آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۱۹۷

 • قالب جدید در تهاتر بدهی

  دنیای اقتصاد: وزیر اقتصاد قالب جدیدی را برای تهاتر بدهی‌های دولت پیشنهاد کرد. مسعود کرباسیان در نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه، شبکه بانکی را وارد جریان تسویه بدهی‌ها کرد. در این پازل، اوراق تسویه نقش اساسی را بازی می‌کنند و بین دولت، پیمانکاران بخش خصوصی و بانک‌ها رد و بدل خواهند شد. در یک دایره، بدهی دولت به پیمانکاران، بدهی پیمانکاران به بانک‌ها و بدهی بانک‌ها به سازمان امور مالیاتی با دست به دست شدن اوراق تهاتر می‌شود. این روش می‌تواند دومینوی تاخیر بدهی را با تعدیل مواجه کند.
 • بی‌اطمینانی سیاسی بالابر طلا شد

  دنیای اقتصاد: اونس فلز زرد بیشترین رشد هفتگی و ماهانه خود از ابتدای ماه سپتامبر (شهریور) تا کنون را تجربه کرد. موتور فلز گرانبها در بدو گشایش بازار جهانی در روز دوشنبه هفته قبل، با قیمت ۱۲۷۵ دلاری استارت خورد. فلز براق پس از ورود و خروج از طریق کانال‌های کاهشی و افزایشی، در نهایت رقیب دیرینه خود، دلار را به عقب‌نشینی محکوم کرد. قیمت هر اونس طلا طی آخرین معاملات هفتگی جمعه‌شب، بالاتر از قیمت ۱۲۹۴ دلاری مبادله شد تا طلا با رشد هفتگی ۵/ ۱ درصدی به تعطیلات برود. کارشناسان، بی‌اعتمادی به آینده طرح اصلاح مالیاتی جمهوری‌خواهان را دلیل اصلی افت شاخص دلار و تقویت فلز زرد عنوان می‌کنند. دوگانگی حس جامعه درخصوص تایید یا مردود شدن این طرح توسط سنا، از بروز تردید‌‌های فراوانی نسبت به وعده‌های ترامپ و آتیه اقتصادی آمریکا حکایت دارد. افزایش تردید‌ها جای مانور را برای اونس طلا باز کرد و فلز زرد نیز از اتمسفر ضددلاری نهایت بهره را برد.
 • پرش سکه به کانال جدید

  دنیای اقتصاد: سکه در یک روز نیمه‌تعطیل از مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عبور کرد و دلار به زیر سطح ۴ هزار و ۱۰۰ تومان بازگشت. روز شنبه، تعداد زیادی از معامله‌گران در بازار حاضر نبودند و حجم خرید و فروش‌ها پایین آمده بود. با این حال سکه تمام بهار آزادی با تکیه بر رشد اونس جهانی ۱۶ هزار تومان افزایش را به ثبت رساند و روی قیمت یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان قرار گرفت. این رشد موجب شد که بالاترین عدد برای سکه در سال ۹۶ به ثبت برسد.
 • همایش «تحول پرداخت فروشگاهی» برگزار می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: همایشی با عنوان «تحول پرداخت فروشگاهی» و شعار «به‌سوی پرداخت‌های هوشمند و یکپارچه» با حضور مشاوران برگزیده‌ بین‌المللی، مدیران و کارشناسان ارشد نظام پرداخت، بانکی، اصناف و نیز شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ خدمات پرداخت به میزبانی شرکت توسن‌تکنو برگزار می‌شود.
 • کمک‌های آموزشی و بهداشتی بانک تجارت برای زلزله‌زدگان

  گروه بنگاه‌ها: در اجرای سیاست‌های بانک تجارت در حوزه عمل به مسوولیت‌های اجتماعی، برای زلزله‌زدگان کرمانشاه کمک‌های بهداشتی و آموزشی در نظر گرفته شده است.به گزارش روابط‌عمومی بانک تجارت، محمدابراهیم مقدم، مدیرعامل این بانک در گفت‌وگویی ضمن عرض تسلیت و آرزوی صبر و شکیبایی برای بازماندگان داغدار در زلزله اخیر استان کرمانشاه، به برنامه‌های بانک تجارت برای کمک‌رسانی به این عزیزان اشاره کرد و گفت: با اختصاص یک شماره حساب ویژه، از این پس کلیه وجوه موردنظر برای کمک‌رسانی بانک تجارت و کارکنان آن به آسیب‌دیدگان حوادث قهری از جمله زلزله کرمانشاه، به این حساب واریز خواهد شد.
 • ۳۳میلیارد ریال وجوه جمع‌آوری شده بانک صادرات برای آسیب‌دیدگان زلزله

  گروه بنگاه‌ها: حمایت‌های بانک صادرات ایران از هموطنان داغدار و آسیب‌دیده زلزله غرب کشور همچنان ادامه دارد و در تازه‌ترین اقدام، پایگاه‌های جمع‌آوری اقلام غیرنقدی این بانک در محل برج سپهر و مدیریت شعب استان‌ها نیز وظیفه ارسال ملزومات موردنیاز را بر عهده گرفته‌اند.
 • تعیین اعضای حقوقی هیات مدیره شرکت ایران‌کیش

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده شرکت کارت اعتباری ایران‌کیش سه‌شنبه گذشته با حضور بیش از ۹۳ درصد از صاحبان سهام تشکیل جلسه داد. در این جلسه ضمن رای‌گیری برای تعیین اعضای حقوقی شرکت، اعضای هیات‌مدیره ایران‌کیش انتخاب شدند. شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی، بانک تجارت، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید، شرکت تدبیرگران فناوری اطلاعات تجارت ایرانیان به‌عنوان اعضای هیات‌مدیره ایران کیش انتخاب شدند.
 • بی‌هدفمندی یارانه‌ها

  دنیای اقتصاد: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری مجلس شورای اسلامی به تشریح کارنامه یارانه‎‌ها در نیمه نخست سال جاری پرداخت. بر مبنای اظهارت جعفرزاده ایمن‌آبادی در ۶ ماه نخست سال جاری، ۲۴ هزار و ۲۵۸ میلیارد تومان درآمد از محل هدفمندی یارانه‌ها کسب شده است که در این بین ۱۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از اصلاح قیمت کالاها و حامل‌های انرژی و ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از یارانه‌های مندرج در بودجه کسب شده است.
 • استقرار کانکس‌های اسکان بیمه رازی در کرمانشاه

  گروه بنگاه‌ها: ١١٠ دستگاه کانکس اسکان بیمه رازی به همراه لوازم زندگی درکرمانشاه مستقر شد.
 • بررسی و پرداخت خسارت ۱۱۰۰ پرونده در ۳ روز ازسوی بیمه ایران

  گروه بنگاه‌ها: با تلاش کارشناسان بیمه ایران استان کرمانشاه با همراهی کارشناسان همدان، قزوین و تبریز تاکنون بررسی و پرداخت خسارت ۱۱۰۰ پرونده در ۳روز با ارزش ۴۲ میلیارد ریال به پایان رسیده است.رسیدگی به پرونده‌های ارزیابی خسارت بیمه‌نامه‌های دارای پوشش زلزله بیمه ایران در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه و صدور چک پرداخت خسارت برای دارندگان بیمه‌نامه‌ها ادامه دارد.
 • ارسال کمک‌های بیمه سینا به مناطق زلزله‌زده غرب کشور

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه سینا ضمن حمایت و ابراز همدردی با مردم آسیب‌دیده حادثه دلخراش زلزله و در راستای اهداف و برنامه‌های خیرخواهانه خود، روز چهارشنبه گذشته اولین محموله کمک‌های اهدایی، شامل لوازم بهداشتی موردنیاز زلزله‌زدگان را به مقصد کرمانشاه ارسال کرد.همچنین پس از وقوع زلزله دلخراش در مناطق غرب کشور، بیمه سینا با اعزام گروه کارشناسی اقدام به بازدید از مناطق آسیب‌دیده و برآورد میزان خسارت بیمه‌گذاران خود کرد.
 • کمک یک میلیارد ریالی کارکنان و نمایندگان بیمه سرمد به زلزله‌زدگان

  گروه بنگاه‌ها: کارکنان و نمایندگان بیمه سرمد در حرکتی انسان دوستانه و خیرخواهانه مبلغ یک میلیارد ریال از حقوق و درآمد ماهانه خود را به هموطنان آسیب دیده خود تقدیم کردند.همچنین به منظور تسریع در پرداخت خسارت به زیان دیدگان، تیم ارزیابی و خسارت بیمه سرمد نسبت به بازدید و ارزیابی خسارت از مناطق آسیب‌دیده اقدام کردند.
 • آمادگی بیمه سامان برای پرداخت خسارت به بیمه‌شدگان زلزله

  گروه بنگاه‌ها: بیمه سامان آمادگی خود را برای پرداخت خسارت به بیمه‌شدگان مناطق زلزله‌زده غرب کشور اعلام کرد.به گزارش روابط عمومی بیمه سامان، شعب این شرکت در غرب کشور به‌عنوان مراکز اعلام خسارت و تشکیل پرونده برای بیمه‌گذاران تعیین شد تا با هماهنگی این مراکز اقدامات لازم برای تسریع در پرداخت خسارت به بیمه‌شدگان و ذی‌نفعان صورت گیرد.
 • تسهیلات بیمه آرمان برای زلزله‌زدگان

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه آرمان گفت: پوشش بیمه‌ای قراردادهای سال ۹۲ مرهونات بانکی بانک مسکن نزد بیمه آرمان است و بابت این قرارداد مبلغ ۶۳ میلیارد تومان حق بیمه پرداخت شده است.
 • بازدید رئیس شعبه کرمانشاه بیمه «ما» از مناطق زلزله‌زده شهرستان سرپل ذهاب

  گروه بنگاه‌ها: رئیس شعبه کرمانشاه بیمه «ما» به همراه تعدادی از کارشناسان فنی و ارزیابان رسیدگی به خسارت از مناطق زلزله‌زده شهرستان سرپل ذهاب بازدید کرد. عبدالرضا احمدی با حضور در شهرستان سرپل ذهاب و روستاهای آسیب‌دیده از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات موجود در این مناطق قرار گرفت و گفت: به محض اطلاع از وقوع حادثه و به دستور مدیرعامل شرکت به همراه ارزیابان رسیدگی به خسارت در منطقه حاضر شدیم تا ضمن تشکیل کارگروه کارشناسی در محل، نسبت به پرداخت به موقع خسارت به حادثه دیدگان اقدام کنیم.
 • استمهال بدهی هزار مقصر زلزله‌زده ازسوی صندوق تامین خسارت‌های بدنی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی از استمهال بدهی ۸ میلیارد تومانی مقصران حوادث رانندگی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور به این صندوق خبر داد.علی جباری اعلام کرد: در راستای سیاست‌های اعلام شده از سوی دولت تدبیر و امید و همچنین کمک به هموطنان زلزله‌زده در غرب کشور، بدهی بیش از هزار نفر از مقصران حوادث رانندگی در این مناطق به مدت یک سال از سوی صندوق تامین خسارت‌های بدنی استمهال شده است.
 • همکاری استانداران در تخصیص بهینه تسهیلات

  رئیس کل بانک مرکزی خواستار همکاری استانداران سراسر کشور در مصرف بهینه تسهیلات بانکی در طرح حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط شد. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، ولی‌الله سیف با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۶ به‌عنوان سال «اقتصاد مقاومتی: تولید ‌‌‌- اشتغال» و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر اقتصاد مقاومتی و لزوم توجه دولتمردان به رشد و رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی و توسعه صادرات و تمرکز بر حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی اقتصاد کشور، به تشریح برنامه‌های بانک مرکزی و شبکه بانکی به منظور حمایت از تولید و اشتغال پرداخت.

بیشتر