آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۲۵

 • سه باور اشتباه معامله‌گران ارز

  دنیای اقتصاد: روز گذشته با وجود تلاش‌های نوسان‌گیران، قیمت دلار تغییرات زیادی را تجربه نکرد. روز چهارشنبه دلار با رشد محدود ۳۰ تومانی به قیمت ۱۱ هزار و ۵۱۰ تومان رسید. این درحالی بود که نوسان‌گیران تلاش کردند با ایجاد سه پندار اشتباه در میان معامله‌گران، هیجان کاذب در بازار ایجاد کنند. خروج احتمالی ایران از برجام، حمایت از درهم در مرز ۳ هزار و ۱۰۰ تومانی و پر رنگ کردن تنش‌های منطقه‌ای سه باوری بودند که بازیگران غیررسمی سعی کردند در بازار برجسته کنند و با استفاده از آن قیمت را به سطوح بالاتر ببرند.
 • تشدید نوسانات در بازار لندن

  دنیای اقتصاد: پوند استرلینگ در واکنش به رای‌گیری در پارلمان عوام انگلستان دو رفتار متناقض از خود بروز داد. پوند بلافاصله پس از اعلام نتایج آرا نزدیک به ۵/ ۰ درصد مقابل دلار آمریکا تضعیف شد؛ اما پس از دقایقی که سخنرانی می ‌در واکنش به نتایج در بازارها منعکس شد، به سطح پیشین خود بازگشت.
 • برندگان «جنگ‌تجاری»

  دنیای اقتصاد: پس از ۲۰ سال حضور طیف گسترده‌ای از کالاهای چینی در نقاط مختلف جهان، شهرت این کشور به‌عنوان تولیدکننده جهانی خدشه‌دار شده است و سرمایه‌گذاران متوجه این موضوع شده‌اند. افزایش هزینه‌های زمین و نیروی‌کار در کنار نظارت‌های محیط‌زیستی گسترده، رقابت‌پذیری تولیدکنندگان چینی را برابر رقبای آسیایی تضعیف کرده است و جنگ‌تجاری تنها در حال وخیم‌تر کردن این وضعیت است.
 • تعیین تکلیف یارانه نقدی در کمیته ویژه

  سیده فاطمه حسینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس
  بررسی بخش‌های درآمدی لایحه بودجه ۹۸ در کمیسیون تلفیق همچنان ادامه دارد و اعضای این کمیسیون در تازه‌ترین اقدامات خود تصمیم گرفتند تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۸ مربوط به یارانه نقدی در سال آینده را در کمیته‌ای ویژه بررسی و پس از آن در کمیسیون تلفیق به تصویب برسانند. همچنین کمیسیون تلفیق در جدیدترین مصوبات، «برداشت از حساب ذخیره ارزی برای هزینه در حوزه نوسازی مدارس» و «معافیت زائران سفر زمینی اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور» را به تصویب رساندند.
 • ابلاغ دستورالعمل سپرده ریالی مبتنی بر ارز

  در نشست دوره‌ای رئیس کل بانک مرکزی با استادان و صاحبنظران اقتصادی موضوعات روز حوزه پول و ارز کشور مورد بررسی قرار گرفت و بر لزوم تداوم اقدامات بانک مرکزی در بازار ارز تاکید شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر