آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۶۲

 • کانال دلار عوض شد

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، دلار از حبس بازه‌ای خارج شد. روز چهارشنبه، شاخص ارزی ۴۰۰ تومان افزایش را به ثبت رساند تا پس از حدود یک ماه در مرزی بالاتر از ۱۵ هزار تومان نوسان کند. ساعت ۴ بعدازظهر روز چهارشنبه، دلار روی عدد ۱۵ هزار و ۱۰۰ تومان قرار گرفت. این در حالی بود که این ارز در ساعات ابتدایی روز تا عدد ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان نیز بالا رفته بود. دلار از تاریخ ۱۰ مهر به سرعت در مسیر کاهشی قرار گرفته و در یک ماه گذشته تنها در دو کانال ۱۳ و ۱۴ هزار تومانی تغییرات خود را به ثبت رسانده بود.
 • فشار قیمتی به فروش عمده

  دنیای اقتصاد: جدیدترین آمار بانک مرکزی از تورم تولیدکننده حکایت از ثبت دو رکورد در انبساط قیمت‌ها در اولین حلقه زنجیره عرضه دارد. بر مبنای گزارش بانک مرکزی نرخ تورم ماهانه تولیدکننده در مهرماه سال‌جاری به ۵/ ۱۱ درصد رسیده‌است. این رقم بیشترین تورم ماهانه به ثبت رسیده در شاخص قیمت تولیدکننده طی سی سال گذشته پس از دی‌ماه سال ۱۳۸۹ است. اما نکته منحصربه‌فرد گزارش بانک مرکزی نرخ تورم نقطه به نقطه به ثبت رسیده برای تورم شاخص قیمت درابتدای زنجیره عرضه است. بر مبنای آمارهای بانک مرکزی نرخ تورم نقطه به نقطه تولیدکننده در مهرماه سال‌جاری در حدود ۵۹ درصد بوده ‌است.
 • بازگشت تسلط دلار بر طلا

  دنیای اقتصاد: صعود شاخص دلار به بالای سطح ۹۷ واحدی فشار شدیدی بر اونس طلا وارد کرد. سقف ۱۴ ماهه دلار، بهای اونس در معاملات روز چهارشنبه را تا ۱۲۱۵ دلار کاهش داد. ثبت رکورد ۱۸ ساله شاخص اطمینان مصرف‌کننده در ایالات‌متحده موج افزایشی شاخص دلار را تقویت کرد. فشار وارد بر طلا علاوه‌بر روند افزایشی شاخص دلار از افت نوسانات وال‌استریت نیز تاثیر گرفته بود. احیای نسبی بازار سهام آمریکا باعث کاهش تقاضای سرمایه‌گذاران برای خرید طلا و ین شد. از همین رو، ارزش هر دو رقیب دلار نزول کرد.
 • مهد میلیاردرهای جهان

  بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که مهد میلیاردرهای جهان در کشور چین قرار دارد. به گزارش شبکه خبری «ایبِنا» گزارش مشترک منتشر شده ازسوی «یو‌بی‌اس» و «پی‌دابلیو‌سی» نشان می‌دهد که ثروت ۲ هزار و ۱۵۸ میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۲۰ درصد افزایش به ۸ تریلیون و ۹۰۰ میلیارد دلار رسید که بالاترین رقم ثبت شده است.
 • کارمندان و بازنشستگان مشمول حقوق جبرانی

  رئیس سازمان اداری و استخدامی اظهارکرد: بازنشستگان و کارمندان دولت نیز از بسته حمایتی برای افرادی که کمتر از سه میلیون تومان درآمد ماهانه دارند، استفاده خواهند کرد که اولین نوبت اجرای آن در آبان ماه است.
 • اطلاعیه بانک مرکزی در مورد ارز شرکت‌های هواپیمایی

  بانک مرکزی با رد ادعای کمبود تامین ارز مورد نیاز شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرد: تامین ارز موردنیاز جامعه همواره در دستور کار بوده و این بانک تلاش مضاعفی برای اجابت تمامی درخواست‌های واقعی را به‌موقع انجام داده است.
 • وضعیت شرکت‌های صندوق بازنشستگی

  معاون وزیر و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این صندوق ماهانه ۳۲۵۰ میلیارد تومان حقوق بازنشستگی به جامعه هدف خود پرداخت می‌کند و این در حالی است که سود شرکت‌های تحت‌اختیار صندوق بازنشستگی بیش از ۵ درصد نیست و باید به این مساله توجه شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر