آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۴۵

 • کاهش فاصله کف و سقف در بازار دلار

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، قیمت دلار پس از عبور مقطعی از مرز ۱۵ هزار تومانی، به سطح ۱۴ هزار تومانی بازگشت. سکه تمام بهار آزادی نیز در این روز توان افزایشی خاصی را از خود نشان نداد و به سوی کانال ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی رهسپار شد. روز چهارشنبه، دلار معاملات خود را بالای مرز ۱۴ هزار تومانی آغاز کرد؛ ولی در ادامه در واکنش به احتمال تایید لوایح مربوط به FATF در شورای نگهبان تا محدوده ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان افت کرد؛ حدود ساعت یک بعدازظهر شایعه‌ای مطرح شد که شورای نگهبان به این لوایح ایراد وارد کرده است و همین موضوع موجب شد که قیمت دلار بار دیگر در مسیر افزایشی قرار بگیرد.
 • پرونده ارزی تیم اقتصادی ترامپ برای چین

  دنیای اقتصاد: وزارت خزانه‌داری آمریکا گزارش دوسالانه خود را با ارائه جزئیات مربوط به کشورهایی که مظنون به آلایش (دستکاری) نرخ ارز خود برای سود بردن از تجارت ناعادلانه هستند را در روزهای آینده به کنگره ارسال می‌کند. دونالد ترامپ از زمان تشکیل کمپین انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ میلادی، بارها چین را آلایشگر ارزی خطاب کرده است.
 • نخستین دفاع رئیس‌کل پیشین بانک مرکزی

  دنیای اقتصاد: رئیس‌کل پیشین بانک مرکزی در کانال تلگرامی خود، موضوعاتی را در پاسخ به ابهامات احمد توکلی ارائه کرد. احمد توکلی، در برنامه «پیشران» از شبکه چهارم سیما، با محکوم کردن عملکرد رئیس‌کل بانک مرکزی در دوره قبلی، افرادی که سکه و ارز را با قیمت پایین عرضه کردند، مقصر دانست و معتقد بود که این افراد، شریک‌جرم هستند و باید مجازات شوند. سیف در پاسخ به این موضوع با اشاره به اینکه بنابر دلایلی قصد پاسخگویی به تهمت‌ها و مطالبی را که در این روزها علیه اینجانب و همکارانم در رسانه‌ها منعکس می‌شود ندارم، گفت: اما لازم شد در مورد نکاتی که آقای احمد توکلی در برنامه‌ای تحت عنوان پیشران و با موضوع مفاسد اقتصادی در کانال چهار تلویزیون مطرح کردند توضیحاتی را ارائه کنم.
 • لغو توقیف ۵ میلیارد دلار بانک مرکزی در ایتالیا

  ایرنا: رئیس مرکز امور حقوقی بین‌المللی ریاست‌جمهوری اعلام کرد: دادگاه استیناف رم درخواست حدود ۵ میلیارد دلاری عده‌ای از خواهان‌های آمریکایی را برای توقیف اموال بانک مرکزی رد کرد. محسن محبی افزود: به‌دنبال تلاش مستمر مر‌کز و وکلای بانک مرکزی در ایتالیا دستور توقیف اموال بانک مرکزی در ایتالیا لغو شد.

بیشتر