آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۰۹

 • راند نهایی لایحه ۱۴ ساله

  دنیای اقتصاد: صندوق بیمه‌همگانی حوادث طبیعی یک قدم تا تصویب نهایی فاصله دارد. لایحه‌ای که برای اولین بار بیش از ۱۴ سال پیش مطرح شده بود، پس از کش و قوس‌های این سال‌ها، به خط پایان نزدیک شده است. به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، اگر دولت در روزهای آتی این لایحه را که از شورای نگهبان برگشت خورده، تایید کند، مجلس لایحه را ظرف هفته بعد به تصویب نهایی خواهد رساند.
 • مارپیچ نوسان در بازار طلا و ارز

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، نوسانات دلار و سکه شکل مارپیچی به خود گرفت. شاخص ارزی در ابتدای روز به سرعت افزایش یافت، در ادامه کمی آرام گرفت و در انتهای روز یک بار دیگر با افزایش سطح تغییرات خود را به آستانه ۴ هزار و ۱۹۰ تومان رساند. نوسانات انتهای روز دلار، رشد سکه را نیز تسریع کرد و آن را به نقطه یک میلیون و ۴۰۹ هزار تومان برد. همزمان در بازار سهام، شاخص کل بورس تهران معاملات را با افت اندک ۱۵ واحدی به پایان رساند که یک روند طبیعی از خریدوفروش‌های معامله‌گران در قله بود.
 • شتاب‌گیری انعقاد قراردادهای بین‌المللی

  گروه بنگاه‌ها: بانک صنعت و معدن گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه این بانک در دولت دوازدهم را اعلام کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، این بانک که به‌عنوان بانکی توسعه‌ای در جهت کمک به رونق تولید، رشد و توسعه اقتصادی کشور فعالیت می‌کند، در شرایط پساتحریم و با گشایش ارتباطات بین‌المللی، قراردادهای بسیاری را با کشورهای خارجی منعقد کرده است.
 • انتشار عملکرد بانک مسکن در ۱۰۰ روز اخیر

  گروه بنگاه‌ها: بانک مسکن گزارش عملکرد خود در حوزه‌های مرتبط با تامین مالی مسکن را در بازه زمانی ۱۰۰ روز اول استقرار و فعالیت دولت دوازدهم منتشر کرد و به مسوولان ارشد دولت تحویل داد.
 • بانک رفاه مدل بانکداری جامع را اجرایی می‌کند

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک رفاه در جمع مدیران عامل و اعضای هیات‌مدیره شرکت‌های تابعه این بانک گفت: بانک رفاه به‌دنبال استقرار مدل بانکداری جامع خود است و این مدل از بانکداری را با تاسیس شعبی با ساختار سوپرمارکت مالی اجرایی می‌کند.
 • راه‌اندازی سامانه بازار کار مالی اسلامی

  گروه بنگاه‌ها: سامانه بازار کار اسلامی با هدف معرفی زمینه‌های فعالیت فارغ‌التحصیلان مالی، معرفی موسسات و مدیران موفق فعال در حوزه مالی، ایجاد بانک اطلاعاتی از عرضه و تقاضای کار در تابستان سال‌جاری راه‌اندازی شد.
 • کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی

  قائم‌مقام بانک مرکزی با تشریح عملکرد این بانک در ساماندهی موسسات غیرمجاز بیان کرد: نرخ سود بازار بین بانکی به ۱/ ۱۸ درصد رسید.
 • طلا لب مرز حمایتی!

  دنیای اقتصاد: طلا تحت فشار تصویب لایحه مالیات ترامپ، ۷ دلار کمتر از قیمت بسته‌شده در روز جمعه، هفته جدید را استارت زد؛ چراکه بازار سهام آمریکا و شاخص دلار خوش‌بینی خود را به کاهش مالیات‌ها با فشار بر اونس فلز زرد بروز دادند.
 • گسترش همکاری بانک ملت و گروه صنعتی ماموت

  گروه بنگاه‌ها: بانک ملت و گروه صنعتی ماموت، با هدف تقویت همکاری و تعامل با یکدیگر در جهت افزایش تولید و کمک به اشتغال کشور، تفاهمنامه امضا کردند.
 • برگزاری جشنواره فرشتگان در بانک تجارت

  گروه بنگاه‌ها: بانک تجارت به مناسبت روز جهانی معلولان، جشنواره «فرشتگان تجارت» را با حضور جمعی از خانواده‌های آن دسته از کارکنان این بانک که فرزند توانخواه دارند، در مجتمع تفریحی اقامتی آهوان برگزار می‌کند.
 • ارتقای رتبه ایران کیش در شورای‌عالی انفورماتیک

  گروه بنگاه‌ها: ایران کیش ضمن تمدید گواهینامه رتبه‌بندی شرکت‌های انفورماتیک، برای یک دوره یکساله دیگر توانست رتبه خود را در رشته ارائه و پشتیبانی بسته‌های نرم‌افزاری و بسته‌های نرم‌افزاری حامل محتوا (با ۲۱ گرایش) از پایه ۲ به یک ارتقا دهد.

بیشتر