آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۰۳

 • مقاومت سکه شکسته شد

  دنیای اقتصاد: سرانجام روز یکشنبه، مقاومت معامله‌گران سکه با ادامه حراج در بانک کارگشایی شکسته شد. در این روز، سکه تمام بهار آزادی ۳۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای یک میلیون و ۳۵۴ هزار تومان رسید. این رقم بیشترین افت قیمت از دی‌ماه ۹۵ به حساب می‌آید. به این ترتیب، سکه که در اولین روز حراج تا حدی در برابر سقوط قیمتی مقاومت کرده بود، در روز دوم با ثبت این رکورد ۴ کانال عقب نشست. با این افت، میزان حباب سکه بدون محاسبه مالیات ارزش افزوده تا سطح ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافت.
 • نسبت وصول چک‌ها بهبود یافت

  دنیای اقتصاد: ۴ ماه متوالی است که نسبت ارزشی چک‌های وصولی نسبت به کل چک‌ها، در حال افزایش است. گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد این افزایش بیش از هر چیز، ناشی از افت ارزش چک‌های برگشتی است. در مهرماه، میزان چک‌های برگشتی ۹ درصد افزایش یافت؛ درحالی‌که ارزش آن، تنها به رشد ۲ درصدی بسنده کرد. این داده‌ها نشان می‌دهد به‌رغم بهبود در نسبت ارزش چک‌های وصولی، سیل برگشتی چک‌ها به سمت اعداد خرد حرکت و یک سیگنال هشدار برای کسب‌و‌کارهای خرد را مخابره می‌کند.
 • ردپای دلار در تورم قابل تجارت

  دنیای اقتصاد: بررسی‌ها از اقلام قابل‌تجارت و غیرقابل تجارت حاوی سه نکته است. اول اینکه روند نزولی شاخص قابل‌تجارت متوقف شده که احتمالا اثر افزایش نرخ دلار در شهریورماه سبب ثابت ماندن شاخص این گروه شده است.
 • بانک مسکن ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق رهنی منتشر می‌کند

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک مسکن از انتشار ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق رهنی در بازار سرمایه در آینده‌ای نزدیک و با مجوز بانک مرکزی خبر داد.به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، محمد‌هاشم بت‌شکن در مراسم رونمایی از «سامانه جامع معاملات بازار سرمایه» در شعب بانک مسکن افزود: این سامانه در مرحله نخست در ۴ شعبه تهران و ۷ کلان‌شهر نسبت به عرضه ابزارهای مالی بازار سرمایه اقدام می‌کند و به تدریج در سایر شعب بانک مسکن این خدمات به مشتریان عرضه خواهد شد.به گفته وی، عرضه اوراق در بازار اولیه، خرید و فروش اوراق معاملات ثانویه و پرداخت سود اوراق به خریداران از مزیت‌های راه‌اندازی سامانه جامع معاملات بازار سرمایه در شعب بانک مسکن است.
 • حذف درآمد بانک‌ها از واسطه‌گری وجوه ویژگی‌های شرایط جدید نظام بانکی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ایران زمین درخصوص شرایط جدید نظام بانکی گفت: یکی از ویژگی‌های شرایط جدید نظام بانکی حذف درآمد بانک‌ها از واسطه‌گری وجوه است یعنی بانک‌ها ضمن حفظ نقش خود در این خصوص، درآمدشان نتیجه واسطه‌گری وجوه نخواهد بود.
 • پرداخت ۸۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنایع استان اصفهان

  گروه بنگاه‌ها: ۸۵۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ از سوی بانک صنعت و معدن به واحدهای صنعتی استان اصفهان پرداخت شده است.سهم استان اصفهان از کل تسهیلات پرداختی این بانک به استان‌های کشور در سال گذشته ۱۰ و نیم درصد است.این تسهیلات به‌منظور ایجاد، توسعه و تکمیل، بازسازی و تامین سرمایه در گردش واحدهای مختلف صنعتی استان اصفهان پرداخت شده است.بانک صنعت و معدن از ابتدای اجرای طرح رونق تولید تاکنون حدود ۱۹۵ میلیارد تومان تسهیلات نیز در قالب این طرح به صنایع کوچک و متوسط استان اصفهان پرداخت کرده است.
 • دیدار مدیران ارشد ابربانک اتریش با مدیران بانک دی

  گروه بنگاه‌ها: جمعی از مدیران ارشد اُبِر بانک اتریش، ضمن بازدید از ساختمان مرکزی و آشنایی با پتانسیل‌های بانک دی، زمینه‌های گسترش تعاملات بین‌المللی و توسعه سطح روابط کارگزاری خود با بانک دی را بررسی کردند.
 • برقراری روابط بانکی با ۲۷۰ بانک تجاری

  قائم‌مقام بانک مرکزی اعلام کرد که اکنون سیستم بانکی ما با ۲۷۰ بانک تجاری در دنیا روابط کارگزاری دارد و موفق به امضای بیش از ۲۶ میلیارد دلار قرارداد فاینانس شده است. همچنین به گفته این مقام مسوول مذاکرات برای عقد فاینانس‌ها به ارزش ۳۵ میلیارد دلار در جریان است.
 • هفته شلوغ بازارهای جهانی

  دنیای اقتصاد: بازارهای جهانی هفته مملو از رویداد خود را با احتیاط و بنا بر روند هفته گذشته استارت زدند. شاخص دلار در روند هفته پیش نزدیک به یک درصد افت کرد تا شرایط برای اوج‌گیری اونس طلا فراهم شود. اما اونس فلز زرد از این شرایط به اندازه‌ای که می‌شد بهره نبرد تا انتظار افزایشی قیمت طلا به هفته اخیر موکول شود.
 • اطلاعیه بانک ملت در مورد بازنشر یک نامه مجعول

  گروه بنگاه‌ها: به‌دنبال انتشار مجدد نامه‌ای جعلی و منتسب به گروه مالی ملت درباره تعدادی از بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور، روابط عمومی بانک ملت اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
 • پالایشگاه بید بلند در آستانه بهره‌برداری قرار گرفت

  گروه بنگاه‌ها: عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به وضعیت پالایشگاه گاز بیدبلند۲ خلیج‌فارس در شهرستان بهبهان گفت: با حمایت و تامین مالی بانک پارسیان، این پالایشگاه پیشرفت قابل‌توجهی داشته و در حال‌حاضر مشکل نقدینگی ندارد.
 • قدردانی از بانک تجارت در جشنواره تکریم مدیران اشتغال زا

  گروه بنگاه‌ها: در هشتمین جشنواره تجلیل و تکریم از کارآفرینان و مدیران اشتغالزای کشور با اهدای تندیس و لوح تقدیر از محمدابراهیم مقدم، مدیرعامل بانک تجارت قدردانی شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر