آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار باشگاه اقتصاددانان - روزنامه شماره ۴۵۳۴

 • داووس۲۰۱۹

  مجمع جهانی اقتصاد از سال ۱۹۷۱ برگزار شده و در آن شخصیت‌های سیاسی، مدیران شرکت‌های بزرگ، برخی هنرمندان و اندیشمندان شرکت می‌کنند.
 • نقل قول بزرگان

  مت کلینچ سی ان بی سی
  در روزهای پایانی هفته گذشته اخبار مربوط به مجمع جهانی اقتصاد مورد توجه تمامی فعالان اقتصادی قرار داشت و به ویژه اظهار نظرهای مقامات سیاسی و اقتصادی کشورها و اقتصاددان‌ها بسیار جالب توجه بود. مدت‌هاست همه مایلند بدانند سرنوشت موضوعات مهم از جمله تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا، افق اقتصاد جهان، سیاست‌های رهبران کشورهای بزرگ و دیدگاه‌های اقتصاددان‌ها چیست. در نشست هفته گذشته مجمع جهانی اقتصاد برخی از ابهام‌ها رفع شد. در ادامه به سخنان برخی شخصیت‌های تاثیرگذار که در نشست یاد شده مطرح شد، اشاره می‌کنیم.
 • دوئل غول‌ها

  سایمون رابینسون رویترز
  رئیس‌جمهوری آمریکا، رئیس‌جمهوری چین و چند مقام ارشد از کشورهای دیگر امسال در نشست مجمع‌جهانی اقتصاد در داووس سوئیس حضور نداشتند، اما این غیبت سبب نشد آنها مورد توجه شرکت‌کنندگان در نشست قرار نگیرند. زیرا اقدامات و سیاست‌های آنها در سال گذشته میلادی بر تمامی جهان تاثیر گذاشته و خواهد گذاشت.
 • ابر ریسک‌های پنج‌گانه

  مزوکیسی کوبو بیزینس دی
  روز جمعه نشست چهار روزه مجمع جهانی اقتصاد که در داووس سوئیس برگزار شد پایان یافت و سخنران‌ها در این نشست که شامل مدیران شرکت‌های بزرگ، مقامات سیاسی و روسای نهادهای بین‌المللی از جمله صندوق بین‌المللی پول بودند به بیان دیدگاه‌های خود درباره وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جهان و چالش‌ها و فرصت‌های موجود پرداختند و راه‌حل‌هایی برای عبور از این شرایط ارائه دادند.
 • لازم؛ اما ناکافی

  کیت ویلینگ پاسیفیک استاندارد
  از سال‌ها پیش پرسش‌هایی درباره میزان اثرگذاری نشست‌های مجمع جهانی اقتصاد مطرح بوده است و عده‌ای معتقدند این اثر‌گذاری در حوزه رفع مشکلاتی که جهان دچار آن است، اندک است. برای مثال به باور این گروه، در نشست‌های یاد شده، سخنران‌ها همان حرف‌هایی را به زبان می‌آورند که همه بارها و بارها شنیده‌اند. نشست اقتصاد جهان محلی برای ملاقات مدیران شرکت‌های بزرگ، رهبران کشورها و شخصیت‌های معروف اجتماعی، هنری و ... است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر