آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۵۱

 • بازار جدید برای سکه طلا

  دنیای اقتصاد: بانک مرکزی طرحی جدید برای بازار سکه تدارک دید. بنابر اظهارات دبیرکل بانک مرکزی، بازاری برای مبادله اوراق گواهی پیش‌فروش سکه ساخته خواهد شد. با طراحی این بازار در بورس کالا، قابلیت نقدشوندگی پیش از سررسید به اوراق پیش‌فروش سکه داده خواهد شد. سیاست‌گذار با این راهکار خلأ زمانی را در عرضه سکه‌های پیش‌فروش که بین مواعد مختلف رخ می‌دهد، از بین می‌برد تا عرضه سکه، به شکل مستمر انجام و سمت عرضه در برابر تقاضا تقویت شود. بانک مرکزی امیدوار است که سازوکار جدید، ثبات بازار را به نحو مطلو‌ب‌تری تامین کند. علاوه‌بر این، بازار جدید می‌تواند ریسک و هزینه نگهداری دارایی طلا در منازل را برای دارندگان اوراق پوشش دهد؛ چراکه اوراق پس از سررسید نیز می‌توانند نزد دارنده نگهداری شوند و در هر زمان که دارنده اوراق به آن نیاز داشت، توسط بانک به سکه تبدیل شود. در حقیقت داشتن اوراق مساوی با داشتن سکه طلا است و در این زمینه بانک مرکزی متعهد شده است. افزایش درجه شفافیت در فضای اقتصادی از دیگر اهدافی بود که سیاست‌گذار در طرح جدید پیگیری کرد. در کنار اینها، چالش بر سر فرآیند عرضه مساله‌ای است که در مذاکرات بین بانک مرکزی و بورس کالا باید به نتیجه رسد.
 • دو قطبی انتظارات معامله‌گران سکه

  دنیای اقتصاد: روز پنج‌شنبه، سکه تمام بهار آزادی از دو کانال مهم عقب‌نشینی کرد تا برخی از بازیگران بازار از احتمال افت بیشتر این فلز گرانبها سخن بگویند.
 • متناسب‌سازی نرخ سود با تحولات کلان اقتصاد

  ایبنا: معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: این بانک با تحلیل شرایط موجود، اقتضائات کلان اقتصادی کشور و افق پیش‌ رو در هر زمان که لازم بداند پیشنهاد مقتضی در زمینه نرخ‌های سود را به شورای پول و اعتبار ارائه می‌کند. پیمان قربانی درباره وضعیت کنونی نرخ سود در نظام بانکی، اظهار کرد: در سال‌های اخیر نرخ‌های سود حقیقی با توجه به عدم تناسب میان روندهای حرکتی نرخ تورم و نرخ‌های سود اسمی، سطوح بالایی را تجربه کرده است.
 • رتبه برتر بانک دی در حوزه امنیت

  گروه بنگاه‌ها: بانک دی از سوی بانک مرکزی و مراکز نظارتی در حوزه امنیت به عنوان بانک‌ برتر کشور شناخته شد.محمدعلی بخشی‌زاده، معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات الکترونیک بانک دی با اشاره به اهمیت نقش امنیت در نظام بانکی گفت: امنیت سایبری در بانک دی نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده و تلاش ما بر این است که با بهره‌گیری از شیوه‌های روزآمد به مطلوب‌ترین حد امنیت دست یابیم که در این راستا ارتباط گسترده، مستمر و هدفمندی با مرکز مدیریت راهبردی ریاست‌جمهوری و مرکز کاشف بانک مرکزی ایجاد شده است.
 • افزایش حمایت از تولید سیاست بانک ایران زمین

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ایران زمین و هیات همراه با هدف بررسی استانداردهای ارائه خدمات در شعب و ارائه راهکارهای مناسب در راستای ارتقای سطح توانمندی، از شعب استان البرز این بانک بازدید کردند.در این دیدار عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین، ضمن گفت‌و‌گوی رودررو با همکاران، عملکرد این استان را مورد بررسی قرار داد و مواردی را درخصوص بهبود عملکرد شعب استان البرز بیان کرد.وی کاهش قیمت تمام شده پول، حمایت از تولید، صدور ضمانت‌نامه و تغییر در ترکیب منابع شعب را مورد اشاره قرار داد و خواستار استفاده بیشتر از ظرفیت‌های اقتصادی موجود در منطقه شد.در این دیدار ادبی معاون عملیات بانکی، حسینی مدیر امور شعب استان‌ها، فصیحی مدیر حوزه مدیرعامل، پسندیده مدیر استان البرز و استاد مدیر روابط عمومی، مدیرعامل را همراهی کردند.
 • کارت به کارت از مبدا موسسه ملل در «آپ»

  گروه بنگاه‌ها: موسسه اعتباری ملل اعلام کرد؛ برای رفاه حال مشتریان قابلیت کارت به کارت از مبدا موسسه اعتباری ملل در نرم‌افزار آپ فراهم شد.به گزارش موسسه اعتباری ملل، این موسسه در عرصه بانکداری الکترونیک فعال‌تر از گذشته ظاهر شده است و گام‌های بلندی در عرصه بانکداری الکترونیک برداشته است.
 • راه‌اندازی انتقال وجه از طریق اپلیکیشن موبایلی سکه در بانک رفاه

  گروه بنگاه‌ها: بانک رفاه برای تسهیل و تسریع ارائه خدمات نوین بانکی، امکان انتقال وجه از مبدا بانک رفاه به تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب را از طریق اپلیکیشن موبایلی سکه فراهم کرد.با راه‌اندازی خدمت مذکور در حال حاضر انتقال وجه از طریق چهار اپلیکیشن موبایلی آپ، ۷۲۴، پات و سکه برای همه مشتریان این بانک امکان‌پذیر است و مشتریان می‌توانند پس از نصب اپلیکیشن‌های موبایلی یاد شده، با در اختیار داشتن اطلاعات کارت خود شامل شماره ۱۶ رقمی کارت، رمز دوم، CVV۲ و تاریخ انقضا نسبت به استفاده از خدمت مذکور اقدام کنند.
 • امکان تغییر شماره تلفن همراه در اینترنت بانک کوثر

  گروه بنگاه‌ها: در راستای تکریم مشتریان و تسهیل استفاده از اینترنت بانک، سامانه اینترنتی این موسسه به‌روزرسانی شد.برای سهولت و تسریع انجام امور بانکی مشتریان، امکان تغییر شماره تلفن همراه در اینترنت بانک موسسه فراهم شد.براساس این گزارش، مشتریان می‌توانند پس از ورود به سامانه اینترنتی موسسه اعتباری کوثر، از منوی ابزار گزینه «تغییر شماره همراه» را انتخاب و پس از درج شماره جدید و انتخاب گزینه «رمز پویا»، نسبت به ورود رمزی که به شماره موبایل جدید ارسال شده است، اقدام تا تغییرات مزبور صورت پذیرد.
 • برگزاری نشست مدیران ستاد بانک‎گردشگری

  گروه بنگاه‌ها: نشست سراسری هم‌اندیشی مدیران و روسای ستاد بانک گردشگری با هدف بررسی اقدامات انجام شده و همچنین ارائه راهکار برای هرچه بهتر شدن روند اجرایی و توسعه بانک برگزار شد.
 • خروج متخصصان و ورود غیرمتخصص‌ها

  دنیای اقتصاد: بانک جهانی گزارش «مهاجرت برای کامیابی» را منتشر کرد. این گزارش به پدیده مهاجرت اقتصادی و بازار کار در جهان می‌پردازد و الگوها و تاثیرات اقتصادی جابه‌جایی نیروی کار در جهان را مورد بررسی قرار می‌دهد. بانک جهانی در این گزارش کوشیده است با ارائه اطلاعات، موجبات تدوین سیاست‌های مهاجرتی بهینه را فراهم کند و تاثیر پدیده پناه‌جویی و مهاجرت اقتصادی را بر بازار کار در کشورهای مبدا و مقصد بازنماید.
 • سرانه خسارت بیمه پرداختی

  بیشترین مبلغ نوع خسارت بیمه‌ای پرداخت شده به‌طور سرانه به هر فرد ایرانی در سال ١٣٩٥ به بیمه شخص ثالث با مبلغ ۹۶ هزار و ۶۰۰ تومان و خسارت بیمه درمان با ٧٠ هزار تومان و بیمه بدنه اتومبیل به مبلغ ١٢ هزار تومان بوده است.
 • ۲ سیگنال متضاد پولی

  دنیای اقتصاد: بازارهای جهانی در طول روزهای گذشته به شدت تحت تاثیر عوامل بنیادی قرار داشتند. از یکسو نتایج متفاوتی که از نشست‌های پولی اروپا و آمریکا ثبت شد، بازار جهانی ارز را متحول کرد و از طرف دیگر، اعمال تعرفه‌های جدید ناشی از تشدید تنش‌های تجاری میان چین و ایالات متحده، بازارهای سهام را به نزول واداشت. اعلام آمادگی فدرال رزرو برای اجرای ۴ نوبت رشد نرخ بهره در سال‌جاری میلادی، چاشنی افزایش این نرخ به سقف ۲ درصدی شد و دلار را آماده صعود کرد؛ اما ۲ گام احتیاطی دیگر از سوی بانک مرکزی اروپا با تمدید زمان اجرای بسته انبساطی خرید اوراق و تعویق روند رشد نرخ بهره به مدت یک سال، یورو را در موضع ضعف قرار داد. پس از انتشار رویکرد پولی این ۲ نهاد، شاخص دلار آمریکا به بالاترین سطح خود ظرف سال‌جاری میلادی رسید و اونس طلا را به پایین‌ترین سطح در مدت مشابه سوق داد. یورو نیز در برابر دلار به شدت تضعیف شد تا جایی که بدترین روز این ارز در طول ۲ سال اخیر با تضعیف نزدیک به ۲ درصدی رقم خورد.
 • کمک ۵ میلیارد ریالی بانک ملت برای آزادی زندانیان جرائم غیر‌عمد

  گروه بنگاه‌ها: بانک ملت در راستای ایفای تعهدات اجتماعی، پنج میلیارد ریال کمک نقدی برای آزادی‌ زندانیان ناشی از جرائم غیرعمد، به سازمان زندان‌ها پرداخت کرد.
 • مسابقه پیش‌بینی نتایج جام جهانی در بانک تجارت

  گروه بنگاه‌ها: بانک تجارت همزمان با آغاز مسابقات جام‌جهانی فوتبال ۲۰۱۸ جشنواره پیش‌بینی نتایج این مسابقات را از طریق باشگاه مشتریان این بانک برگزار می‌کند.
 • تمدید قرارداد بیمه دی با حمل‌و‌نقل بین‌المللی خراسان رضوی

  گروه بنگاه‌ها: قرارداد سه‌جانبه شرکت بیمه دی با انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی خراسان رضوی و گمرک برای پوشش طرح تامین تعهدات شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی در قبال گمرک برای چهارمین سال متوالی تمدید شد.
 • روسیه و بلاروس دلار را از معاملات خود حذف می‌کنند

  مقامات روسیه و بلاروس در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از ارزهای ملی دو کشور در معاملات تجاری دو کشور به جای دلار آمریکا هستند. به گزارش «ایبِنا» به نقل از راشاتودی، آندری کوبیاکوف نخست‌وزیر بلاروس خواستار کنار گذاشتن دلار به‌طور کامل در تجارت روسیه-بلاروس و نیز قیمت‌گذاری کالا به غیر دلار شد و به جای آن از پول‌های ملی دو کشور استفاده شود. وی در جلسه شورای وزرای اتحادیه دولتی روسیه و بلاروس گفت: اگر تمام امور تجاری و نیز شکل دادن قیمت به ارزهای ملی دو کشور انجام گیرد، عالی خواهد بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر