آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۱۶

 • معمای تورمی در فدرال رزرو

  دنیای اقتصاد: آخرین نشست کمیته بازار آزاد آمریکا در سال جاری میلادی با اینکه از تداوم روند انقباضی تا سال ۲۰۲۰ میلادی حکایت داشت؛ اما اثرگذاری نرمالی روی بازارها بروز نداد. نارسایی تورم بازهم سیاست تمام انقباضی فدرال رزرو را از تقویت دلار و به تبع آن تضعیف طلا بازداشت. با احتساب نرخ تورم ۷/ ۱ درصدی ماه نوامبر، هفتمین ماه متوالی با تورم زیر نرخ هدف ۲ درصدی در سال جاری میلادی ثبت شد.
 • دوراهی «تکدر» و جهش ارزی

  دنیای اقتصاد: اقتصاد ایران بار دیگر در دوراهی اتخاذ تصمیم سخت یا تکرار انتخاب فاجعه‌بار قرار گرفته است. انتخاب سخت سیاست‌گذاران در این بزنگاه اقتصادی، تعدیل نرخ ارز براساس واقعیت‌های اقتصادی است. انتخاب دیگر نیز پیمودن دوباره مسیری است که اقتصاد ایران را در دهه گذشته به‌سمت یک فاجعه اقتصادی سوق‌داد. در دهه ۸۰ اصرار به تثبیت نرخ ارز باعث شد نرخ ارز طی ۱۰ سال تنها ۲۶۰ تومان افزایش یابد؛ اما بازشدن فنر فشرده‌شده ارزی در انتهای این دهه، باعث صعود ۲۰۰ درصدی ارز طی دو سال شد. نرخ اسمی ارز پس از سال ۱۳۹۲ نیز برای مدت‌ها تحرک چندانی نداشته است، اما در ماه‌های اخیر نیروی ناشی از بازار باعث صعود قیمت دلار به کانال ۴۲۰۰ تومان شد. تغییری که به گفته برخی مقامات دولتی موجب تکدر خاطر رئیس‌جمهور شده است. این مقامات حتی وعده داده‌اند دولت به‌واسطه مشکلات بانک مرکزی در تامین ارز، راسا در بازار ارز دخالت خواهد کرد. این اظهارات علاوه‌بر مخدوش کردن استقلال بانک مرکزی، با تایید برخی شایعات در بازار می‌تواند به‌منزله پاس گلی به سفته‌بازان ارزی باشد. اما جدا از این دو نکته، موضع اخیر احتمال بازگشت به مسیر اشتباهی را تقویت می‌کند که آثار خود را در رشد منفی بالا و رکود عمیق در ابتدای دهه ۹۰ به رخ اقتصاد ایران کشید.
 • دریافت گواهینامه استاندارد رسیدگی به شکایات مشتریان

  گروه بنگاه‌ها: بانک آینده ضمن طراحی کانال‌های ارتباطی متنوع برای ارتباط با مشتریان، به‌منظور نظام‌مند کردن سازوکار پاسخگویی به پیشنهادها، انتقادات و شکایات آنها؛ موفق به استقرار الزامات نظام مدیریت رسیدگی به شکایات شد و پس از انجام مرحله ممیزی، موفق به دریافت گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲:۲۰۱۴ از ممیز معتبر خارجی شد.به گزارش روابط عمومی بانک آینده، داشتن کمترین میزان مغایرت با استاندارد، تنوع کانال‌های ارتباطی و سهولت دسترسی مشتریان، نظرسنجی و پایش مستمر نظرات و شکایات مشتریان و توسعه سیستم‌ها در سطوح عملیاتی و شعب بانک، از مهم‌ترین نقاط قوت درگزارش ممیزی خارجی عنوان شده است.
 • حیات بیمه‌های فعال در مناطق آزاد با تهدید اساسی روبه‌رو است

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه امید درباره نحوه مدیریت ریسک دراین شرکت گفت: در بیمه امید، ریسک‌های اعلامی و موجود در سه حوزه مدیران و کارشناسان صف و کارشناسان و مدیران ستاد و در نهایت ازسوی مدیرعامل شرکت مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته و با بررسی‌های کارشناسی یا مورد قبول واقع شده که منجر به صدور بیمه‌نامه می‌شوند یا مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند.
 • شماره سیناکارت دائمی شد

  گروه بنگاه‌ها: در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان و به‌منظور تکمیل زنجیره خدمات بانکی، قابلیت جدیدی در زمینه صدور کارت بانکی در بانک سینا فراهم شد. به گزارش روابط عمومی بانک سینا، با این قابلیت مشتریان می‌توانند در صورت مفقودی، انقضای کارت یا مواردی که منجر به مخدوش شدن کارت شود در صورت تمایل، سینا کارت جدید را با همان شماره قبلی دریافت کنند.
 • تسهیلات جدید بانک توسعه صادرات

  گروه بنگاه‌ها: بانک توسعه صادرات ایران ضوابط تمدید مهلت بازپرداخت تسهیلات حمایتی برای صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی به عراق را اعلام کرد.
 • انتشار اوراق رهنی بانک مسکن

  گروه بنگاه‌ها: بانک مسکن پس از اجرای موفق مرحله اول انتشار اوراق رهنی در سال ۹۵، آمادگی خود را برای انتشار مرحله دوم اوراق مذکور به ارزش هزار میلیارد تومان، به بانک مرکزی اعلام کرد.
 • بیانیه مدیرعامل موسسه اعتباری کاسپین

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل موسسه اعتباری کاسپین در بیانیه‌ای با نام بردن از همه عوامل و دست‌اندرکاران به‌خصوص سپرده‌گذاران که با خویشتنداری زمینه ساماندهی امور ۸ تعاونی‌ منحله را فراهم کردند، مراتب قدرشناسی مدیران موسسه را اعلام کرد.
 • گرای سخنگو به بازار ارز

  دنیای اقتصاد: روز شنبه، بازار ارز محل برخورد تفسیرهای متناقض خواهد بود، تلاقی که جهت قیمت دلار را همراه با گرایی که از سوی سخنگوی دولت به بازار داده شده تعیین خواهد کرد.ساعات انتهایی روز پنج‌شنبه با اخباری همراه بود که دیدگاه‌های متناقضی را در میان معامله‌گران ارزی ایجاد کرد. اولین خبر اثرگذار، اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره احساس رئیس‌جمهوری در مورد نرخ ارز و تکدرخاطر وی بود؛ ساعاتی بعد، خبر دیگری منتشر شد که در آن نماینده آمریکا در سازمان ملل اتهامات موشکی را در مورد ایران مطرح کرد تا این موضوع نیز ذهن معامله‌گران را درگیر خود کند.
 • اقدامات بانک صادرات برای افزایش کارآیی و درآمد سرانه شعب

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران برای اجرایی کردن نقشه راه و دستیابی به اهداف مورد انتظار در حوزه افزایش کارآیی و درآمد سرانه شعب، به موفقیت‌های قابل‌توجهی در ادغام و جانمایی بهتر شعب دست‌یافته به‌نحوی که در پایان آبان سال‌جاری تعداد کل شعب و باجه‌های فعال بانک به ٢٨٣٢ واحد تعدیل شده است.
 • ادامه فروش اوراق گواهی سپرده بانک سامان با نرخ سود ۱۶ درصد

  گروه بنگاه‌ها: فروش اوراق گواهی سپرده بانک سامان با استقبال گسترده هموطنان روبه‌رو شد.
 • انتشار شماره جدید نشریه تجارت مشتریان

  گروه بنگاه‌ها: بیست و هفتمین نشریه «تجارت مشتریان» با موضوع نقش بانک‌ها در توسعه صنعت پتروشیمی منتشر شد.
 • برگزاری دومین همایش مدیران ارشد بیمه تجارت نو

  گروه بنگاه‌ها: دومین آیین گردهمایی مدیران ارشد شرکت بیمه نو با حضور مدیران ستادی و شعب کل کشور این شرکت به مدت ۳ روز در مشهد برگزار شد.
 • صدور بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال ضمانت‌نامه از سوی بانک رفاه

  گروه بنگاه‌ها: بانک رفاه در مقطع ۸ ماهه سال‌جاری، بالغ‌بر ۸۲۷/ ۱۹ میلیارد ریال ضمانت‌نامه ریالی صادر کرده است. به گزارش روابط عمومی این بانک، طی این مدت تعداد ۱۳هزار و۲۸۴ فقره انواع ضمانت‌نامه‌های ریالی صادر شده است که مدیریت‌های شعب استان خراسان رضوی، منطقه یک تهران و منطقه دو تهران به ترتیب دارای بیشترین تعداد پرداختی به میزان ۲۶۸/ ۱و ۰۹۴/ ۱ و ۹۹۲ فقره و همچنین مدیریت‌های شعب استان کرمان، منطقه دو تهران و خراسان رضوی به ترتیب دارای بیشترین مبلغ پرداختی به میزان (۹۱۰/ ۳)، (۷۳۷/ ۱) و (۶۶۳/ ۱) میلیارد ریال بوده‌اند.
 • گزارش واگذاری اموال بانک‌ها به صحن علنی می‌رود

  رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۵ تن از اعضای این فراکسیون از کرباسیان و سیف درخواست کردند تا درخصوص واگذاری بنگاه‌های تحت مالکیت بانک‌ها گزارشی‌ را به صحن علنی مجلس ارائه کنند.
 • اعطای۵۶۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های صنعتی مازندران

  گروه بنگاه‌ها: مبلغ ۵۶۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ از سوی بانک صنعت و معدن به واحدهای صنعتی استان مازندران پرداخت شده است. به گزارش روابط‌عمومی بانک صنعت و معدن، سهم استان مازندران از کل تسهیلات پرداختی این بانک به استان‌های کشور در سال گذشته هفت درصد است. این تسهیلات به‌منظور ایجاد، توسعه و تکمیل، بازسازی و تامین سرمایه در گردش واحدهای مختلف صنعتی استان مازندران پرداخت شده است. بانک صنعت و معدن از ابتدای اجرای طرح رونق تولید تاکنون بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز در قالب این طرح به صنایع کوچک و متوسط استان مازندران پرداخت کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر