آرشیو روزنامه شماره ۴۲۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۶۵

 • مجهول بزرگ اقتصاد آمریکا

  دنیای اقتصاد: مسیر مبهم تورم در فضای اقتصادی آمریکا، این مولفه را به پارامتر مجهولی تبدیل کرده است که مقادیر مختلف آن تاثیرات متفاوتی بر آینده بازارها خواهد گذاشت. برخی از تحلیلگران، پیدایش چشم‌انداز تورمی را دلیل ریزش وال‌استریت عنوان می‌کنند؛ اما گروه دیگر معتقدند نرخ تورم هدف فدرال رزرو هنوز محقق نشده و امکان دارد کمیته بازار آزاد، شتاب اعمال سیاست انقباضی را به همین دلیل کاهش دهد. شاخص تورم بر اساس داده‌های وزارت کار نزدیک به ۲ درصد برآورد می‌شود؛ اما معیار متفاوت فدرال رزرو (شاخص PCE) این نرخ را تا پایان سال ۲۰۱۷ حدود ۷/ ۱ درصد نشان می‌دهد.
 • ترفند جدید بازارساز ارزی

  دنیای اقتصاد: در روزی که نوسان‌گیران ارزی در پی سقف جدیدی برای دلار بودند، بازارساز ارزی تاکتیک جدیدی را به کار برد. این ترفند کنار گذاشتن عرضه ارز ارزان به بازار بود.
 • تغییرات معافیت مالیاتی به نفع واحدهای تولیدی

  خبرآنلاین: بر اساس مصوبه هیات دولت، معافیت مالیاتی واحدهایی که از ابتدای سال ۹۵ پروانه بهره‌برداری دریافت کرده‌اند، با تغییراتی رو‌به‌‌رو شده است. این تغییرات در ماده ۱۴ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم موضوع ماده ۳۱ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر صورت گرفته است.
 • دستمزدهای دولتی و یارانه‌ها را کاهش دهید

  رئیس صندوق بین‌المللی پول به کشورهای عربی توصیه کرد که برای داشتن رشد پایدار و اشتغال‌زایی باید دستمزدهای دولتی و یارانه‌های انرژی را کاهش دهند. به گزارش «ایبِنا» به نقل از رویترز، کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول تاکید کرد که کشورهای عربی دستمزد‌های دولتی و یارانه را به منظور کنترل هزینه‌های خود و داشتن رشد پایدار و اشتغال‌زایی کاهش دهند.

بیشتر