آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۱۹

 • پدیده دو وجهی اقتصاد ۹۶

  دنیای اقتصاد: بررسی گزارش‌های مختلف بانک مرکزی حاکی از آن است که شاخص قیمت در سال گذشته دو نیمه متقابل را تجربه کرده است. نیمه اول روند ملایم و کم‌رشد و نیمه دوم سال رشد با شتاب و همراه با نوسان. بر مبنای گزارش‌های بانک مرکزی شاخص کل بهای کالاها و خدمات در نیمه ابتدایی سال تنها ۲ درصد رشد داشت اما رشد بیش از ۶ درصدی نیمه دوم باعث شد تورم نقطه به نقطه در نهایت در پایان اسفندماه به حدود ۳/ ۸ درصد برسد.
 • سکه بر سقف ۲۵ روزه

  دنیای اقتصاد: ۲ روز نوسانی در بازار، سکه تمام بهار آزادی را به بالاترین قیمت ۲۵ روز گذشته رساند. روز سه‌شنبه، سکه چهارمین گام افزایشی را محکم‌تر برداشت و با رشد ۷۴ هزار تومانی به قیمت یک میلیون و ۹۲۵ هزار تومان رسید. سکه تنها بیستم فروردین سال‌جاری توانسته بود رشدی بیشتر از این مقدار را با ثبت عدد ۹۴ هزار تومانی به ثبت برساند. روز پنج‌شنبه سکه ۴ کانال دیگر رشد کرد و با ۳۵ هزار تومان صعود روی قیمت یک میلیون و ۹۶۰ هزار تومان قرار گرفت. این بیشترین سطح قیمتی سکه از ۲۱ فروردین‌ماه بود. ۵ افزایش کاری متوالی فلز گرانبهای داخلی موجب شد که بازدهی هفتگی آن به حدود ۱۱ درصد برسد. این در حالی بود که سکه دو هفته پیش با ثبت بازدهی منفی ۲/ ۳ درصد، اولین کاهش هفتگی خود را در سال‌جاری به ثبت رسانده بود.
 • قرارداد همکاری بیمه «ما» با مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه «ما» با مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی قرارداد همکاری منعقد کرد.به گزارش ریسک‌نیوز حجت بهاری‌فر، مدیرعامل بیمه «ما» با اشاره به اینکه این قرارداد در رشته‌های اشخاص، مسوولیت و آتش‌سوزی به گردشگران ارائه خواهد شد، عنوان کرد: بیمه «ما» آمادگی دارد با ارائه پوشش‌های بیمه در حوزه درمانی، ارائه پوشش بیمه‌ای به فعالان اقتصادی و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مشترک در این قرارداد پیشگام باشد.
 • تمرکز بیمه دی بر فروش بیمه‌های ارزان قیمت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه دی در مراسم رونمایی از محصولات جدید بیمه عمر این شرکت گفت: مجوز همه این طرح‌ها از بیمه مرکزی دریافت شده و به‌منظور تحقق برنامه راهبردی سال‌جاری، بیمه دی فروش خرد بیمه‌های عمر را در دستور کار قرارداده است.مجید بختیاری، در پاسخ به سوالی درخصوص بازاریابی و بازارسازی محصولات جدید گفت: تمرکز بیمه دی بر محصولات عمر کوتاه‌مدت است که در بازار بیمه ایران کمتر بدان توجه شده است.
 • راهکار اثر نوسانات نرخ ارز بر بازار بیمه

  گروه بنگاه‌ها: اولین اثر نوسانات نرخ ارز بر بازار بیمه این است که بیمه‌گران باید افزایش سرمایه بدهند، به‌عبارتی موجودی واحدهای تولیدی ممکن است با دلار ۳۸۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان یک‌جور ارزیابی شود؛ اما اگر بخواهیم ارزش روز را حساب کنیم باید مثلا با دلار۶۱۰۰ یا ۶۲۰۰ و بالاتر ارزیابی کنیم.
 • خرید ارز حاصل از صادرات و افتتاح حساب سپرده ارزی ازسوی بانک سپه

  گروه بنگاه‌ها: بانک سپه آماده خرید ارزهای حاصل از صادرات کلیه صادرکنندگان و افتتاح حساب سپرده ارزی است.به گزارش روابط عمومی بانک سپه، به‌منظور همگامی با اهداف و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی و با رویکرد استفاده بهینه از منابع ارزی کشور و به کارگیری آن در مسیر توسعه اقتصادی، بانک سپه نسبت به خرید ارزهای حاصل از صادرات کلیه صادرکنندگان و افتتاح حساب سپرده ارزی برای جذب منابع در اختیار مشتریان اعم از اسکناس و حواله اقدام می‌کند.براساس این گزارش از مشتریان دعوت می‌شود برای افتتاح حساب سپرده ارزی به‌منظور سپرده‌گذاری یا فروش ارز حاصل از صادرات، به شعب ارزی این بانک مراجعه کنند.
 • تبیین اهداف راهبردی بانک رفاه برای سال ۹۷

  گروه بنگاه‌ها: نخستین نشست هم‌اندیشی مدیران صف و ستاد بانک رفاه در سال‌جاری با حضور مدیرعامل، اعضای هیات‌مدیره، مدیران حوزه‌های صف و ستاد این بانک به مدت سه روز در تهران برگزار شد.
 • فعالیت مستقل بانک مهر اقتصاد در بازار پولی

  گروه بنگاه‌ها: یکی از اولویت‌های مهم بانک مهر اقتصاد فعالیت مستقل در شبکه بانکی کشور با حفظ تمامی منافع ذی‌نفعان اعم از سهامداران، سپرده‌گذاران و همکاران در جهت اقتصاد مقاومتی است. به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، سیدضیاء ایمانی، مدیرعامل این بانک با اعلام این مطلب در همایش سراسری معاونان و روسای ادارات امور شعب استان‌های بانک مهر اقتصاد گفت: با وجود وضعیتی که در سال گذشته در بازار پولی و مالی کشور وجود داشت، در ۶ ماهه دوم سال ۹۶ توانستیم هدف‌های از پیش تعیین شده در حوزه‌های جذب منابع، پرداخت تسهیلات، وصول مطالبات و فروش املاک را محقق کنیم.
 • بیمه‌های زندگی «ملت» تحت پوشش مونیخ‌ری درآمد

  گروه بنگاه‌ها: با عقد قرارداد اتکایی بین‌المللی، کلیه پرتفوی بیمه‌های زندگی بیمه‌ملت تحت‌پوشش شرکت مونیخ‌ری آلمان قرار گرفت.بیمه ملت جهت حفظ سطح توانگری مالی خود و ارائه خدمات بهتر به بیمه‌گذاران، قراردادهای ارزنده‌ای با بیمه‌گران اتکایی در سطح بین‌الملل منعقد کرده است.
 • بانک مرکزی نروژ این کشور را جامعه غیر پولی نامید

  بانک مرکزی نروژ اعلام کرد که کمتر از ۱۰ درصد از مردم این کشور از اسکناس و سکه در معاملات خود استفاده می‌کنند و تا ۱۰ سال آینده اسکناس به‌طور کامل از چرخه معاملات روزمره مردم حذف خواهد شد.
 • گردش سیاست در بازارها

  دنیای اقتصاد: شاخص دلار ظرف چند روز گذشته بازارهای جهانی را به تسخیر خود در آورده است. سیاست از هر ۲ جنس پولی و محض، شرایط این هفته را برای جولان شاخص دلار در بازارهای جهانی فراهم کرده بودند. این شاخص پس از صعود به بالای ۹۱ واحد، قله ۷/ ۹۲ واحدی را نیز فتح کرد تا در بهترین وضعیت سال‌جاری میلادی خود قرار بگیرد.
 • تجلیل بانک ملت از اصحاب رسانه

  گروه بنگاه‌ها: مراسم تجلیل از اصحاب جراید و رسانه‌ها با حضور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی بانک ملت برگزار شد.
 • بانک تجارت مجوز فروش ارز مسافرتی و زیارتی دریافت کرد

  گروه بنگاه‌ها: به‌منظور سهولت سفر هموطنان به خارج از کشور و همچنین زوار عتبات عالیات، بانک تجارت اجازه یافت تا کار فروش ارز به مسافران خارج از کشور و زوار عتبات عالیات را برعهده گیرد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، براساس مجوز بانک مرکزی به مسافران هوایی خارج از کشور با توجه به کشور مقصد بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو و به زائران عتبات عالیات (هوایی یا زمینی) تا سقف مبلغ ۲۵۰ هزار دینار عراق تخصیص می‌یابد. جزئیات مربوط به نحوه پرداخت ارز زیارتی عتبات و اسامی شعب منتخب بانک تجارت متعاقبا پس از انجام هماهنگی‌های لازم با سازمان حج و زیارت از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این بانک اعلام خواهد شد.
 • پرداخت از طریق کارت ملی هوشمند در کارتخوان‌های آپ

  گروه بنگاه‌ها: آسان پرداخت پرشین برای پنجمین سال متوالی در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مجری انحصاری بزرگ‌ترین رویداد پرداخت کشور در حوزه خرید کتاب است. به گزارش روابط عمومی آسان پرداخت پرشین، این شرکت که در سال‌های گذشته با ارائه روش‌های نوین پرداخت مانند NFC و تله‌پرداز امکان پرداخت از طریق گوشی‌‌های هوشمند را برای تمامی متقاضیان کتاب ارائه کرده بود، امسال برای اولین بار پرداخت از طریق کارت ملی هوشمند را برای کاربران و مشتریان بانک شهر فراهم کرده تا دوستداران کتاب و غرفه‌‌داران نمایشگاه، با سرعتی بالا خرید خود را انجام دهند. متقاضیان استفاده از بن‌کارت نیز امکان استفاده از تکنولوژی‌پرداخت از طریق کارت ملی هوشمند ارائه شده ازسوی آسان‌پرداخت پرشین را در تمامی غرفه‌های ناشران حاضر در سراسر محل نمایشگاه دارند. براساس این گزارش، آپ همچنین با نصب بیش از ۴ هزار دستگاه کارتخوان ثابت و سیار در نمایشگاه کتاب ۹۷ سعی خواهد کرد خرید کتاب را برای مراجعه‌کنندگان و فروشندگان آسان و سریع کند.
 • بهره‌برداری از پروژه تولید کک متالورژی در طبس

  گروه بنگاه‌ها: رئیس اداره صادرات کالا و سرمایه‌گذاری داخل کشور بانک توسعه صادرات اعلام کرد: با اعطای تسهیلات بلندمدت ارزی و ریالی به مبلغ ۳۴ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۵۴۹ یورو و ۷۹۰ میلیارد ریال پروژه احداث کارخانه تولید کک متالورژی در طبس به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر