آرشیو روزنامه شماره ۳۱۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۳۱۳۲

 • واکنش بازارها به اشتغالزایی پایین آمریکا

  گروه بازار پول- نرخ‌های رسمی و بازاری ارز در داخل کشور، دیروز در واکنش غیرمستقیم به آمار ضعیف بازار کار آمریکا تنظیم شدند. آمار کمتر از حد انتظار درخصوص اشتغالزایی ماهانه در ایالات‌متحده، به تضعیف دلار در مقابل پوند و یورو در بازارهای جهانی منجر شد. در نتیجه نرخ‌های رسمی و بازاری یورو و پوند انگلیس برای انطباق با برابری‌های جهانی در داخل کشور افزایش یافت. به‌علاوه آمار ضعیف بازار کار آمریکا که تقویت طلا در بازارهای جهانی را موجب شده بود، باعث افزایش جزئی قیمت انواع سکه در بازار داخل شد. فلز زرد رنگ به‌طور کلی روزهای خوبی را سپری می‌کند و عمده پیش‌بینی‌ها از تقویت بیشتر این فلز در هفته‌ها و ماه‌های آینده حکایت دارند.
 • چشم‌انداز بازارها در سال ۹۳

  دنیای اقتصاد - جهت‌گیری و بازدهی بازارها در سال آینده چگونه خواهد بود؟ پاسخ این سوال پس از تحولات در حوزه مدیریت اجرایی کشور که با تغییر نگاه به سیاست داخلی و روابط خارجی همراه بود اهمیت بالایی پیدا کرده است. اثر این تغییرات بر فضای روانی بازارهای مختلف، باعث تغییر جهت دارایی‌ها در بازارهای سه‌گانه داخلی شد؛ به‌طوری‌که بازار ارز، جذابیت سابق خود را از دست داد؛ بازار بورس تقریبا تا پایان آذر با بازدهی قابل‌توجهی همراه بود، اما در ادامه وارد شرایط نااطمینانی شد و در مورد آینده بازار مسکن نیز، گمانه‌زنی‌های متفاوتی تاکنون مطرح شده است.

 • بیمه آسیا تندیس طلایی کیفیت را دریافت کرد

  گروه بنگاه‌ها- بیمه آسیا تندیس طلایی مراسم بین‌المللی اعطای تندیس کیفیت (GIC) را دریافت کرد. به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، تندیس طلایی کیفیت به‌دلیل اهتمام ویژه بیمه آسیا در بهبود و ارائه خدمات مستمر کیفی و مشتری‌مداری در مراسم بین‌‌المللی اعطای تندیس کیفیت که در ایروان پایتخت کشور ارمنستان و با حضور شهردار ایروان، رئیس سازمان استاندارد ارمنستان، مدیران و نمایندگان ارشد شرکت‌های برتر منطقه‌ای و نمایندگان ۱۲ کشور عضو این نهاد بین‌المللی برگزار شد، به حمید رمضانی، نماینده بیمه آسیا اهدا شد.
 • ارائه طرح رفع تحریم بانک‌سپه به مذاکره‌کنندگان

  گروه بنگاه‌ها - مدیرعامل بانک‌سپه از ارائه طرحی برای رفع تحریم‌های بانک‌سپه به مسوولان و تیم مذاکره‌کننده وزارت خارجه خبر داد و گفت: بالا بودن هزینه پول، تجهیز منابع را برای بانک‌ها دشوار کرده است. او همچنین در ارتباط با فعالیت‌های بانک جهت پیگیری‌های مطالبات معوق، اظهار کرد: ۲۵۰ گروه از بدهکاران بزرگ بانک را شناسایی کرده و تا ریال آخر منافع بانک را پیگیری خواهیم کرد. سیدکامل تقوی‌نژاد در یک نشست خبری با بیان اینکه در سال ۸۵، از مجموع ۳۰ میلیارد دلار عملیات ارزی ۵/۷ میلیارد دلار از طریق بانک‌سپه بوده است، اظهار کرد: از سال ۸۶ با بروز تحریم، تمامی عملیات ارزی بانک‌سپه متوقف شد.

 • امضای تفاهم‌نامه همکاری بین بانک صادرات و ستاد بازسازی عتبات عالیات

  گروه بنگاه‌ها - همزمان با میلاد باسعادت امام حسن عسگری (ع) بانک صادرات ایران در راستای انجام رسالت و تکالیف اجتماعی خود با ستاد بازسازی عتبات عالیات تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، طی مراسمی که با حضور مهندس پیشرو مدیرعامل این بانک و مهندس پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات و جمعی از مدیران عالی بانک، ستاد یاد شده و خبرنگاران برگزار شد تفاهم‌نامه همکاری با هدف ایجاد زمینه و بستر مناسب به‌منظور جذب مشارکت مالی اشخاص حقیقی و حقوقی جهت تامین هزینه‌های ساخت، مرمت و توسعه پروژه‌های عتبات مقدس در کشور عراق به امضا رسیده است.

بیشتر