این رویداد استارت‌آپ‌های فعال در دو حوزه فین‌تک و سلامت، ایده خود را در یک ارائه سه دقیقه‌ای معرفی خواهند کرد.
 • برچیدن بازار سیاه با راه‌اندازی بازار متشکل

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: از مهم‌ترین دستاوردهای راه‌اندازی بازار متشکل ارزی کاهش دلالی در بازار آزاد است. علی صالح‌آبادی با اعلام این مطلب افزود: مبنای استفاده از بازار متشکل ارزی، کاهش دخالت بانک مرکزی یا نرخ دستوری است به این معنا که بازار بر اساس ساز و کار درونی خود، خودش را تغذیه کند؛ به این ترتیب قیمت ارز بر اساس عرضه و تقاضا و نه دستور بانکی تعیین می‌شود. وی در مورد عملکرد بازار متشکل ارزی در گفت‌وگو با اگزیم نیوز گفت: بازار متشکل ارزی برای اسکناس است و مربوط به حواله نیست، چراکه حواله در حال حاضر در نیما عرضه می‌شود؛ مردم در حال حاضر برای دریافت اسکناس در چارچوب مقررات ابلاغی بانک مرکزی به صرافی‌ها مراجعه می‌کنند و تا سقف ۲هزار دلار ارز دریافت می‌کنند.
 • پرواز اونس با سوخت جنگی

  دنیای اقتصاد: جنگ تجاری هر روز شدیدتر می‌شود. اکونومیست در مطلبی روش استفاده ترامپ از زرادخانه اقتصادی آمریکا را تحلیل کرد. به نوشته این نشریه، «تعرفه‌های تجاری»، «ایزوله کردن بازار مالی»، «تحریم‌ها» و «لیست سیاه تکنولوژی» سلاح‌های کشتار جمعی اقتصادی ترامپ در جنگ تجاری هستند. دامنه این جنگ به مکزیک هم رسیده است. به واسطه این اتفاقات قیمت اونس نیز به پرواز درآمد و پس از رها شدن از حبس قیمتی ۱۳۰۰ و شکست مرزهای روانی پیش‌رو یک رکورد تازه ثبت کرد.
 • ارسال فهرست دریافت‌کنندگان ارز دولتی به مجلس

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از ارائه فهرست تخصیص ارز به کالاهای اساسی توسط بانک مرکزی به قوه مقننه به‌منظور بررسی وضعیت استفاده از یارانه ارزی خبر داد.
 • کاهش ۷۲ درصدی تراکنش کارت‌های اعتباری

  گروه بنگاه‌ها: تازه‌ترین گزارش شرکت شاپرک از میزان تراکنش کارت‌های بانکی در فروردین‌ماه سال‌جاری از کاهش ۷۹/ ۷۱ درصدی تراکنش کارت‌های اعتباری در این ماه نسبت به اسفندماه سال گذشته حکایت دارد.
 • پرداخت ۱۷ هزار فقره وام بانک صادرات به آسیب‌دیدگان سیل

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران برای جبران خسارات ناشی از سیل فروردین ماه سال‌جاری در ٢١ استان کشور، در چهار بخش حدود ١٧ هزار فقره وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند.
 • بانک سینا دارای پایین ترین درصد عودت چک در شبکه بانکی

  گروه بنگاه‌ها: بانک سینا در فروردین ماه سال‌جاری همچون ۱۲ ماه سال ۹۷ با ۳۶/ ۱درصد چک عودتی حائز پایین‌ترین درصد عودت چک در شبکه بانکی بوده است. به گزارش روابط عمومی بانک سینا این به آن معناست که چک‌های این بانک در یک فرآیند صحیح بررسی و نتیجه آن به ذی‌نفعان اعلام می‌شود. بنا براین گزارش این آمار از سوی اداره کل ریالی و نشر بانک مرکزی منتشر شده است. روابط عمومی بانک سینا یادآور شده است که چک عودتی به چکی اطلاق می‌شود که در هنگام ارائه بانک برای وصول به دلایلی قابل پرداخت نیست و با چک‌های برگشتی تفاوت دارد. براساس این گزارش برگشت چک در مواردی همچون کسری موجودی و مغایرت امضا، توسط بانک انجام شده و عودت چک درخصوص مسائلی در قبال واریز وجه، تعویض چک و سایر موارد بوده که عمدتا توسط خود افراد انجام می‌شود.
 • نقش بانک صنعت و معدن در توسعه صنعتی آذربایجان شرقی

  گروه بنگاه‌ها: سرپرست بانک صنعت و معدن در استان آذربایجان‌شرقی در مصاحبه با روابط عمومی این بانک گفت: این استان در صنایع زیرساختی و معدنی دارای پتانسیل مطلوبی است و در سال گذشته ۶ طرح بزرگ صنعتی و معدنی با اشتغال‌زایی ۳۵۹ نفر به کمک این بانک به بهره‌برداری رسیده است. قهرمان موحدی‌نوجه‌ده با اعلام این مطلب افزود: بانک صنعت و معدن در راستای رسالت‌های تخصصی خود در انتخاب سرمایه‌گذاری متناسب با اولویت‌های سرمایه‌گذاری کشور و استان، طرح‌های اساسی و زیربنایی مهمی را تامین منابع مالی کرده است. وی افزود: در حال حاضر تعداد ۵ طرح نیز با پیشرفت فیزیکی ۵۰ تا ۹۰ درصد و با اشتغال‌زایی ۱۴۵۹ نفر در استان در حال اجرا است که برخی از این طرح‌ها در سطح ملی است و متناسب با نیاز و اولویت‌های سرمایه‌گذاری استان بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر