آرشیو روزنامه شماره ۴۸۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار باشگاه اقتصاددانان - روزنامه شماره ۴۸۸۶

 • تب کرونا در اقتصاد

  محسـن کـرمـانـی: بی‌شک اولین مساله‌ای که ذهن همه را بعد از نیمه تعطیل شدن شهرها تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا به خود جلب کرد، وضعیت نگران‌کننده اقتصادی پیش رو بود. در‌حال‌حاضر بسیاری از کشور‌ها، با بیشترین آمار بیکاری در دهه‌های اخیر مواجه هستند و دولت‌ها با کسری بودجه رو‌به‌رو شده‌اند. به گفته پزشکان تا واکسنی برای این ویروس تولید نشود، نمی‌توان انتظار پایان یافتن آن را داشت. اقتصاد ایران و جهان در حالت نیمه‌خاموش به کار خود ادامه می‌دهد؛ اما سوال اصلی اینجاست که تا چه وقت می‌شود به این وضعیت ادامه داد؟
 • سبک زندگی دگرگون می‌شود؟

  حمیدرضا عزتی استراتژیست و مدرس دانشگاه
  پروانه‌ای در یک سوی جهان بال می‌زند و توفانی در دنیا پدیدار می‌شود. فرصت‌ها و تهدیدهای امروز اقتصاد جهان ناشی از خلق سیستم پیچیده‌ای است که از جهانی‌سازی اقتصاد منتج شده است.
 • بده- بستان اقتصاد و سلامت

  حسین اسفندیار پژوهشگر پژوهشکده حکمت
  خانه‌نشینی نیمی از جمعیت کره زمین، تعطیلی بخش اعظم اقتصاد جهانی، رشد روزافزون شمار مبتلایان و درگذشتگان و نبود افقی روشن از زمان سررسید قله سرایت ویروس کرونا، منجر به زمزمه توصیه‌ها و تصمیماتی در ظاهر میانه، اما عمیقا حدی شده است؛ جمع میان سلامت و اقتصاد!
 • لشکر بیکاران در راه است؟

  محمد برزوئی لموکی دانشجوی دکترای اقتصاد و پژوهشگر اقتصادی
  چند ماهی است که کرونا مهمان ناخوانده جهان شده و کشورهای جهان را با شوک و بحران‌های متعددی مواجه کرده است. تعداد بالای مبتلایان در کشورهایی چون ایالات‌متحده آمریکا و چین که به ترتیب دارای بیشترین سهم از کیک اقتصاد جهان هستند، نگرانی‌هایی را در جامعه جهانی از آینده اقتصاد جهان در برداشته است. در این میان، شاید اصلی‌ترین پرسش‌هایی که به ذهن متبادر می‌شوند آن هستند که جهان پس از مهار کرونا، با چه بحران‌های اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند؟ آیا اقتصاد ایران نیز از ورود این مهمان ناخوانده آسیب‌ خواهد دید؟

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر