آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۵۴

 • سراب ارزانی با دستورات اداری

  دنیای اقتصاد: گاهی وقت‌ها دولت در جست‌وجوی سراب ارزانی، شرایطی را به‌وجود می‌آورد که نه‌تنها با تصویر مطلوب، بلکه با انتظار منطقی از یک اقتصاد نیز منافات دارد. نمونه‌ای از این نقض غرض را می‌توان در شرایط عجیب کشورهای جنوب صحرای آفریقا جست‌وجو کرد. قیمت پایین برق و قاعده حاصل از حکمرانی دولت، حدود نیمی از شهروندان این کشورها را از نعمت برق محروم کرده‌ است؛ آن هم در شرایطی که ضریب نفوذ اینترنت در پاره‌ای از این کشورها هم‌تراز با کشورهای توسعه‌یافته است. اما عامل بروز این وضعیت متناقض‌نما چیست؟
 • جدایی بازار از بازارساز

  دنیای اقتصاد: در چهارمین روز اسفند قیمت دلار در ابتدای روز بر تابلوی صرافی‌های منتخب روی سطح ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومانی قرار گرفت. با این حال، در بازار آزاد، قیمت این ارز پس از برخورد به مرز ۱۳ هزار تومانی، مسیر خود را تغییر داد و با قرار گرفتن در جاده افزایشی تا ساعت ۴ بعدازظهر تا مرز ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی پیشروی کرد.
 • نتایج توافقات بانکی تهران- بغداد

  رئیس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی توافق اخیر ایران و عراق در زمینه مسائل بانکی را مثبت و گامی به جلو توصیف کرد و افزود: با این توافق هزینه‌های زائران و تجار کاهش یافته و تسهیل می‌شود.
 • ۱۴ درصد متقاضیان، در صف وام ازدواج

  ايسنا: سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان ضمن تشریح شرایط تضامین مربوط به دریافت وام ازدواج، گفت: براساس تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۸، بانک مرکزی موظف است از محل پس‌انداز جاری و قرض‌الحسنه سیستم بانکی، وام ازدواج را به متقاضیانی که تاریخ عقد آنها بعد از یکم فروردین سال ۹۶ (۱/ ۱/ ۹۶) است و تاکنون وام قرض‌الحسنه دریافت نکرده‌اند، ۳۰ میلیون تومان پرداخت کند.
 • ارائه خدمات جدید بانک ایران‌زمین

  گروه بنگاه‌ها: رئیس اداره بانکداری مجازی بانک ایران زمین در حاشیه رونمایی از پلت فرم ایران زمین بوم در هشتمین نمایشگاه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت گفت: ایران زمین بوم در حقیقت یک اکوسیستم برای توسعه بانکداری دیجیتال است.
 • تسهیلات بانک توسعه صادرات برای فرآوری و صادرات ید

  گروه بنگاه‌ها: رئیس شعبه بانک توسعه صادرات شعبه گرگان گفت: این شعبه با ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی تنها واحد تولیدکننده ید در کشور است.
 • اولویت‌های بانک صنعت و معدن برای سال آینده

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اعلام اولویت‌ها در سال آینده بر کمک به اتمام طرح‌های نیمه تمام تولیدی کشور و تجهیز منابع بانک تاکید کرد.
 • انتقاد FATF از اقدامات اتحادیه اروپا

  دبیر کارگروه ویژه اقدام مالی گفت: فهرست سیاه پولشویی و تامین مالی تروریسم اتحادیه اروپا، کار این نهاد را مختل می‌کند. به گزارش «ایسنا» به نقل از رویترز، مارشال بیلینگسلا، با اشاره به اینکه FATFیک نهاد بین دولتی با وظیفه مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم از طریق وضع استانداردهای مناسب و نظارت بر اجرای آنها توسط کشورهای مختلف است گفت: فهرست سیاه اتحادیه اروپا در زمینه پول‌شویی و تامین مالی تروریسم، در کار FATF تداخل ایجاد می‌کند. بیلینگسلا که دستیار وزیر خزانه‌داری آمریکا در تامین مالی تروریسم نیز هست، گفت برخی از کشورهای عضو این کارگروه عمیقا نسبت به فهرست اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کرده‌اند.
 • آستان قدس و نیروهای مسلح موظف به پرداخت مالیات شدند

  نمایندگان مردم در خانه ملت آستان قدس رضوی و بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را به جز موارد استثنا موظف به واریز مالیات به خزانه کل کشور کردند. به گزارش «ایبِنا» نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (شنبه ۴ اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، با بند الحاقی ۶ تبصره ۹ ماده واحده این لایحه موافقت کردند که براساس این مصوبه آستان قدس رضوی و موسسات و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح به جز موارد استثنا موظف به واریز مالیات خود به خزانه شدند.
 • افزایش وام ضروری بازنشستگان کشوری

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور با اشاره به افزایش وام ضروری بازنشستگان از ۴ به ۵ میلیون تومان گفت: امسال ۲۰ درصد نیز به ظرفیت‌های رفاهی و خدماتی این مجموعه اضافه شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، جمشید تقی‌زاده اظهار کرد: در بحث رفاهی، شمار سفرهای زیارتی و سیاحتی بازنشستگان از ۱۰۰ به ۲۰۰ هزار مورد رسیده و ۵۰ درصد تخفیف هتل نیز برای بازنشستگان در نظر گرفته‌ شده است. وی افزود: در بخش درمان هم سال قبل هزار میلیارد تومان پرداخت شده بود که امسال ۴۰۰ میلیارد تومان به آن اضافه شد، ضمن آنکه بیمه تکمیلی بازنشستگان زیر پوشش نیز در حال ساماندهی است. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر لزوم اجرای قانون ماده ۸۵ خدمات کشور مبنی بر یکسان بودن امتیازات و مزایای بازنشستگان با شاغلان تصریح کرد: عده‌ای مشکلات این قشر را در کنار مشکلات آب و محیط زیست به‌عنوان ابر چالش معرفی می‌کنند اما معتقدم این امر یک ابر مساله بوده و قابل حل است. تقی‌زاده با بیان اینکه ۳۰ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیاز است، افزود: درخواست ما این است که ۱۵ هزار میلیارد تومان در بودجه سال ۹۸ برای این امر تخصیص یابد و این امر نیازمند همدلی و تدبیر همه بخش‌هاست.
 • بسته انبساطی شماره ۴ آمریکا

  دنیای اقتصاد: فدرال‌رزرو آمریکا از سیاست انقباض تدریجی خود به سمت سکون؛ توقف و کاهش شتاب سیاست‌های گذشته گام برداشته است. درآخرین گزارش ۶ ماهه که روز جمعه به کنگره ارائه شد، وضعیت ترازنامه اوراق این نهاد، علاوه‌بر اجرای توقف رشد نرخ بهره هدف و کاهش شتاب تعدیل ترازنامه اوراق ۴۵۰۰ میلیارد دلاری، با سیاست جدیدی معرفی شد. سیاستی که اجازه می‌دهد ذخایر مازاد بانک‌های تجاری از دوران پیش از بحران قبل حجیم‌تر باشد.
 • وضعیت اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی

  براساس گزارش «وضعیت و چشم‌انداز اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی»، آمریکا با کاهش رشد اقتصادی مواجه خواهد شد.
 • کارت اعتباری بانک صادرات برای خرید کالای ایرانی

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران برای تقویت قدرت خرید مصرف‌کنندگان و به‌منظور حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، از کارت اعتباری «همیاران سپهر» رونمایی کرد. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، در قالب طرح یادشده، این بانک با عقد قرارداد با شرکت‌های تولیدکننده ملی، به مشتریان واجد شرایط آنها در قالب عقد مرابحه (اقساطی)، کارت اعتباری تا سقف ٢٠٠ میلیون ریال تخصیص می‌دهد. شرکت‌های تولیدی و عرضه‌کنندگانی در این طرح امکان مشارکت دارند که دارای چرخه توزیع متمرکز شامل فروشگاه‌ها و مراکز فروش متعدد باشند. اعتبار کارت‌های اعتباری «همیاران سپهر» سه ماه بوده و تسهیلات آن حداکثر ٣٦ ماهه با نرخ سود ابلاغی بانک مرکزی مورد محاسبه قرار می‌گیرد. بنابراین گزارش، متقاضیان می‌توانند برای بهره‌مندی از شرایط استفاده از این طرح با مراجعه به نمایندگی‌های شرکت طرف قرارداد، مراجعه مستقیم به شعب یا سایت بانک و شرکت، ضمن اطلاع از شرایط برخورداری از مزایای کارت اعتباری همیاران سپهر، درخواست خود را به بانک ارائه کنند.
 • هم‌اندیشی مدیران ارشد بانک ملت در حوزه «بلاک چین» و «رمز ارز»

  گروه بنگاه‌ها: جلسه هم‌اندیشی کنسرسیوم ققنوس، با حضور مدیران ارشد بانک ملت با موضوع گفت‌گوی مدیران ارشد بانک ملت در حوزه «بلاک چین» و «رمز ارز» در تهران برگزار شد.
 • معرفی برندگان یازدهمین دوره جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین

  گروه بنگاه‌ها: با برگزاری مراسم قرعه‌کشی، برندگان یازدهمین و آخرین دوره جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین (پاییز ۹۷) مشخص شدند. به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در قرعه‌کشی برندگان یازدهمین دوره جشنواره کارت هدیه، تمامی کارت‌های هدیه با حداقل مانده ۲۵۰ هزار ریال که از ابتدای اسفند ۹۴ تا پایان آذرماه ۹۷ در این بانک صادر شده‌اند، به‌طور خودکار در قرعه‌کشی شرکت داده شدند. جوایز این مرحله از جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین شامل یک عدد کمک هزینه خرید خودرو به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال و ۵۰ عدد کارت هدیه ۵۰ میلیون ریالی است که به قید قرعه به دارندگان کارت‌های هدیه برنده اعطا می‌شود.
 • بیمه کوثر به دنبال افزایش پرتفوی انرژی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه کوثر به همراه جانشین مدیرعامل ساتا، اعضای هیات‌‌مدیره، معاونان و جمعی از مدیران از سرپرستی استان بوشهر بازدید کرد. مجید مشعلچی ضمن گفت‌‌وگو با کارکنان سرپرستی بوشهر گفت: این سرپرستی از لحاظ عملکرد رتبه یک را در بین سرپرستی‌های شرکت و رتبه پنجم را در بین شرکت‌های بیمه در استان کسب کرده است. وی خاطرنشان‌کرد: استان بوشهر با ۴۴/ ۱درصد از جمعیت کشور توانسته است، ۳/ ۴درصد تولید ناخالص داخلی، ۱/ ۱درصد بازار صنعت بیمه، ۲/ ۳میلیون ریال حق‌بیمه سرانه و ۶/ ۰درصد ضریب نفوذ بیمه را به خود اختصاص دهد. مدیرعامل بیمه کوثر گفت: انعقاد قرارداد با مجتمع‌های پتروشیمی، نیروگاه‌های اتمی، پروژه‌های منطقه اقتصادی عسلویه و حمایت از صیادان استان از جمله اقدامات شرکت برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی است.
 • بلاک‌چین سالانه ۱۰۰ درصد رشد می‌کند

  معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: پایش معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از میزان رشد فناوری بلاک‌چین در کشور بالغ بر ۱۰۰ درصد به‌صورت سالانه است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر