آرشیو روزنامه شماره ۴۷۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۷۱۳

 • بهبود نسبی امنیت سرمایه‌گذاری

  دنیای‌اقتصاد: ارزیابی ۵۶۲۳ فعال اقتصادی از بهبود نسبی امنیت سرمایه‌گذاری در ایران حکایت دارد. شاخص کل امنیت سرمایه‌گذاری در ایران، در زمستان سال گذشته ۱۸/ ۶ از ۱۰ (۱۰بدترین حالت) ارزیابی شد. مقدار عددی این شاخص در مطالعه پاییز ۹۷ معادل ۴۳/ ۶ محاسبه شده بود که نشان می‌دهد کمیت امنیت سرمایه‌گذاری مناسب‌تر ارزیابی شد. نتایج پایش مرکز پژوهش‌ها حاکی از این است حوزه معدن به جز نفت و گاز کمترین ریسک و حوزه ارتباطات، توزیع (حمل و نقل، انباری، عمده‌فروشی و خرده‌فروشی) بیشترین ریسک را برای سرمایه‌گذاری دارند.
 • زنگ خطر غذایی در ۴۱ کشور جهان

  دنیای‌اقتصاد: «سازمان غذا و کشاورزی ملل‌متحد (فائو)» تازه‌ترین گزارش خود از «چشم‌انداز محصولات کشاورزی و وضعیت غذا» در فصل سوم ۲۰۱۹ را منتشر کرد. براساس ارزیابی‌های جدید این سازمان درحال‌حاضر ۴۱ کشور جهان برای تامین غذای خود نیاز به کمک‌های خارجی دارند.
 • بیم و امید جنگ ‌تجاری

  دنیای‌اقتصاد: دولت چین معافیت‌های جدیدی برای برخی از شرکت‌های دولتی و خصوصی که قصد واردات دانه‌های روغنی سویا از آمریکا را دارند معرفی کرده است. یکی از منابع مطلع در این رابطه به «بلومبرگ» می‌گوید حجمی که مشمول این معافیت می‌شود چیزی بین ۲ تا ۳ میلیون تن از واردات دانه‌های روغنی سویا آمریکا خواهد بود.
 • زادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت شد

  دنیای‌اقتصاد: کرسی ریاست سازمان توسعه تجارت ایران بالاخره تعیین تکلیف و با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت، حمید زادبوم به سمت معاون وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران منصوب شد. به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در این حکم آمده است: «با توجه به سوابق و شایستگی‌های جنابعالی و بنا به پیشنهاد قائم‌مقام وزیر در امور بازرگانی، به موجب این حکم به‌عنوان «معاون وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران» منصوب می‌شوید.
 • امضای بزرگ‌ترین قرارداد بخش‌خصوصی با سازمان بنادر و دریانوردی

  مهتاب رحمتعلی
  گروه بنگاه‌ها: بزرگ‌ترین قرارداد بخش‌خصوصی با سازمان بنادر و دریانوردی برای ساخت پایانه و اسکله تخلیه و بارگیری امضا شد.
 • جزئیات نرخ جدید نان در پایتخت

  دنیای اقتصاد: سردرگمی قیمت نان پایان ندارد. افزایش قیمت نان در روزهای اخیر از سوی برخی منابع تایید و از سوی برخی دیگر رد شده است. اتحادیه نانوایان قیمت جدید نان در پایتخت را منتشر کرد اما اتاق اصناف آن را رد کرد. از سوی دیگر روز گذشته رئیس سازمان صمت استان تهران افزایش قیمت نان در تهران را تایید کرد. به گزارش «ایرنا» ،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران قیمت جدید انواع نان در نانوایی‌های آزادپز و یارانه‌پز پایتخت را اعلام و بیان کرد که این نرخ‌ها از اول مهر جاری به نانوایی‌ها ارسال و اعمال شده است.
 • برگزاری نمایشگاه ایپاس از ۸ مهر ماه

  گروه بنگاه‌ها: دبیر نمایشگاه ایپاس ٢٠١٩ از برگزاری این نمایشگاه با شعار «پلیس، امنیت و ایمنی، پشتوانه رونق تولید» از ۸ مهر در محل مصلای امام‌خمینی(ره) خبر داد و گفت: درحال‌حاضر ۸۵ درصد از تجهیزات مورد نیاز در این بخش در داخل کشور تولید می‌شود که دستاورد توجه به بومی‌سازی و تولید داخل در کشور است.
 • افزایش محدوده منطقه آزاد ارس

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، تصویب افزایش محدوده این منطقه را تکمیل‌کننده اقدامات سازمان منطقه آزاد ارس برای توسعه و حضور در عرصه‌های جهانی اعلام کرد.
 • معارفه دبیر انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی ایران

  گروه بنگاه‌ها: مراسم تودیع دبیر سابق انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی ایران و معارفه دبیر جدید انجمن برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی ایران، در این مراسم جواد سمساریلر رئیس هیات‌مدیره انجمن از زحمات مهندس محمدجواد عطرچیان در دوران تصدی دبیری انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی ایران تقدیر کرد و ابوالقاسم حاجیعلی به‌عنوان دبیر جدید انجمن معرفی شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر