آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۲۱

 • ریسک‌های پیش‌روی اقتصاد جهان

  دنیای اقتصاد: دلیلی برای نگرانی درباره وضعیت اقتصاد جهانی وجود دارد؟ در واقع، همیشه برای نگرانی منطقی دلیل وجود دارد؛ اما این به معنای نگرانی شدید در خصوص بروز شکست یا رخداد بزرگی در آینده نزدیک نیست. برعکس، اقتصاد جهان با ریسک کوتاه‌مدت خفیفی روبه‌رو است که به یک افت شتاب سیکل‌وار در کوتاه‌مدت شباهت دارد. فراتر از این نوع ریسک‌های کوتاه‌مدت، اهمیت بیشتر را باید در ریسک‌های بلندمدت دنبال کرد؛ چراکه چرخه‌های کاهشی بلندمدت در‌صورتی‌که از زمینه تغییرات کوتاه‌مدت گسترش یافته باشند، خطر بیشتری برای اقتصاد بین‌الملل به‌دنبال خواهند داشت.
 • شارژ دلار از دوبی

  دنیای اقتصاد: در اولین روز از آخرین هفته دی ماه، دلار به مرز ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان قدم گذاشت و سکه تمام بهار آزادی تا کانال ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان جهش کرد. روز گذشته، دلار از ابتدای روز در مسیر افزایشی قرار گرفت و در نهایت ساعت ۴ بعدازظهر روی عدد ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به کار خود پایان داد که ۳۰۰ تومان بیشتر از قیمت بسته‌شده انتهای هفته گذشته بود. همسو با رشد قیمت شاخص ارزی، سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۳ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان رسید که ۵۵ هزار تومان بیشتر از روز پنج‌شنبه بود. این در حالی است که سکه در اواسط روز به محدوده ۳ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان نیز قدم گذاشته بود ولی از اواخر روز قیمت‌ها در بازار ارز و سکه بیشتر رویه کاهشی پیدا کرد و پس از ساعت ۴ بعدازظهر در هر دو بازار قیمت‌های پایین‌تری نیز به ثبت رسید. البته برخی بازیگران غیررسمی عنوان می‌کردند که پس از ساعت ۵ بعدازظهر قیمت‌ها بار دیگر رویه افزایشی به خود گرفته بودند.
 • برابری سود ۶ ماه اول امسال بانک سینا با کل سود سال گذشته

  گروه بنگاه‌ها: بانک سینا در ۶ ماه اول سال‌جاری به میزان سال ۹۶ سود محقق کرده است. به گزارش روابط عمومی بانک سینا، بررسی رقم سود خالص بانک سینا در پایان دوره ۶ ماه اول امسال نشان می‌دهد که این میزان سود برابر با کل سود خالص در دوره ۱۲ ماهه منتهی به پایان سال ۹۶ است .همچنین خالص سود سرمایه‌گذاری بانک سینا در ۶ ماه اول امسال حاکی از رشد ۱۲۴ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل است. براساس این گزارش، خالص سود سرمایه‌گذاری بانک سینا از رقم ۶۱۳ میلیارد ریال در پایان ۶ ماه اول سال ۹۶ به مبلغ یک هزار و ۳۷۱ میلیارد ریال در پایان شهریور ۱۳۹۷ رسیده است که رشد ۱۲۴ درصدی را نشان می‌دهد. جمع درآمدهای عملیاتی بانک نیز از مبلغ ۲ هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال در پایان ۶ ماه اول سال ۹۶ به مبلغ ۳ هزار و ۶۵۴ میلیارد ریال در پایان شهریور ۱۳۹۷ رسیده که حاکی از رشد ۵۴ درصدی در این زمینه است.
 • بانک مسکن بازوی تامین مالی بافت فرسوده

  گروه بنگاه‌ها: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری پایدار ایران بر نقش بانک مسکن به‌عنوان بازوی تامین مالی نوسازی بافت‌های فرسوده تاکید کرد. هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری پایدار ایران با بیان اینکه بانک مسکن به‌عنوان بانک عامل پرداخت انواع تسهیلات در حوزه مسکن هم‌اکنون نقش اساسی در تامین مالی نوسازی بافت‌های فرسوده برعهده دارد در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن(هیبنا)، گفت: مطابق با طرح‌ها و برنامه‌های مصوب، بخش قابل‌توجهی از تامین منابع مالی و تسهیلاتی برای اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری از طریق بانک مسکن انجام می‌شود و بانک مسکن در اجرای این طرح نقش پررنگی دارد.
 • موفقیت پرداخت الکترونیک سامان در ابزارهای اصلی پذیرش

  گروه بنگاه‌ها: شرکت پرداخت الکترونیک سامان در هر سه ابزار اصلی پذیرش (کارتخوان، درگاه اینترنتی و ابزار موبایلی) بیشترین رشد در تراکنش‌های موبایلی و اینترنتی را از آن خود کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت پرداخت الکترونیک سامان (سپ) و براساس آخرین گزارش اقتصادی شاپرک، این شرکت با کسب ۹۷/ ۱۷ درصد سهم بازار از نظر تعداد تراکنش‎ و ۷۱/ ۱۴ درصد از مبلغ آنها در هر دو شاخص بین ۱۲ شرکت PSP کشور، جایگاه دوم را به خود اختصاص داد.
 • بانک صنعت و معدن صرفا به‌دنبال سودآوری نیست

  گروه بنگاه‌ها: محمود بهمنی نماینده مجلس گفت: بانک‌های توسعه‌ای بانک‌هایی هستند که صرفا به‌دنبال سودآوری نیستند و فلسفه وجودی آنها تامین مالی طرح‌های عام‌المنفعه است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر