آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۹۲

 • دلالان بازار ارز عقب نشستند

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز هفته، صرافی‌های منتخب قیمت دلار را یک کانال عقب بردند؛ همزمان تحرک معامله‌گران غیررسمی کاهش یافت تا قیمت در معاملات این دسته نیز از مرز ۴ هزار و ۹۰۰ تومان فاصله بیشتری بگیرد و در حوالی سطح ۴ هزار و ۸۵۰ تومانی قرار بگیرد. روز پنج شنبه، صرافی‌های منتخب قیمت دلار را ۴ هزار و ۷۷۹ تومان تعیین کردند که کاهشی ۲۵ تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز چهارشنبه داشت.
 • مرز مقاومت در بازار بین‌بانکی

  دنیای اقتصاد: بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد نرخ سود بازار بین‌بانکی در پنج ماه منتهی به بهمن سال جاری، در عدد ۱/ ۱۸ درصد متوقف شده و برای کاهش بیشتر از این سطح، با مقاومت روبه‌رو شده است. نرخ سود در بازار بین‌بانکی، به عنوان یک نرخ معیار شناخته شده که از مکانیزم عرضه و تقاضا میان بانک‌ها و موسسات اعتباری حاصل می‌شود. مقاومت این نرخ در سطح ۱۸ درصد نشان می‌دهد شرایط برای کاهش بیشتر مهیا نیست و باید اصلاحات ساختاری در بازار پول صورت گیرد.
 • آغاز پروژه احداث مدارس اهدایی بیمه پارسیان به مناطق زلزله‌زده

  گروه بنگاه‌ها: پروژه احداث ۲ باب مدرسه در ۲ روستای زلزله‌زده استان کرمانشاه با هزینه بیمه پارسیان که از محل بودجه تبلیغات و کمک‌های کارکنان این شرکت اختصاص یافته بود، آغاز شد.به گزارش روابط عمومی بیمه پارسیان، پس از زلزله مهیب غرب کشور، بیمه پارسیان و کارکنان این شرکت در اقدامی انسان دوستانه برای کمک به هموطنان زلزله‌زده پس از هماهنگی‌های لازم و جمع آوری کمک‌های نقدی و همچنین اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی از قبیل سررسید و سایر اقلام نوروزی سال ۱۳۹۷ این شرکت، تصمیم به ساخت ۲ باب مدرسه در ۲ روستا از مناطق زلزله‌زده غرب کشور گرفته شد. پس از پیگیری و انجام مراحل اداری این کار با همکاری سازمان توسعه و نوسازی مدارس کشور آغاز شد.
 • بیمه امید تمام خسارات را تسویه کرد

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه امید در نامه‌ای به عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی ایران اعلام کرد: شرکت بیمه امید در جهت حرکت مطمئن و رو به جلو صنعت بیمه توانسته است با پرداخت کلیه خسارت‌های دیات اعلام شده قطعی مربوط به کلیه بیمه نامه‌ها اعم از شخص ثالث و مسوولیت به وظایف و نقش خود در خدمت رسانی به مردم شریف ایران جامه عمل بپوشاند.به گزارش روابط عمومی بیمه البرز، علی اکبر اکرامی ادامه داد: هر چند که حجم خسارت‌های این شرکت به لحاظ فعالیت در مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی محدود و از میزان پایینی برخوردار است اما با پرداخت سریع و صحیح خسارت‌ها در کمترین زمان ممکن توانسته‌ایم اعتماد بیمه‌شدگان و بیمه گذاران را جلب و خدمات هر چند اندک به بیمه‌شدگان و بیمه‌گذاران شرکت بیمه امید را ارائه کنیم.
 • عرضه طرح جامع بیمه گردشگری معلم

  گروه بنگاه‌ها: بیمه معلم امسال نیز برای نوروز به‌خاطر حفظ آرامش مسافران کشور طرح جامع بیمه گردشگری را طراحی و به بازار عرضه کرده است.به گزارش روابط عمومی بیمه معلم، دراین طرح علاوه بر بیمه منازل مسکونی مسافران، بیمه فوت و نقص عضو سرپرست خانواده و افراد تحت تکفل را نیز تحت پوشش قرار داده است.خانواده بزرگ فرهنگیان از سهامداران بیمه معلم هستند و بیمه معلم با توجه به حضور خانواده‌های بی‌شمار در دایره سهامداری خود و همچنین بهره‌مندی تمامی خانواده‌ها از طرح‌های این شرکت، بیمه نامه‌هایی در راستای رفاه خانواده به بازار عرضه می‌کند. امسال نیز برای نوروز به‌خاطر حفظ آرامش مسافران کشور طرح جامع بیمه گردشگری را طراحی و به بازار عرضه کرده است.بر اساس این گزارش، مدت بیمه‌نامه گردشگری بیمه معلم ١٥ روزه است و جهت خرید در تمام ایام سال می‌توانند به شعب و نمایندگی‌ها مراجعه کنند. بیمه معلم اعلام کرده است گردشگری به دلیل روند رو به رشد گردش مالی آن و نقشی که در اشتغال و بهبود زیرساخت‌ها بازی می‌کند، به‌عنوان یک «صنعت» به رسمیت شناخته شده است.
 • جنگل‌کاری ۱۸۰ هکتاری بانک مهراقتصاد در استان خوزستان

  گروه بنگاه‌ها: بانک مهر اقتصاد در جهت مسوولیت‌های اجتماعی خود، هزینه‌های مربوط به تهیه و چاپ سررسید نوروزی را صرف جنگل‌کاری در ۱۸۰ هکتار از اراضی استان خوزستان می‌کند.به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، این بانک به منظور کمک به مرتفع شدن مشکلات مربوط به پدیده گرد و غبار و ریزگردها در استان خوزستان، تلاش دارد تا بر مبنای مسوولیت‌های اجتماعی خود ۱۸۰هکتار از اراضی بایر و لم یزرع این استان را جنگل‌کاری کند.
 • افزایش سقف برداشت از خودپردازهای بانک دی به ۵۰۰ هزار تومان

  گروه بنگاه‌ها: بر اساس مجوز بانک مرکزی، سقف برداشت از خودپردازهای بانک دی برای کارت‌های این بانک در روزهای پایانی سال و ایام نوروز به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافت.به گزارش روابط عمومی بانک دی، با توجه به نیاز مشتریان در روزهای پایانی سال و ایام نوروز و به منظور فراهم آوردن هر چه بیشتر آسایش هموطنان، سقف برداشت روزانه وجه نقد برای دارندگان کارت بانک دی از طریق دستگاه‌های خودپرداز این بانک به‌صورت درون بانکی (غیرشتابی) از ۲۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ تا سقف ۵ میلیون ریال افزایش یافت.
 • ۲۸ هزار خانه اولی خانه‌دار شدند

  گروه بنگاه‌ها: عملکرد ۱۱ ماهه بانک مسکن در سال ۹۶ از خانه‌دار شدن ۲۸ هزار خانه اولی با تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم خبر می‌دهد.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، کارنامه ۱۱ ماهه بانک مسکن در سال جاری نشان می‌دهد از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه، در مجموع ۲۸ هزار و ۳۱۸ فقره تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به متقاضیان واجد شرایط و سپرده‌گذاران در این صندوق پرداخت شده که به معنای خرید مسکن به همین میزان در مدت ذکر شده است.
 • انتشار اوراق گواهی با نرخ ۱۶ درصد ازسوی بانک سپه

  گروه بنگاه‌ها: مرحله چهارم انتشار و فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار، ویژه سرمایه‌گذاری عام سال ۹۶ با نرخ ۱۶ درصد در کلیه شعب بانک سپه آغاز شد.به گزارش روابط عمومی بانک سپه، با استناد به مجوز بانک مرکزی، فروش و انتشار مرحله چهارم اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری عام سال ۹۶ در روز سه‌شنبه ۲۲ اسفند ماه به مدت یک روز و فروش تدریجی با محاسبه و اخذ سود روز شمار مدت زمان سپری شده به مدت ۵ روز کاری تا پایان روز دوشنبه مورخ ۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۶ (با سر رسید نهایی ۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۷) بر اساس سهمیه‌بندی مناطق از طریق کلیه شعب بانک سپه انجام می‌شود.
 • دلار و طلا بین خطوط حبس شدند

  دنیای اقتصاد: تنظیم مجدد نیروهای کاخ سفید برای بازارهای جهانی فراتر از یک پوست‌اندازی ساده قلمداد می‌شود. تغییر چهره دولت آمریکا همزمان با رویه سیاسی-اقتصادی که دونالد ترامپ پیش گرفته، باعث نابسامانی بازارها شده است. به گزارش وال استریت، شاخص دلار و اونس طلا به دلیل تقویت نااطمینانی سیاسی در دامنه مشخصی زندانی شده‌اند؛ به‌طوری که شاخص دلار سناریو تکراری صعود به بالای مرز ۹۰ واحدی و نزول به زیر آن را ادامه داده و قیمت اونس فلز زرد نیز بین ۱۳۱۰ تا ۱۳۲۲ دلار نوسان می‌کند.
 • فروش گواهی سپرده ۱۶ درصدی در بانک تجارت

  گروه بنگاه‌ها: فروش اوراق گواهی سپرده سرمایه‌گذاری عام با نرخ سود علی‌الحساب ۱۶ درصد سالانه که از روز سه‌شنبه ۲۲‌اسفند در شعب بانک تجارت عرضه شده، تا ۲۸ اسفند ادامه دارد.
 • رونمایی از سایت جدید باشگاه مشتریان بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: برنامه‌های جدید بانک صادرات ایران برای مشتریان در قالب رونمایی از «سایت جدید باشگاه مشتریان بانک» اعلام شد. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، طرح‌های مصوب و برنامه‌های در دست اقدام برای خدمت‌رسانی بیشتر در چارچوب سایت جدید باشگاه مشتریان رونمایی و مهم‌ترین برنامه‌های معرفی شده در این زمینه در ١٤ محور اعلام شد.

بیشتر