آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۶ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۴۶

 • قطب‌نمای حرکت دلار

  دنیای اقتصاد: بررسی قیمت دلار در هفته گذشته حاکی از جدال عوامل افزایشی و کاهشی در بازار است. بر این اساس، رشد نرخ حواله درهم و شکست مقاومتی قیمت ۴ هزار ۴۵۰ تومان به عنوان عوامل افزایشی معرفی شدند. در مقابل، پررنگ شدن نقش بازارساز، بازگشت قیمت دلار در روز انتهایی هفته گذشته، افت قیمت در معاملات پشت خطی انتهای هفته و خروج احتمالی سکه‌بازان از بازار به‌عنوان عوامل اثرگذار در کاهش قیمت دلار مطرح شدند. ارزیابی صورت گرفته از فضای بازار حاکی از آن است که با قوت گرفتن عوامل کاهشی، نقش مدیریتی بازارساز می‌تواند روند آتی حرکتی شاخص ارزی را تعیین کند.
 • خروج سکان پولی از دست فدرال رزرو؟

  دنیای اقتصاد: اقتصاد آمریکا روی ریلی افتاده که شباهت زیادی با خط مشی فدرال رزرو ندارد. دوره انقباضی فدرال رزرو که با ۵ افزایش نرخ بهره از سال ۲۰۱۶ میلادی تا کنون پشتیبانی شده، نتایج مورد انتظار را از خود نشان نداده است. افزایش نرخ بهره به معنای منقبض کردن فضای اقتصادی است؛ اما بازار سهام با شتاب زیادی در حال رشد است و شاخص دلار در سال ۲۰۱۷ میلادی نه تنها از افزایش نرخ بهره سود نبرد، بلکه با افت ۱۰ درصدی، نظریه تضعیف تعمدی شاخص دلار را نیز بر سر زبان‌ها انداخت. تنها تاثیر قابل پیش‌بینی که افزایش نرخ بهره به همراه خود آورد، کنترل شتاب تورمی بود که آن هم بیش از حد انتظار فدرال رزرو گزارش می‌شود. نرخ بهره هدف فدرال رزرو به‌رغم فضای انقباضی، ۲ درصد قرار داده شده بود؛ اما این نرخ تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی بیشتر به ۵/ ۱ درصد نزدیک بود. با این اوصاف، به نظر می‌رسد، بازارهای مالی از کنترل فدرال رزرو خارج شده‌اند. «دنیای اقتصاد» در این گزارش سیاست‌های تحقق نیافته فدرال رزرو در طول دوره ۲ ساله انقباضی را بررسی می‌کند.
 • خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد

  گروه بنگاه‌ها: مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، روح‌الله خدارحمی را به سمت رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، خدارحمی ضمن برخورداری از سابقه فعالیت پژوهشی در معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، در فاصله سال‌های ۷۳-۱۳۷۱ کارشناس دفتر آموزش عالی و تحقیقات سازمان برنامه و بودجه بوده و از سال ۱۳۷۳ به‌عنوان کارشناس اداره‌کل بررسی‌های اقتصادی و برنامه‌ریزی به بانک کشاورزی پیوست.
 • دومین شماره کتاب سال بانکداری الکترونیکی منتشر می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: دومین شماره «کتاب سال بانکداری الکترونیکی» به‌عنوان مرجع بانکداری الکترونیکی ایران برای سال ۱۳۹۶ (۲۰۱۸) منتشر می‌شود. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» این کتاب که دربرگیرنده حوزه‌های مختلف بانکداری الکترونیکی و فناوری در حوزه پولی، بورس و بیمه است ازسوی هلدینگ رسانه‌ای دیده‌بان منتشر می‌شود.
 • سه گام برای توسعه بیمه‌های عمر

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه پاسارگاد در اولین همایش بیمه‌های عمر و تامین آتیه از بیمه مرکزی خواست تا با سه اقدام مهم، گام بزرگی برای توسعه بیمه‌های عمر در کشور بردارد.
 • رویکردهای بانک مسکن پس از انتخاب مدیرعامل جدید

  گروه بنگاه‌ها: ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن، فعالیت‌های دوره جدید مدیریتی بانک را تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، ابوالقاسم رحیمی انارکی در جریان برگزاری مراسم هفتاد و نهمین سالگرد تاسیس بانک مسکن، به‌عنوان بیست و یکمین مدیر عامل بانک مسکن معرفی شد.
 • بیمه تجارت نو پیشگام در عرصه بیمه عمر

  بیمه تجارت نو تعدادی از هنرمندان کشور را تحت چتر حمایتی بیمه عمر قرار داد. به گزارش روابط عمومی بیمه تجارت نو، بیمه عمر یک سرمایه‌گذاری مطمئن با سود تضمینی است که علاوه‌بر پرداخت سود علی‌الحساب به سپرده‌گذاری، مهم‌تر اینکه شامل پوشش‌های بیمه‌ای بسیار زیادی از قبیل اتفاق ناگواری مثل حادثه و فوت، نقص عضو، از کار افتادگی یا بیماری‌های خاص اتفاق بیفتد، بیمه حامی شما خواهد بود. براساس این گزارش، بیمه تجارت نو برای توسعه فرهنگ بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری، در نشستی با حضور مدیر روابط عمومی، مونا عروجی مدیر بیمه‌های اشخاص و معاونت فروش و راهبردی بیمه‌های عمر، جمعی از هنرمندان کشورتحت پوشش بیمه عمر و سرمایه‌گذاری شرکت بیمه تجارت نو قرار دادند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر