آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۸۴

 • قیمت‌های نمایشی در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در روزهای اخیر، بسیاری از صرافی‌ها قیمت‌هایی را بر تابلوی خود ثبت می‌کنند که در آن اقدام به فروش نمی‌کنند. به‌عنوان مثال، روز سه‌شنبه تعدادی زیادی از صرافی‌ها قیمت دلار را زیر ۴ هزار و ۵۰۰ تومان ثبت کردند، ولی هر گاه مراجعه‌کننده‌ای برای تهیه دلار به این صرافی‌ها می‌رفت، به یک گزاره ثابت بر می‌خورد: «دلار برای فروش نداریم.» برخی نیز متقاضیان را راهنمایی می‌کردند که برای تهیه دلار به صرافی‌های منتخب رجوع کنند، صرافی‌هایی که برای خرید باید در صف‌ می‌ایستادند. در این شرایط، می‌توان گفت تعدادی زیادی از صرافی‌های بازار نرخ‌های نمایشی را بر تابلوی خود درج می‌کنند؛ صرافی‌های منتخب نیز که دلار را زیر ۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌کنند، به‌طور معمول با صف‌های طولانی مواجه هستند. روز گذشته، قیمت دلار بر تابلوی صرافی‌های منتخب مورد اشاره ۲۰ تومان رشد کرد و به ۴ هزار و ۴۸۴ تومان رسید. این دومین رشد متوالی شاخص ارزی بود. قیمت یورو نیز با ۶۱ تومان افزایش به بهای ۵ هزار و ۵۶۲ تومان رسید.
 • تثبیت سرعت قطار اقتصادی

  دنیای اقتصاد: مسیر پرواز «اژدهای سرخ» (چین) در سال‌جاری میلادی اعلام شد. «لی‌که چیانگ»، رهبر شورای دولتی چین (نخست‌وزیر جمهوری خلق)، در دوازدهمین دوره نشست سالانه، گزارش کار دولت چین را ارائه کرد. «لی» در سخنرانی خود به معرفی دستاورد‌های دولت در سال گذشته و برنامه کاری سال‌جاری میلادی پرداخت. مهم‌ترین اهداف نخست‌وزیر در ۳ حوزه اصلی قابل طبقه‌بندی هستند. اولین بخش سخنرانی به تبیین هدف رشد اقتصادی امسال اختصاص داشت.
 • دو تجربه عبور از یخبندان مالی

  دنیای اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد اقتصاد ایران درخصوص مدیریت بدهی عمومی، از دو ناکارآیی «عدم بهینگی بودجه‌ریزی» و «ترکیب زیانبار بدهی‌ها» رنج می‌برد. در خصوص اولین ناکارآیی، تجربه هندوستان نشان می‌دهد که در این کشور اختیار مدیریت بدهی عمومی به یک نهاد مستقل متشکل از ۱۵ کارشناس اقتصادی و تحت‌نظارت وزارت اقتصاد تفویض شده است. درخصوص ناکارآیی دوم، بررسی تجربه برزیل نشان می‌دهد در دهه ۹۰، تغییر ترکیب بدهی‌ها به سمت کاهش بدهی‌های بانکی و افزایش انتشار اوراق مشارکت، روند رشد اقتصادی این کشور را بهبود داده است.
 • «پات» چندزبانه شد

  گروه بنگاه‌ها: چهارمین گردهمایی مدیران و کارکنان شرکت ایران‌کیش روز گذشته در هتل فردوسی تهران برگزار شد.به گزارش «دنیای اقتصاد» در این گردهمایی صادق فرامرزی، مدیرعامل شرکت ایران‌کیش، سال ۹۶ را برای این شرکت سال رشد کیفی در شاخص‌های مختلف عنوان کرد.به گفته وی کسب رتبه بهترین شرکت در رشد سریع در دومین سال پیاپی از سوی این شرکت اتفاقی نبوده و نشان‌دهنده تلاش مستمر تمامی کارکنان شرکت ایران‌کیش است.فرامرزی با بیان اینکه ماهیت کار خدماتی در شرکت‌های پی‌اس‌پی سرمایه‌بر است، گفت: واقعیت این است که سرمایه به کار رفته در این صنعت باید در طول پنج سال برگشت داده شود، ضمن اینکه نگرانی‌ها و ریسک‌های پیرامون آن نیز تحمل شود و این در شرایطی است که رقابت زیادی در این کسب‌و‌کار وجود دارد و سرعت پیشرفت فناوری نیز بسیار بالاست. مدیرعامل ایران کیش برنامه سال آینده این شرکت را نیز رشد کیفی اعلام کرد و افزود: در عین حال به‌طور جدی به افزایش ارزش افزوده خدمات نیز توجه خواهیم کرد.
 • مشارکت بانک سامان در انتشار نخستین اوراق صکوک منفعت

