آرشیو روزنامه شماره ۴۹۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار باشگاه اقتصاددانان - روزنامه شماره ۴۹۱۱

 • مسیر جدید صنعت بانکداری

  احسان آذری‌نیا: همه‌گیری ویروس کرونا اثرات گوناگونی بر بخش‌های مختلف اقتصاد جهان داشته و یکی از این بخش‌ها که اثرات بحران یادشده بر آن بسیار آشکار و بزرگ است، صنعت بانکداری است.
 • ریسک‌های پیش رو

  جک اوینگ نیویورک‌تایمز
  قرار بود این یک آزمون برای مشخص شدن میزان آمادگی بانک‌ها باشد. مقامات دولتی با این آزمون مشخص می‌کردند آیا بانک‌های اروپایی می‌توانند یک بحران فرضی بزرگ را از سر بگذرانند یا نه، بحرانی که شامل کاهش نرخ رشد اقتصاد، افت قیمت سهام در بورس و کاهش شدید مصرف است. اما قبل از اینکه آنها بتوانند این آزمون برنامه‌ریزی شده را آغاز کنند، با یک بحران واقعی مواجه شدند. اثرات مالی بحران همه‌گیری ویروس کرونا که با نگاه به کارخانه‌های تعطیل شده، فرودگاه‌های خالی و شهرهای خلوت کاملا قابل مشاهده است بدترین سناریو را تحقق بخشیده است.
 • وداع با دفتر کار

  جیم ماروس فایننشال برند
  پس از دوران همه‌گیری ویروس کرونا، دنیای بانکداری با قبل از این همه‌گیری بسیار متفاوت خواهد بود. شیوه انجام امور بانکی از سوی مردم، آینده مشاغل، استفاده از فناوری نوین و ارزش نام‌های تجاری همگی به مدتی وابسته است که طول خواهد کشید تا «شرایط نرمال جدید» حاکم شود. نگاه به آینده بنیانی مناسب برای درک اقداماتی است که اکنون باید انجام داد. هر روز بیشتر آشکار می‌شود که کل اکوسیستم بانکداری و نحوه تعامل مشتریان با سازمان‌های مالی تحت‌تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا از اساس متزلزل شده است. در آینده هنگامی که به این دوران نگاه می‌کنیم دوره حاضر را دوره متمایز‌کننده قبل از همه‌گیری و شرایط نرمال جدید توصیف خواهیم کرد.
 • تسریع روندهای پیشین

  آنتوان گارا فوربس
  ابتدای سال‌جاری میلادی، سیتی گروپ، با دارایی ۲۲۰۰ میلیارد دلار، اهدافی را برای سال‌جاری تعیین کرده بود و بزرگ‌ترین این اهداف، شراکت‌های بزرگ با شرکت‌های فعال در حوزه فناوری بود که بیشترین شهرت را در حوزه اینترنت، رسانه‌های اجتماعی و تجارت الکترونیک دارند. در چین تقریبا ۷۰ درصد پرداخت‌هایی که سیتی گروپ برای مشتری‌ها پردازش می‌کند از طریق علی‌پی یعنی پلت‌فرم پرداخت شرکت علی بابا انجام می‌شود.
 • دو کلیک تا دریافت وام

  الن شنگ سی‌ان‌بی‌سی
  بانکداری دیجیتال چیز تازه‌ای نیست، اما با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا، همه مردم از جوان تا پیر، ناگهان به سمت استفاده از بانکداری موبایل و اینترنتی حرکت کرده‌اند و میزان بهره‌گیری از این شیوه به حدی زیاد بوده که سیستم‌ها گاه دچار مشکل شدند. پلت‌فرم‌های آنلاین بانک‌هایی نظیر یو اس بانک و بانک آمریکا جزو این دسته سیستم‌ها بودند. بنا به اعلام موسسه ملی خدمات اطلاعات فیدلیتی که با ۵۰ بانک از بزرگ‌ترین بانک‌های جهان همکاری دارد، اوایل ماه آوریل موارد ثبت‌نام‌های جدید در خدمات بانکداری موبایل رشد ۲۰۰ درصدی داشت و ترافیک بانکداری موبایل ۸۵ درصد افزایش پیدا کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر