آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۲۱

 • حرکت متضاد در ترازنامه بانک‌ها

  دنیای اقتصاد: بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان از دو رفتار متفاوت در سمت منابع و مصارف بانک‌ها دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که رشد نقطه به نقطه سپرده در نیمه دوم سال گذشته روند صعودی را طی کرده و در بهمن ماه به سطح ۳۲ درصد رسیده است. این رقم از خرداد ماه سال ۱۳۹۳ بیشترین مقدار بوده است. در سوی مخالف آمارهای بانک مرکزی حاکی از این است که رشد مانده تسهیلات بانکی در سال گذشته روند نزولی را ثبت کرده است.
 • وقت آرامش در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز هفته، دلار تغییر مسیر داد و پس از ۲ کاهش متوالی، راه افزایشی را در پیش گرفت. سکه تمام بهار آزادی نیز از کف ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی فاصله گرفت و به سطح ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان قدم گذاشت.
 • مسیرهای جدید انتقال درآمد ارزی

  رئیس کل بانک مرکزی گفت: مسیرها و روندهایی را برای دریافت درآمدهایمان پیدا کردیم که هیچ یک از تحریم‌ها نمی‌تواند بر آن اثرگذار باشد. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: امسال شرایط بهتری داریم و محکم در این مسیر ایستاده‌ایم و خوشبختانه در شرایط فعلی ثبات اقتصادی نیز برقرار شده است.
 • برنامه صندوق تامین خسارت‌های بدنی برای جبران هزینه‌های اسیدپاشی

  گروه بنگاه‌ها: با رایزنی‌های صندوق تامین خسارت‌های بدنی، ردیف بودجه مشخصی برای هزینه‌های اسیدپاشی از منابع بیمه شخص ثالث مشخص شد.علی جباری مدیر عامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی در باره تصویب تکلیف جدید به تکالیف قانونی صندوق به «دنیای‌اقتصاد» گفت: نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مرتکب اسید پاشی را ملزم به پرداخت هزینه‌های درمان بزه‌دیده کردند، اگر مرتکب متمکن از پرداخت هزینه‌ها نباشد «صندوق تامین خسارت‌های بدنی» آن را پرداخت و جهت بازیافت به مرتکب مراجعه می‌کند.
 • فعالیت مجتمع پرداخت خسارت خودروهای سنگین بیمه آسیا در روزهای جمعه

  گروه بنگاه‌ها: مجتمع تخصصی پرداخت خسارت خودروهای سنگین بیمه آسیا، روزهای جمعه آماده پرداخت خسارت به زیاندیدگان است.
 • تداوم افزایش فروش بیمه زندگی در بیمه معلم

  گروه بنگاه‌ها: مسابقه «جشنواره بزرگ ۱۲۰ بیمه زندگی» بیمه معلم ویژه نمایندگان و بیمه‌گذاران با هدف توسعه فرهنگ خرید بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری در میان بیمه‌گذاران و همچنین انگیزه فروش در نمایندگان برای سومین سال پیاپی از ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز و ۲۰ دی خاتمه خواهد یافت.
 • دلایل کاهش منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها

  فاطمه بهادری
  گروه بنگاه‌ها: مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: بانک‌های تخصصی قرض‌الحسنه به دلیل دامنه محدود فعالیت و خدمات‌شان امکان جذب بسیاری از سپرده‌گذاران خصوصا اشخاص حقوقی را ندارند در نتیجه منابع قرض‌الحسنه هر روز محدود و محدود‌تر می‌شود.
 • انواع تسهیلات جعاله بانک مسکن

  گروه بنگاه‌ها: تسهیلات جعاله یکی از تسهیلاتی است که می‌توان برای تعمیر و تکمیل واحد مسکونی علاوه بر تسهیلات خرید مسکن دریافت کرد. تسهیلات جعاله به دو روش سپرده‌گذاری به مبلغ ۵۰‌میلیون ریال و از محل اوراق با سقف ۲۰۰‌میلیون ریال قابل پرداخت است. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، تسهیلات جعاله بدون سپرده از محل اوراق ممتاز مسکن با نرخ سود ۵/ ۱۷ درصد و بازپرداخت اقساط پنج سال و روش خرید اوراق نیز از طریق مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن یا یکی از کارگزاری‌های فرابورس است. در حال حاضر تسهیلات جعاله در یک نوبت پرداخت می‌شود.
 • اونس در دوراهی مرز روانی

  دنیای اقتصاد: اونس در آخرین روز هفته ۳ روند را تجربه کرد. ابتدای روز شاخص صعودی بود و خود را از ۱۲۹۱ به ۱۲۹۹ دلار رساند. نزدیک شدن به نرخ روانی ۱۳۰۰ دلار باعث شد تا بازار چند ساعت مقاومت زیر این نرخ را تجربه کند. در این ساعات مقاومتی سرمایه‌گذاران دو سناریو داشتند. سناریوی اول مقاومت شاخص و عدم عبور از مرز روانی و سناریوی دوم شکست مرز روانی و آغاز مسیرهای صعودی بعدی بود. البته این مقاومت دوام نیاورد و در ساعت ۱۸ شاخص مرز ۱۳۰۰ دلار را شکست.
 • دلایل استقبال بانک‌ها از عقد مرابحه

  حمیدرضا اسلامی
  گروه بنگاه‌ها: عقد مرابحه از جمله عقود بانکی است که در سال‌های اخیر به‌عنوان یک ابزار مالی برای پرداخت تسهیلات مورداستفاده بانک‌های کشور قرار گرفته است.
 • خرید و فروش نسیه محصولات در طرح اعتباری بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: در شرایطی که کمبود نقدینگی یکی از مشکلات واحدهای تولیدی کشور عنوان می‌شود، بانک صادرات ایران، در طرحی به نام «طراوت»، امکان دادوستد نسیه‌ را از طریق این بانک برای تولید‌کنندگان و در واقع برای خریداران محصولات آنها فراهم کرده است.

بیشتر