  گروه بنگاه‌ها: بانک سامان در انتشار نخستین سری اوراق صکوک منفعت با سود علی‌الحساب ۲۰ درصد مشارکت فعال خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی بانک سامان، این نخستین مورد عملیاتی انتشار صکوک منفعت برای تامین مالی دولت در بازار سرمایه ایران است.
 • اعلام اسامی شعب کشیک بانک کارآفرین در ایام نوروز

  گروه بنگاه‌ها: شعب کشیک بانک کارآفرین در ایام تعطیلات نوروزی آماده خدمت‌رسانی به مشتریان در سراسر کشور هستند. به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، ۸ شعبه در تهران و ۱۸ شعبه در شهرستان‌های بانک کارآفرین در روزهای دوم و چهارم فروردین ۱۳۹۶ از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲:۳۰، فعال و آماده ارائه خدمات بانکی به مشتریان خواهند بود. بنابراین گزارش فهرست اسامی و آدرس این شعب در سایت این بانک موجود است.
 • اعلام فهرست شعب کشیک بانک آینده

  گروه بنگاه‌ها: شعب کشیک بانک آینده در روزهای پایانی اسفندماه سال‌جاری و تعطیلات آغاز سال۱۳۹۷ اعلام شد.به گزارش روابط عمومی بانک آینده، اسامی شعب منتخب بانک آینده و اطلاعات مربوط به آنها در سراسر کشور، در تارگاه رسمی این بانک قابل‌رویت است.براساس این گزارش، مرکز ارتباط ۲۴×۷ بانک آینده، در تمام ساعات شبانه‌روز، پاسخگوی مردم و مشتریان است.
 • تقدیر از بیمه‌گذاران و نمایندگان برتر بیمه پارسیان

  گروه بنگاه‌ها: طی مراسمی از بیمه‌گذاران و نمایندگان برتر بیمه پارسیان در سال ۹۶ قدردانی شد.به گزارش روابط عمومی بیمه پارسیان، در مراسمی که با حضور دبیرکل سندیکای بیمه‌گران، عضو هیات عامل و معاون نظارت بیمه مرکزی، اعضای هیات‌مدیره، اعضای انجمن صنفی نمایندگان بیمه پارسیان و معاونان و مدیران این شرکت برگزار شد، از بیمه‌گذاران و نمایندگان برتر در سال ۹۶ قدردانی به عمل آمد.در این مراسم هادی اویارحسین، عضو هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه پارسیان با اشاره به برگزاری چنین مراسمی در پایان هر سال، آن را نمادی از قدردانی بیمه پارسیان از کل مشتریان خود و همچنین شبکه فروش گسترده این شرکت دانست و ابراز امیدواری کرد با تلاش بیشتر تمامی دست‌اندرکاران در سال جدید بیمه پارسیان بتواند به تمام اهداف خود دست یابد و در صنعت بیمه کشور همچنان بدرخشد.
 • بیمه البرز حامی نمایشگاه موزه لوور در تهران

  شرکت بیمه البرز از نمایشگاه موزه لوور در تهران که از ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ به مدت چهار ماه در ایران برگزار می‌شود، حمایت کرد.به گزارش روابط عمومی بیمه البرز، ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه، دوشنبه ۱۴ اسفند نمایشگاه «موزه لوور در تهران» را افتتاح کرد.این نمایشگاه که نتیجه همکاری بین موزه لوور و موزه ملی ایران و با حمایت مالی شرکت بیمه البرز است، گامی دیگر در چارچوب قراردادی است که بین موزه لوور و سازمان میراث فرهنگی ایران در سفر ژانویه ۲۰۱۶ رئیس‌جمهوری ایران به پاریس به امضا رسید.در این نمایشگاه بیش از ۵۰ شاهکار جهانی از جمله آثاری چون «مجسمه پادیمائس با لوح هروس در دست» از مصر باستان قرن چهارم قبل از میلاد مسیح و «مینرو» اثری از قرن دوم بعد از میلاد مسیح که نمونه‌ای بسیار بارز از مجسمه‌سازی روم باستان است، به نمایش گذاشته می‌شود.
 • با کارت‌های هدیه بانک سینا به استقبال روز مادر برویم

