آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۸۹۳

 • وضعیت زرد برای مواد اولیه

  دنیای اقتصاد: اولین نشست اتاق بازرگانی تهران در سال ۹۹ برگزار شد. نشستی که محوریت آن را توصیف وضعیت اقتصادی کشور در بحران کرونا تشکیل داد. در عین حال موضوعاتی درخصوص تجارت خارجی کشور نیز مطرح شد. بخشی از فعالان اقتصادی حاضر در این نشست مدعی شدند که ذخیره مواد اولیه کارخانه‌های تولیدی روبه اتمام است و نسبت به این موضوع هشدار دادند. البته مسدود بودن مسیر واردات از طریق استفاده از ارز صادراتی نیز از دیگر موضوعاتی بود که آنها مورد تاکید قرار دادند. صحبت‌های فعالان اقتصادی حکایت از آن دارد که روند تخصیص ارز به کندی انجام می‌شود و از این رو روند واردات مواد‌اولیه نیز به تبع آن کند شده است.
 • ۲۸ پیشنهاد ضدکرونایی اصناف

  دنیای اقتصاد: پس از شیوع ویروس کرونا در کشور از آغاز اسفند ۹۸ تا به امروز، فعالان اقتصادی و تشکل‌های مختلف بخش خصوصی بسته‌های پیشنهادی را برای حل مشکلات و تبعات اقتصادی کرونا پیش روی سیاست‌گذاران قرار دادند و همزمان اقدام به نامه‌نگاری‌های متعدد کردند. در این چارچوب یکی از این بخش‌ها، «دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی» بود که از زمان شروع کرونا با هدف تعدیل آسیب‌های ناشی از این ویروس نسبت به انتشار پژوهش‌ها، مطالعات و راهکارهایی برای حل بحران فعلی اقدام کرد.
 • آسیب‌های تجارت خارجی فروردین ۹۹ حاصل چه بود؟

  عباس آرگون عضو هیات نمایندگان اتاق تهران
  توسعه تجارت خارجی در دنیای امروز حاصل نکات مهمی است. یکی از همین نکات مهم توجه به مقوله مزیت‌های رقابتی است. کالایی که در کشور مبدأ تولید می‌شود حالا دیگر بیش از پیش باید بر مزیت رقابتی تمرکز داشته باشد. صادرات این گروه از کالاها درگاه ورود ارز به کشور است. گشوده شدن درگاه‌های تجاری موجب سهولت و توسعه تجارت جهانی خواهد شد.
 • برنامه‌های عملیاتی معاونت بازرگانی داخلی در سال ۹۹

  شاتا: سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت، برنامه‌های عملیاتی این معاونت را در سال ۱۳۹۹ تشریح کرد. به گزارش شاتا، محمدرضا کلامی درخصوص برنامه‌های عملیاتی معاونت بازرگانی داخلی در سال ۱۳۹۹ بیان کرد: در همین راستا دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارتخانه، تامین حداکثری کالاهای اساسی و ضروری با قیمت‌های مناسب با اولویت تولیدات داخلی و در صورت نیاز از محل واردات و اولویت حمایت از تولیدات داخل در مورد کالاهایی که دارای تولید داخل هستند و ممنوعیت واردات چنین کالاهایی را در دستور کار خود قرار داده است.
 • راهکار بخش خصوصی برای تجارت در دوره تحریم

  دنیای اقتصاد: در نشست تخصصی کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی درباره اهمیت تهاتر، شیوه و روش‌های آن در شرایط بحران و تحریم اقتصادی صحبت شد؛ همچنین اعضای این کمیسیون درباره مسائل و مشکلات حوزه صادرات، وضعیت مرزهای تجاری ایران و مسائل ارز تبادل‌نظر کردند.
 • علی ملایی معاون کسب و کار اتاق ایران شد

  دنیای اقتصاد: با حکم محمدرضا رمضانی، دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، علی ملایی معاون کسب و کار اتاق ایران شد. به گزارش اکسپورتنا، محمدرضا رمضانی، دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در حکمی علی ملایی را به سمت معاونت کسب و کار اتاق بازرگانی ایران منصوب کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر