انرژی با تورم ۶۳/ ۴ درصدی و خدمات با تورم ۷۲/ ۲ درصدی و تنباکو با تورم ۴۴/ ۰ درصدی پیشتاز گروه‌های مختلف بوده‌اند و کالاهای صنعتی نیز با تورم ۳۳/ ۰ درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم داشته است. تورم بخش مواد غذایی و نوشیدنی نیز طی این مدت ۵۷/ ۰ درصد بوده است.

در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به استونی با ۴/ ۶ درصد بوده است و پس از این کشور نیز لیتوانی با ۳/ ۶ درصد و لهستان با ۶/ ۵ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به مالت با ۷/ ۰ درصد بوده است و پس از این کشور، پرتغال با ۳/ ۱ درصد و یونان با مثبت ۹/ ۱ درصد قرار دارند.

از طرف دیگر طی این مدت نرخ تورم در بلژیک ۸/ ۳ درصد، آلمان ۱/ ۴ درصد، فرانسه ۷/ ۲ درصد و در اسپانیا ‌۴ درصد اندازه‌گیری شده است. در بین کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز تورم نروژ طی این مدت ۸/ ۴ درصد و سوئیس ۸/ ۰ درصد اندازه‌گیری شده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند