آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۲۱

 • یک برد و یک باخت برای ترامپ

  دنیای‌اقتصاد: طلا روز گذشته دو مرتبه برای عبور از مرز مقاومت ۱۲۶۵ دلاری اقدام کرد که هر دو بار با شکست مواجه شد. ضعف عوامل حمایتی و افزایش توجه سرمایه‌گذاران به اخبار کنگره آمریکا، موجب فقدان قدرت لازم برای عبور از سد قیمتی شده بودند. کلیه شواهد موجود پیرامون اونس و دلار از نقش پررنگ عوامل سیاسی در سناریو بازار چهارشنبه حکایت داشت.
 • تغییر انتظارات در بازار دلا‌ر

  دنیای اقتصاد: قیمت دلار در بازار آتی ۱۰ تومان پایین‌تر از نرخ نقدی معامله شد. این افت قیمت در معاملات فردایی که حکم بازار ارز آتی داخلی را دارد، نشانه‌ای از کاهشی شدن انتظارات قیمتی معامله‌گران بود. کاهش قیمت در بازار آتی در شش ماه گذشته بی‌سابقه بوده است. پیش از این، معامله‌گران به‌واسطه ذهنیت افزایشی که نسبت به روند دلار داشتند، به‌طور مداوم این ارز را در معاملات آتی با قیمت‌های بالاتر از معاملات نقدی دادوستد می‌کردند. با این حال، در ۲ روز گذشته ریسک انجام معاملات فردایی بالا رفت؛ چراکه قیمت‌های آتی به سطح پایین‌تری نسبت به بازار نقدی رسید.
 • تشریح شرایط تامین‌مالی در اقتصاد

  جایگاه نظام بانکی در تامین‌مالی اقتصاد به‌رغم تنگناهای اعتباری شبکه بانکی، همچنان حدود ۸۰ درصد است و کماکان انتظار می‌رود بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری خارجی تامین‌مالی بنگاه‌های بزرگ را برعهده گیرند.
 • تکذیب تغییر رئیس کل بانک مرکزی

  محمد نهاوندیان روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره شایعه تغییر رئیس کل بانک مرکزی گفت: این موضوع کاملا بی‌اساس است و هیچ پایه‌ای ندارد و برخی دوست دارند با حرف‌های نادرست ذهن جامعه را مشغول کنند. این موضوع کاملا تکذیب می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر