به گزارش سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات)، حسین فهیمی در گفت‌وگوی تلویزیونی با برنامه «تهران۲۰» اظهار کرد: در طرح آزادسازی سهام عدالت تا به حال پنج مرحله را پشت سر گذاشته‌ایم که شامل «تخصیص دارایی، فروش، تغییر ساختار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، معامله و پرداخت سود سهام» بود و در حال حاضر وارد مرحله ششم یعنی انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت شده‌ایم که عصاره آزاد‌سازی سهام عدالت است و در این مرحله با انتخاب اعضای هیات‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، مالکیت و سرنوشت به مردم واگذار می‌شود.

آمار سهامداران مستقیم و غیرمستقیم

فهیمی افزود: در روش مستقیم آزادسازی سهام عدالت، از ۱۹ میلیون نفر حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سهام خود را فروخته‌اند و حتی سود سهام سهامدارانی که سهام عدالت را به فروش نرساندند نیز پرداخت کردیم و ۳۰ میلیون نفر نیز در روش غیرمستقیم سهام عدالت باقی ماندند که این سهامداران با انتخاب مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، دارایی‌های خود را مدیریت خواهند کرد.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت تصریح کرد: از حالا به بعد شرکت‌های سرمایه‌گذاری در ایران وارد رقابت خواهند شد چرا که این شرکت‌ها در مجموع بالغ بر ۳۸۰ هزار میلیارد تومان دارایی سهام عدالت دارند که ظرفیت بزرگی را نشان می‌دهد و این مدیران هستند که با تصمیم‌ها و عملکردهای خود نشان خواهند داد چه آینده‌ای را برای شرکت رقم خواهند زد.

دعوت از مردم

وی در ادامه گفت: دعوت می‌کنیم تا مردم با مشارکت در انتخابات اعضای هیات‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت نسبت به تعیین آینده سرمایه‌گذاری‌های خود اقدام کنند.

مهلت ثبت‌نام متقاضیان

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت درباره مهلت ثبت‌نام متقاضیان برای عضویت در هیات‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نیز گفت: تا ۲۸ فروردین ماه این فرصت وجود دارد تا افراد نسبت به ثبت‌نام در سامانه «ستان» برای عضویت در هیات‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی اقدام کنند و سپس تاییدصلاحت‌ها انجام می‌شود و بعد از آن افراد نهایی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام خواهند شد.

برگزاری الکترونیکی مجامع

فهیمی درباره نحوه شرکت در مجامع انتخاب اعضای هیات‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی هم اعلام کرد: سهامداران به صورت الکترونیک در مجامع شرکت می‌کنند که پس از ثبت‌نام در سامانه «سجام» که امکان ثبت‌نام رایگان نیز فراهم شده می‌توانند در مجمع به صورت الکترونیکی شرکت کنند تا در محموع ۱۶۰ عضو هیات‌مدیره برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت انتخاب کنند.

او در پایان گفت: در همه استان‌ها به جز استان‌های تهران و البرز به حد نصاب ثبت‌نام در سامانه «سجام» رسیده‌ایم و تقاضا می‌کنیم که مشمولان سهام عدالت در این دو استان نیز نسبت به ثبت‌نام اقدامات لازم را انجام دهند تا فرآیندهای بعدی آغاز شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند