به گزارش ارز دیجیتال، قیمت بیت‌کوین در ۱۰ آوریل(۲۱ فروردین)، برای اولین بار در این ماه به بالای ۶۱هزار دلار رسید. آخرین باری که قیمت بیت‌کوین از این محدوده فراتر رفته بود به روزهای ابتدایی ماه مارس باز می‌گشت. با این صعود، خوش‌بینی به بازار بازگشته و تریدرها به‌دنبال سطوح حمایت و مقاومت جدید در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت هستند.

در آینده نزدیک، به‌جز قیمت ۶۱،۸۰۰ دلار که بیشترین قیمتی است که بیت‌کوین تجربه کرده، سه قیمت دیگر نیز وجود دارند که تریدرها باید زیر نظر بگیرند: قیمت ۶۱،۱۸۸ دلار، قیمت ۵۸،۳۸۷ دلار و قیمت ۵۳هزار دلار.

حجم بالای سفارش‌های جفت معاملاتی بیت‌کوین

تا زمانی که قیمت بیت‌کوین بالای ۵۸،۳۸۷ دلار باقی بماند و تلاش کند که سطح مقاومت ۶۱،۱۸۸ دلاری را نیز بشکند، می‌توان منتظر رکورد جدیدی از قیمت این ارز دیجیتال در آینده نزدیک بود. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که اگر قیمت بیت‌کوین موفق به ثبت یک رکورد جدید شود، عقب‌نشینی کوچکی را در بازار آلت‌کوین‌ها شاهد خواهیم بود؛ حداقل تا زمانی که بیت‌کوین نوسانات خود را پس از ثبت این رکورد جدید پشت‌سر بگذارد و قیمت آن به ثبات برسد.

سطح حمایت ۵۸ هزار دلاری؛ لازمه دست‌یابی به سطوح بالاتر

به‌گفته تحلیلگر ناشناسی با نام مستعار رِکت‌کپیتال، برای اینکه قیمت بیت‌کوین بتواند در روزهای پیش‌رو رکورد جدیدی را ثبت کند، باید ابتدا قیمت ۵۸ هزار دلاری آن به‌عنوان یک سطح حمایت تثبیت شود. بیت‌کوین در ماه فوریه سال جاری تلاش کرده بود تا به محدوده مقاومت ۶۰ هزار دلار دست پیدا کند؛ اما موفق نشده بود بیش از ۵۸‌هزار دلار پیش برود. به همین علت، قیمت ۵۸‌هزار دلار برای این ارز دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است. در تحلیل تکنیکال، زمانی که قیمت یک دارایی در محدوده اوج پیشین آن تثبیت می‌شود، می‌توان آن را نشانه‌ای قوی از آغاز روند صعودی دانست. ‌

رائول پال، مدیرعامل شرکت گلوبال مکرو اینوستر‌ نیز روند کلی بیت‌کوین را مثبت ارزیابی می‌کند. پال خروج بیت‌کوین از محدوده نوسان سه ماه اخیر را نشانه‌ای از قوت گرفتن شتاب‌(مومنتوم) فنی آن می‌داند و بیان می‌کند: اینکه بیت‌کوین توانسته از محدوده نوسان سه‌ماهه خود خارج شود، اتفاق بزرگی است. این اتفاق نشان می‌دهد که بیت‌کوین به‌زودی روند صعودی شدیدی را شروع خواهد کرد. یک تحلیلگر بازار مشتقات با نام مستعار کاکتوس‌‌‌ نیز معتقد است داده‌های درون‌زنجیره‌ای در حال حاضر در قوی‌ترین حالت خود قرار دارند. این تحلیلگر به خروج حجم بالای بیت‌کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال اشاره می‌کند و آن را نشانه‌ای از تجمع این بیت‌کوین‌ها نزد سرمایه‌گذاران کلان می‌داند. به‌گفته این تحلیلگر، موارد زیر نشانه‌هایی هستند که از آغاز روند صعودی بیت‌کوین خبر می‌دهند: داده‌های درون‌زنجیره‌ای قوی‌تر از هر زمان دیگری هستند، بیشترین میزان خروج بیت‌کوین از صرافی‌ها را شاهد هستیم، قیمت بسته‌شدن ماه پیشین در زمان فعلی به حمایت تبدیل شده است، بالاترین قیمت بسته‌شدن هفتگی در شرف وقوع است و ثبات احتمالی قیمت آلت‌کوین‌ها در پی رشد شدید بیت‌کوین.  تحلیلگران زیادی معتقدند که صعود قیمت بیت‌کوین، به ثباتی نسبی در بازار آلت‌‌کوین‌ها منجر خواهد شد. یک تریدر مطرح و ناشناس با نام مستعار کالئو ‌در این باره بیان می‌کند که تسلط بیت‌کوین بر بازار در روزهای آتی، باعث سکون در بازار آلت‌کوین‌ها می‌شود. او این‌گونه توضیح می‌دهد: با وجود احتمال صعود قیمت بیت‌کوین در آینده نزدیک، تازه‌کاران باید مراقب سکونی که این اتفاق در بازار آلت‌کوین‌ها ایجاد می‌کند باشند و از ورود به این بازارها‌(تا حد امکان) اجتناب کنند. تمام سود بازار در طول این مدت، معطوف به بیت‌کوین خواهد بود. البته ممکن است قیمت دلاری این آلت‌کوین‌ها در این مدت افزایش کوچکی را تجربه کند، اما قیمت آنها نسبت به بیت‌کوین شانس زیادی را برای افزایش نخواهد داشت.

اگر قیمت بیت‌کوین به روند افزایشی خود ادامه دهد، این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت عملکرد بهتری را نسبت به آلت‌کوین‌ها نمایش خواهد داد و احتمال می‌رود که روند صعودی آلت‌کوین‌ها تنها زمانی آغاز شود که بیت‌کوین رکورد جدید خود را ثبت کرده و نوسانات پس از آن را نیز طی کرده باشد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند