آرشیو روزنامه شماره ۴۰۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۰۲۷

 • داروی درمان مطالبات معوق

  دنیای اقتصاد: «معاونت اقتصادی اتاق بازرگانی ایران» در یکی از بخش‌های گزارش منتشرشده خود در رابطه با بررسی مسائل روز اقتصاد ایران به بررسی معضل مطالبات غیرجاری و راه‌حل مرسوم حل این معضل در نظام بانکی پرداخته است. بررسی آمارهای رسمی نشان می‌دهد که همزمان با افزایش مستمر بدهی‌های معوق در شبکه بانکی، نسبت این بدهی‌ها به مانده کل تسهیلات در شبکه بانکی کشور فاصله معناداری با سایر کشورها دارد. موضوعی که برخی از کارشناسان از آن به‌عنوان هشدار جدی برای فاصله گرفتن شبکه بانکی از وضعیت سلامت یاد می‌کنند.

 • جزر قیمتی در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در روزی که تعداد زیادی از معامله‌گران خرید ارز را به دیگر بازیگران توصیه کردند و ارزش دلار در مناطق همسایه کمی بالاتر بود، قیمت آن در بازار داخلی به کاهش خود ادامه داد. دلار که روز پنج‌شنبه با ۲ تومان کاهش روی مرز ۳ هزار و ۷۵۰ تومان قرار گرفته بود، روز شنبه ۳ تومان دیگر از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۳ هزار و ۷۴۷ تومان رسید. این در حالی بود که شماری از معامله‌گران عنوان کردند ارزش دلار در مناطق سلیمانیه عراق و هرات افغانستان نزدیک به ۳ هزار و ۷۷۰ تومان بود.

 • اولتیماتوم بانک مرکزی به مشتریان بانک‌ها

  دنیای اقتصاد: مشتریان بانک‌ها تا ۱۵ اردیبهشت فرصت دارند تا با ارائه کد ملی به شعب، از خدمات بانکی محروم نشوند. بانک مرکزی در بخشنامه‌ای تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه به بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری فرصت داده است تا اطلاعات شناسنامه‌ای و هویتی مشتریان خود را تایید کنند.

  با این حساب مشتریانی که اطلاعات هویتی آنها نزد بانک‌هایی که در آن حساب دارند، کامل نیست، باید نسبت به تکمیل آن اقدام کنند. در غیر این صورت از تاریخ مذکور به بعد از خدمات بانکی محروم خواهند شد. اگر فرد در چند بانک حساب دارد، از خدمات بانکی در بانکی محروم می‌شود که در آن اطلاعاتش کامل نیست.

 • بخش تخصصی خسارت خودرو در بیمه «ما» تشکیل شد

  گروه بنگاه‌ها: بخش تخصصی خسارت خودرو در بیمه «ما» تشکیل شد. با تصمیم اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی بیمه «ما»، بخش تخصصی خسارت خودرو این شرکت در پارکینگ بیهقی آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومی بیمه «ما» در راستای خدمت‌رسانی مناسب، پرداخت سریع‌تر خسارت و در نهایت رضایتمندی بیشتر بیمه‌گذاران، بخش تخصصی خسارت خودرو شرکت سهامی بیمه «ما» تشکیل و در ضلع شمال شرقی پارکینگ بیهقی، طبقه اول تالار پایتخت آغاز به کار کرد.

  .
 • برنامه‌های اشتغال‌زایی بانک آینده در سال ۹۶

  گروه بنگاه‌ها: نایب رئیس هیات‌مدیره بانک آینده، درباره موفقیت‌های بانک آینده در فضای کسب‌و‌کار ویژه شبکه بانکی در سال ۱۳۹۵ گفت: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مشارکت کارکنان، اعتماد مشتریان و حمایت سهامداران و دیگر ذی‌نفعان، بانک آینده به موفقیت‌های قابل‌توجهی در سال ۱۳۹۵ نائل شده است. محمدعلی بهزادان با بیان اینکه سرمایه بانک آینده از مبلغ ۸ هزار میلیارد ریال به ۱۶ هزار میلیارد ریال رسیده و در حال حاضر حقوق صاحبان سهام به بیش از ۲۱ هزار میلیارد ریال افزایش یافته افزود: همچنین در جهت تقویت استحکام مالی بانک، این سرمایه در ۶ ماه اول سال ۱۳۹۶، به بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال می‌رسد.

 • سهم بانک سپه از فعالیت‌های ارزی ۱۵ درصد است

  گروه بنگاه‌ها: پرتوافکنان، عضو هیات‌مدیره بانک سپه در مراسم معارفه عضو جدید هیات‌مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: در نظام پولی کشور سهم بانک سپه از فعالیت‌های ارزی ۱۵ درصد است. به گزارش روابط عمومی بانک سپه، عضو هیات‌مدیره بانک سپه درباره عملکرد و شاخص‌های مثبت این بانک در سال ۹۵ اظهار کرد: بانک سپه در پایان سال گذشته حدود ۳۰ درصد رشد منابع داشته و ۶۵۰ هزار میلیارد ریال منابع را به خود اختصاص داده است.

  پرتوافکنان با بیان اینکه بانک سپه در سال گذشته در مدیریت منابع و مصارف حتی یک روز مانده منفی نداشته است، تصریح کرد: مانده تسهیلات بانک سپه ۱۶ درصد رشد داشته و در بازار بین بانکی نیز اثرگذار بوده و نقش‌آفرینی کرده که عملکرد مناسبی داشته و مورد توجه بانک مرکزی قرار گرفته است.

 • بهره‌برداری بانک صادرات از محصول«اتوبانک» ایران ارقام

  ‌گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران در روزهای نخست سال‌جاری، از محصول «اتوبانک» یا «خودروپرداز» شرکت ایران‌ارقام در شهر بجنورد استان خراسان شمالی بهره‌برداری کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت ایران ارقام، سازه‌های دستگاه‌های اتوبانک بانک صادرات ایران به شیوه‌ای حرفه‌ای طراحی و اجرا شده‌اند که امکان بهره‌مندی از خدمات اتوبانک را همزمان برای ۲ دستگاه خودرو سواری فراهم می‌کند. اتوبانک یا خودروپرداز (drive up ATM) نوعی از دستگاه‌های خودپرداز است که کاربر برای انجام امور بانکی از طریق دستگاه خودپرداز، نیازی به پیاده شدن از خودرو یا وسیله نقلیه ندارد.

 • افت اونس در هفته طلایی

  دنیای اقتصاد: بهای اونس طلا در سومین هفته آوریل ۳/ ۰ درصد افت کرد. با این همه، امید به فلز زرد پابرجاست. هر اونس طلا که دو هفته پیش تا بهای ۱۲۸۸ دلار جهش کرده بود، در پایان فعالیت بازار نیویورک در روز جمعه روی بهای ۱۲۸۴ دلار ایستاد. با آنکه برخی کارشناسان انتظار عبور قیمت اونس از مرز ۱۳۰۰ دلار را در هفته قبل داشتند، سودگیری معامله‌گران، کاهش تحولات تازه ژئوپلیتیک و انتظار برای انتخابات فرانسه روند را متاثر کرد. با وجود این، روند هفته‌های گذشته و نیز ادامه تنش‌های سیاسی-اقتصادی در جهان، همچنان پیش‌بینی‌های کوتاه‌مدت را افزایشی نگه داشته است.

 • سود سهام عدالت در شعب بانک صادرات پرداخت می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: دارندگان سهام عدالت می‌توانند با معرفی شماره شبای حساب الکترونیکی خود در بانک صادرات ایران از سود سهام یادشده بهره‌مند شوند. به گزارش روابط عمومی‌بانک صادرات ایران، مشمولان برای واریز سود سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت www. samanese. ir نسبت به تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام و شماره شبای ٢٤ رقمی‌حساب خود نزد این بانک را در سامانه مربوط به ثبت برسانند؛ بنابراین گزارش هموطنان برای دریافت کد شبای حساب خود در بانک صادرات ایران می‌توانند با مراجعه به شعب، وب‌سایت بانک به نشانی www.

 • رتبه دوم سهم بازار تعداد تراکنش‌های پذیرندگی به بانک پارسیان رسید

  گروه بنگاه‌ها: بانک پارسیان با سهم ۹۱/ ۷ درصدی از کل تعداد تراکنش‌های پذیرندگی شبکه پرداخت، رتبه دوم را در بین تمامی ‌بانک‌ها کسب کرد. براساس گزارش شاپرک مربوط به بهمن‌ماه ۹۵ که به‌تازگی منتشر شده، بانک پارسیان با کسب سهم ۲۰/ ۸ درصدی از تعداد تراکنش‌های کارت‌خوان‌های فروشگاهی، سهم ۹۰/ ۱۲ درصدی از تراکنش‌های پذیرش اینترنتی و سهم ۹۶/ ۳ درصدی از تراکنش‌های موبایلی، از نظر سهم از تعداد تراکنش‌های ابزارهای پرداخت رتبه دوم را در میان ۳۴ بانک و موسسه اعتباری مجاز کسب کرده است. با توجه به رشد تراکنش‌های موبایلی در سال‌های آینده، عملکرد بانک پارسیان در حوزه بانکداری الکترونیک رشد قابل‌توجهی یافته و این نشان‌دهنده مزیت نسبی و توان این بانک برای حضور موثر و گسترده در بازار و صنعت پرداخت است.

 • بانک تجارت در سیستان و بلوچستان هم مدرسه می‌سازد

  گروه بنگاه‌ها: مراسم کلنگ‌زنی مدرسه جدید بانک تجارت در روستای «واپک» از توابع شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی بانک تجارت، این بانک به‌منظور ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود، با تخصیص اعتبار ازمحل بودجه خرید هدایای تبلیغاتی سال۹۶، احداث مدرسه روستای «واپک» از توابع شهرستان سرباز را آغازکرد. مراسم کلنگ‌زنی مدرسه سه کلاسه روستای «واپک»، شنبه بیست و ششم فروردین‌ماه با حضور معاون سازمان نوسازی مدارس، معاون اداری و پشتیبانی مدیریت شعب استان سیستان و بلوچستان، بخشدار، رئیس آموزش و پرورش شهرستان سرباز و اهالی این روستا برگزار شد.

 • برندگان جایزه «وین‌کارت» بانک سامان مشخص شدند

  گروه بنگاه‌ها: دور نهم از سری سوم قرعه‌کشی «وین‌کارت» بانک سامان با حضور مدیران ارشد بانک و «محمدآنه‌رهنما» برنده بجنوردی جایزه ۵۰۰ میلیون ریالی دوره قبل این قرعه‌کشی انجام شد. به گزارش اداره روابط عمومی ‌بانک سامان، مرتضی حسینی‌نژاد مدیر بازاریابی و توسعه محصول در این‌باره گفت: در این قرعه‌کشی که تنها قرعه‌کشی ماهانه نظام بانکی است، برندگان ۲۵۱ جایزه به ارزش ۵ میلیارد ریال شامل یک جایزه ۵۰۰ میلیون ریالی، ۵۰ جایزه ۵۰ میلیون ریالی و ۲۰۰ جایزه ۱۰ میلیون ریالی مشخص شدند. حسینی‌نژاد خبر داد: براساس این قرعه‌کشی، «مهرنوش حمزه‌لو» مشتری شعبه پل‌رومی ‌برنده جایزه ۵۰۰ میلیون ریالی این دوره «وین‌کارت» بانک سامان شد.

 • تشکیل شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه در استان‌ها

  گروه بنگاه‌ها: دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران در اولین سفر استانی خود به کرمانشاه رفت و در اجلاس سالانه مدیران بیمه معلم حضور یافت. سیدمحمد علیپور در این اجلاس عملکرد بیمه معلم را در شرایط موجود صنعت بیمه مطلوب ارزیابی کرد و از تشکیل شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه در استان‌ها خبرداد. به گزارش ریسک‌نیوز، دبیرکل جدید سندیکای بیمه‌گران با هدف هماهنگی و انسجام میان شرکت‌های بیمه در نقاط مختلف کشور، سفرهای استانی خود را کلید زده است. وی در نظر دارد تا با تشکیل شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه در استان‌ها، فعالیت‌های شرکت‌های بیمه در سراسر کشور را به‌هم پیوند زند.

 • کاهش قاچاق طلا به کشور

  رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر کشور از کاهش قاچاق طلا به کشور از ماه‌های پایانی سال گذشته خبر داد. محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین اقدامات صورت گرفته در مبادی ورودی برای جلوگیری از واردات طلای قاچاق را موثر دانست و گفت: «با کنترل‌هایی که در مبادی ورودی کشور صورت گرفته، تقریبا از بهمن‌ماه سال گذشته ورود طلای قاچاق به کشور به نسبت اواسط سال ۹۵ کاهش یافته است. »او افزود: «بازرسان ما همواره در حال رصد طلافروشی‌ها هستند و در صورت شناسایی کالای قاچاق آن را به اتحادیه گزارش می‌دهند که همه این گزارش‌ها نشان می‌دهد در اسفند سال گذشته و فروردین امسال طلای قاچاق کاهش یافته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر