به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، در گزارشی تحت عنوان «ویروس نابرابری»، سازمان آکسفام هشدار داد که دوره همه‌گیری کرونا اولین دوره‌ای از زمان شروع ثبت نابرابری در جهان است که طی آن در تقریبا تمام کشورها افزایش نابرابری به طور همزمان رخ داده است.  در گزارش این سازمان آمده است: هزار نفر اول لیست ثروتمندترین افراد جهان فقط در طی ۹ ماه ضررهای ناشی از بحران کرونای خود را جبران کردند اما بهبودی فقیرترین افراد در جهان بیش از یک دهه طول می‌کشد.  آکسفام همچنین بر این واقعیت تاکید کرد که تاثیر ویروس کرونا نیز به شکل نابرابری احساس می‌شود؛ به‌طوری که نرخ مرگ و میر در اقلیت‌های قومی در برخی از کشورها بیشتر است و زنان در بخش‌های مختلف اقتصاد بیشترین آسیب را از همه‌گیری کرونا دیده‌اند.

زمان‌بندی این گزارش همزمان با آغاز رویداد مجازی مجمع جهانی اقتصاد در داووس است. یک هفته کامل از برنامه‌های جهانی این مجمع به کمک رهبران برای انتخاب راه‌حل‌های نوآورانه و جسورانه جهت جلوگیری از همه‌گیری و بهبودی اقتصادی قوی طی سال آینده اختصاص خواهد یافت.

آکسفام در گزارش خود همچنین تاکید کرد اقتصادهایی که نسبت به بقیه عادلانه‌تر هستند شاهد بهبود سریع‌تر اوضاع اقتصادی خود خواهند بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند