آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۱۶۰

 • سبک رشد دلار تغییر می‌کند؟

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، دلار وارد محدوده ۳ هزار و ۹۴۰ تومان شد؛ دلار که روز سه‌شنبه با قیمت ۳‌هزار و ۹۲۴ تومان به کار خود پایان داده بود، روز چهارشنبه ۱۶ تومان افزایش را تجربه کرد و به بهای ۳ هزار و ۹۴۰‌تومان رسید. این بیشترین رشد روزانه دلار در یک ماه گذشته بود و موجب شد انتظارات بازیگران ارزی تا حدی تغییر کند.
 • کمین بازها و کبوترها برای فدرال رزرو

  دنیای اقتصاد: دوره چهار ساله ریاست جنت یلن در فوریه (بهمن) آتی پایان خواهد یافت. مشاوران ترامپ چهار گزینه‌ را برای تصدی ریاست فدرال‌رزرو به او معرفی کرده‌اند؛ کوین وارش جمهوری‌خواه که «باز»ی ترین چهره لیست است و به کنترل تورم و سیاست انقباضی معتقد است.
 • پیگیری توافق کاهش تولید نفت در نوزدهمین مجمع صادرکنندگان گاز

  دنیای اقتصاد: نوزدهمین نشست سالانه وزیران مجمع کشورهای صادرکننده گاز روز گذشته در حالی در مسکو برگزار شد که پیش از برگزاری آن دو تفاهم‌نامه در شامگاه سه‌شنبه (۱۱ مهرماه) بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت لوک‎اویل روسیه به منظور مطالعه مشترک در نواحی خزر جنوبی و دشت‎ آبادان امضا شد.
 • برنامه اشتغال فراگیر یا پروژه عملیاتی

  فاطمه عزيزخاني دانشجوي دكتراي اقتصاد، مدرس دانشگاه
  برنامه اشتغال فراگیر، می‌تواند به‌عنوان یکی از اقدامات موثر برای تحقق فرمان مقام معظم رهبری «سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» و اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کارنامه دولت ثبت شود.
 • نگاه نهاوندیان به آینده برجام

  معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری گفت: در مورد برجام نباید به استقبال برخی احتمالات نامناسب رفت و باید با هوشمندی کامل واکنش‌های بازیگران صحنه را رصد کرد.

بیشتر