  گروه بنگاه‌ها: در جهت تامین نظر هموطنان در زمینه خدمات بانکی، کارت‌های هدیه جدید بانک سینا در شعب این بانک عرضه می‌شود.به گزارش روابط عمومی بانک سینا، کارت‌های هدیه جدید این بانک در آستانه ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر، ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر و همچنین سال جدید، در شعب بانک عرضه شده است.این کارت‌ها در مبالغ مورد نظر مشتری با امکان درج عبارات دلخواه صادر می‌شود و با استفاده از آن می‌توان نسبت به خرید کالا، خرید اینترنتی و پرداخت اینترنتی قبوض اقدام کرد.همچنین برای ارائه خدمات ویژه و تامین نیازهای مشتریان و سازمان‌ها، امکان صدور کارت هدیه سینا به‌صورت گروهی در مبالغ انتخابی توسط مشتری در اسرع وقت فراهم شده است.
 • نگران دریافت و پرداخت ارز نباشید

  گروه بنگاه‌ها: در شرایط کنونی که وضعیت منابع ارزی کشور مناسب است، اساسا دغدغه تحویل نشدن ارز یا معادل ریالی آن مبنایی ندارد.به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، محمدرضا حسین‌زاده، مدیرعامل این بانک با اعلام این مطلب گفت: ارز حاصل از صادرات به دو شکل قابل‌استفاده است. در روش نخست می‌توان این ارز را در کشور مقصد، صرف خرید کالا یا خدمات از همان کشور یا کشور ثالث کرد.
 • تحقق توسعه شهرها با حمایت‌های بانک شهر در سال‌های اخیر

  گروه بنگاه‌ها: شهردار شیراز با اشاره به کاهش درآمدهای پایدار شهری به‌عنوان یکی چالش‌‌های بزرگ کلان‌شهرهای کشور، بر نقش بانک شهر در حمایت از مدیریت شهری و توسعه شهرها در سال‌های اخیر تاکید کرد.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، حیدر اسکندپور شهردار شیراز، با بیان اینکه با اتکا به روش‌های منسوخ گذشته و درآمدهای ناپایدار شهری نمی‌توان کلان شهرها را اداره کرد، افزود: بانک شهر به‌عنوان بانک تخصصی در حوزه شهری در افزایش درآمدهای پایدار برای شهرها و همچنین رونق اقتصاد شهری بسیار تاثیرگذار بوده است.وی با بیان اینکه بانک شهر در سال‌های گذشته توانسته خدمات مفیدی را به شهروندان و شهرداری‌های کلان شهرها ارائه دهد، تصریح کرد: این بانک در حوزه عمران و تکمیل خطوط ریلی قطار شهری در کلانشهرها حمایت‌های بسیار قابل‌توجهی داشته است و شاهد هستیم که اقدامات این بانک موجب اتمام بسیاری از پروژه‌های راکد شهرداری‌ها شده است.
 • میزان استقبال از گواهی سپرده ریالی

  رئیس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی اعلام کرد که در دو هفته فروش اوراق گواهی سپرده ریالی با سود ۲۰ درصد حدود ۲۴۰ هزار میلیارد تومان از نقدینگی جذب شده است.کوروش پرویزیان در گفت‌وگو با شبکه خبری «ایبِنا» درباره موفقیت طرح ۲ هفته‌ای بانک مرکزی در فروش اوراق گواهی سپرده ریالی با سود ۲۰ درصد در جذب نقدینگی با اعلام این مطلب افزود: بیشتر این رقم تبدیل سپرده‌های بلندمدت ۱۵‌درصدی و همچنین سپرده‌های دیداری به اوراق گواهی سپرده ریالی با سود جذاب‌تر بوده است.
 • ضوابط تخفیفات بیمه شخص ثالث عادلانه‌تر شد

  براساس مصوبه شورای‌عالی بیمه و هیات وزیران، چارچوب تخفیفات بیمه شخص ثالث در راستای حمایت از رانندگان قانونمدار و برقراری عدالت، ضوابط تخفیفات حق بیمه شخص ثالث تغییر کرد.به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر همتی درباره آیین‌نامه ماده ۱۸ بیمه‌نامه شخص ثالث گفت: در آیین‌نامه قبلی در صورتی که شخصی تصادف می‌کرد با یکبار استفاده از خسارت شخص ثالث کل تخفیفات آن از بین می‌رفت؛ اما در آیین‌نامه جدید به منظور حفظ حقوق بیمه‌گذاران ترتیبی اتخاذ شد که در تصادفات منجر به خسارت مالی برای بار اول ۲۰‌واحد درصد تخفیفات و در تصادف دوم۳۰ واحد درصد و در تصادف سوم به بعد ۴۰ واحد درصد آن از بین می‌رود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر